صالحی: شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود

    Home  /  جشن  /  صالحی: شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود

صالحی: شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود Image

صالحی: شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود

به گزارش صد کادو، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن اشاره به نگاه تقریبی شهید سلیمانی در ابعاد مختلف اظهار داشت: یکی از حوزه های درس آموز از ایشان در حوزه وحدت و تقریب است و بی تردید او سردار وحدت و تقریب اسلامی بود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی -رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی- در نشست امت همدل؛ یادواره شهید قدس، سردار حاج قاسم سلیمانی با عنوان «قدس شریف، مسیر مشترک امت واحده» که در دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی برگزار شد با بیان این مطلب اظهار نمود: یکی از حوزه های درس آموز از ایشان در حوزه وحدت و تقریب است و بدون شک او سردار وحدت و تقریب اسلامی بود.

ایشان در ادامه به بیان سه حوزه تقریبی در زندگی و مکتب شهید سلیمانی پرداخت و اظهار داشت: حوزه اول، حوزه تقریب اجتماعی است که در این عرصه ایشان دارای نظر اجتماعی و عمل مستمر بود؛ بخصوص آنجاییکه می گوید این بی حجاب است، آن باحجاب است… اینها مردم ما هستند، بچه های ما هستند، پدر اداره می کند، پدر جذب می کند.
صالحی ابراز کرد: از نگاه شهید سلیمانی جامعه ما خانواده ماست و این جمله کلیدی ایشان است و تقریب اجتماعی مبتنی بر همین نگاه هاست و زندگی اجتماعی را باید با این جمله اداره کرد.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی ضمن اشاره به ساحت دوم تقریبی، تقریب بین مذاهبی در اندیشه و عمل سردار سلیمانی، اظهار داشت: همچون اصول مهم تقریب بین مذاهبی در اندیشه ایشان، دوست داشتن و تکریم اهل سنت، قبول نداشتن پروژه شیعه سازی و تبشیر شیعی در راه فعالیت، کمک عادلانه به مجموعه های فرهنگی شیعه و اهل سنت و پشتیبانی از جان و مال و ناموس اهل سنت همانند شیعیان بود.
او در آخر، تقریب انسانی و بین ادیانی را سومین حوزه تقریبی در نظر و عمل شهید سلیمانی عنوان نمود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای صالحی: شهید سلیمانی سردار وحدت اسلامی بود بسته هستند Date | 02/01/2023

categories & tags