آغاز جشنواره ونیز با پیام رئیس جمهوری اوکراین

    Home  /  جشن  /  آغاز جشنواره ونیز با پیام رئیس جمهوری اوکراین

آغاز جشنواره ونیز با پیام رئیس جمهوری اوکراین Image

آغاز جشنواره ونیز با پیام رئیس جمهوری اوکراین

به گزارش صد کادو، هفتادونهمین جشنواره فیلم ونیز با پیام «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین و اعطای شیر طلایی افتخاری جشنواره به صورت رسمی شروع به کار کرد.

به گزارش صد کادو به نقل از هالیوود ریپورتر، هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز چهارشنبه شب با نمایش جهانی فیلم «برفک» ساخته «نوآ بائومباک» و پیام ویدئویی از رئیس جمهوری اوکراین «ولودیمیر زلنسکی» شروع به کار کرد.

«برفک» با بازی «آدام درایور» و «گرتا گرویگ» و همینطور «دان چیدل»، «جودی ترنر اسمیت»، «می نیوولا»، «رافی کسیدی» و «سام نیولا» که همگی در نخستین فرش قرمز ونیز حضور داشتند، اولین فیلم نتفلیکس است که در افتتاحیه قدیمی ترین جشنواره فیلم جهان به معرض نمایش گذاشته می شود.

داستان فیلم در رابطه با استاد دانشگاه به نام «جک گلدنی» (آدام درایور) و همسرش «بابت» (گرتا گرویگ) است که بعد از یک انفجار شیمیایی که هوا را آلوده می کند، با ترس از مرگ و زندگی خانوادگی دست و پنجه نرم می کنند.

پیش از نمایش فیلم افتتاحیه، «آلبرتو باربرا»، مدیر جشنواره به صورت رسمی با حضور اعضای هیات داوران بخش رقابتی به ریاست «جولین مور» و با حضور هفت چهره دیگر همچون لیلا حاتمی، جشنواره را افتتاح نمود و «ولودیمیر زلنسکی» درست مثل مراسم افتتاحیه در کن، یک پیام ویدئویی ارسال کرد که در مراسم افتتاحیه ونیز پخش گردید و از جامعه جهانی خواست که جنگ در اوکراین را فراموش نکنند.

همینطور «آرنو دپلشن» کارگردان فرانسوی جایزه شیر طلایی افتخاری جشنواره را به پاس یک عمر دستاورد هنری به «کارترین دنو» بازیگر قدیمی سینمای فرانسه اعطا کرد که با تشویق ایستاده حضار در سالن همراه شد.

هفتاد و نهمین جشنواره فیلم ونیز، قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان، از تاریخ ۳۱ اوت تا ۱۰ سپتامبر (۹ تا ۱۹ شهریور) در ایتالیا برگزار می گردد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای آغاز جشنواره ونیز با پیام رئیس جمهوری اوکراین بسته هستند Date | 01/09/2022