مرور یك اتفاق خوب؛ آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید

    Home  /  جشن  /  مرور یك اتفاق خوب؛ آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید

مرور یك اتفاق خوب؛ آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید Image

مرور یك اتفاق خوب؛ آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید

به گزارش صد کادو، همسر شهید انگشتری را به سمت جمعیت گرفت و اظهار داشت: انگشتر اهدایی رهبر معظم انقلاب است. اگر طالبی داشته باشد که می دانم دارد، این انگشتر را بخرد و پولش را به آزادی زنان زندانی اختصاص بدهد.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، اسلام، دین انسان هاست و انسان موجودی است که اگر از انس گرفته شود، می میرد. چنانچه امام علی (ع) می گوید «یکی از مضرات زندان این است که انسان را از انس جدا می کند.» انس با خانواده، پدر و مادر، فرزندان و همسر از این دست انس هاست.
زندان علاوه بر این که انسان را از انس جدا می کند، لطمه های روحی و جسمی فراوانی بر انسان وارد می کند؛ یوسف پیامبر بعد از آنکه از زندان آزاد شد، فرمود: «زندان قبر زنده هاست.»
برخی از افرادی که در زندان به سر می برند، ناخواسته و بطور غیر عمد مرتکب جرم شده اند. این افراد که بواسطه یک سهو و یک خطای غیر عمد در زندان به سر می برند، چشم امید به خیرین دارند. سنت آزادسازی این زندانیان از طرف خیرین سنت پسندیده ای است که در جامعه رواج پیدا کرده و تعدادی از خیرین با اطلاع از خیر و برکت این ثواب، به سمت آن جذب شده اند.
انسان حساب و کتاب گناهان خودرا ندارد و در طول عمر خود مرتکب گناه کبیره می شود. اگر کسی بخواهد کفاره گناهانش را بپردازد، باید دل غم زده مؤمنی را شاد کند. چون شاد شدن دل مؤمن به همه دنیا می ارزد. اهل بهشت کسانی هستند که دارای صورت گشاده، زبان نرم، قلب مهربان و دست بخشنده هستند.
با این مقدمه بد نیست به یکی از این جنس رویدادها که اخیراً در کشورمان برگزار گردید، نگاهی داشته باشیم:
خیرین و خانواده شهید مدافع حرم سعید انصاری در «شب عشق بازی» پنجمین پویش آزادی زنان و مادران زندانی جرایم غیر عمد در برج آزادی جمع شده بودند تا مقدمات انس این مادران زندانی با همسر و فرزندانشان را فراهم آورند.
همه نگاه ها سمت خانواده این شهید بود. همسر شهید از بین جمعیت بلند شد. تا میکروفون را به دستش رساندند، اظهار داشت: همراه دخترم به مشهد رفته بودیم. دخترم گوشواره اش را از گوشش درآورد و گفت می خواهم این را به امام رضا (ع) هدیه کنم. گوشواره ها را همراه با پول داخل ضریح انداخت. دفعه بعد که به مشهد رفتیم، همین کار را کرد. گوشواره هایش را درآورد و داخل ضریح انداخت. به او گفتم: «مامان بیا یه کار دیگه انجام بدیم که امام رضا دوست داشته باشه.»
فاطمه زهرا دخترم اظهار داشت: «گوشواره رو برای آزادی زنان زندانی بدیم.» من هم موافقت کردم. بعد زنگ زدند و ما را به این مراسم دعوت نمودند. گوشواره را درآوردم، وزن کردم و معادلش را که یک دستبند است و ۱۳ میلیون قیمت آنست، آورده ام. مقابل کمک هایی که دوستان کردند، کم است اما برای بچه شهید است و برکت دارد.

صدای دست های حاضرین برای دستنبد اهدایی همسر این شهید مدافع حرم بلند بود. او سپس انگشتری را به سمت جمعیت گرفت و اظهار داشت: انگشتر اهدایی رهبر معظم انقلاب است. اگر طالبی داشته باشد که می دانم دارد، این انگشتر را بخرد و پولش به آزادی زنان زندانی اختصاص بدهد.
از گوشه و کنار سالن صداهایی بلند شد. هر یک برای خرید انگشتر و اهدا آن برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد قیمتی را پیشنهاد می داد. نفر اول ۵۰ میلیون، نفر دوم ۶۰ میلیون، نفر سوم ۱۰۰ میلیون، نفر چهارم ۲۰۰ میلیون و نفر پنجم ۵۵۰ میلیون تومان پیشنهاد دادند.
به این ترتیب با پیشنهاد نفر پنجم، ۵۵۰ میلیون تومان برای آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد تعلق گرفت.
نیکوکاران همین طور در این مراسم ۱۵ میلیارد تومان برای آزادی زنان و مادران زندانی کمک کردند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای مرور یك اتفاق خوب؛ آزادی زنان زندانی با انگشتر اهدایی رهبر انقلاب به خانواده شهید بسته هستند Date | 10/01/2024

categories & tags