خرده روایت های واقعی نیویورک تایمز در عشق مدرن

    Home  /  جشن  /  خرده روایت های واقعی نیویورک تایمز در عشق مدرن

خرده روایت های واقعی نیویورک تایمز در عشق مدرن Image

خرده روایت های واقعی نیویورک تایمز در عشق مدرن

صد کادو: کتاب «عشق مدرن» که این روزها روانه‌ی بازار نشر شده، مجموعه ای از داستان های عاشقانه واقعی ارسالی به ستونی با همین نام در نیویورک تایمز است که بهتر از هر لغتنامه ای عشق را تعریف می کند.
به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، کتاب عشق مدرن با ویرایش دانیل جونز و ترجمه فرشاد رضایی که بتازگی پخش شده، شامل داستان های واقعی ای است که افراد در سال ۲۰۰۴ به ستون «عشق مدرن» روزنامه نیویورک تایمز ارسال می کردند.
این کتاب مجموعه ای از داستان های واقعی است که افرادی با پس زمینه های مختلف خانوادگی و اجتماعی برای ستونی به همین نام در روزنامه‌ی نیویورک تایمز فرستاده اند و دربردارنده‌ی محبوب ترین جستارهایی است که در آن ستون به چاپ رسیده است.
دانیل جونز دبیر ستون «عشق مدرن» از میان بیش از هشت هزار جستاری که هر سال برایش ارسال می شد این مجموعه را انتخاب و در قالب یک کتاب منتشر نمود.
بر این اساس کتاب عشق مدرن شهر فرنگی است از تجربیات عاشقانه ای که بهتر از هر لغتنامه ای عشق را تعریف می کند. داستان هایی که موجب حیرت و آگاهی خواننده می شوند. گاه او را به خنده می اندازند، و گاه به گریه. داستان هایی که گاهی حتی چندان مدرن هم نیستند اما همه شان پوسته‌ی صدف عشق را می گشایند و زیبایی دردناک درونش را هویدا می کنند.
گردآورنده این کتاب در مقدمه نوشته است: زمانی که ما (من و همسرم کتی هانائز و همچنین تریپ گابریل، سردبیر بخش مُد) در سال ۲۰۰۴ ستون «عشق مدرن» را راه انداختیم بر آن شدیم که تعریفی وسیع از عشق در نظر بگیریم چونکه نمی خواستیم داستان ها را به عشق رمانتیک تقلیل دهیم. ما به این امید بودیم که داستان ها به همان اندازه که از نور می گویند از تاریکی هم صحبت کنند و از لذت ها و دردهایی بگویند که از تلاش همشگی ما برای نزدیک شدن به آدم ها نشئت می گیرد.
این کتاب شامل چهار بخش با عنوان های «جایی آن بیرون»، «گمانم دوستت دارم»، «عبور از پیچ و خم ها» و «مسائل خانوادگی» است که هرکدام از آنها شامل چند جستار برجسته از روایت های واقعی افراد در زندگی شخصی شان است که درباره عشق، جدایی و رستگاری در خانواده و رابطه شخصی خود نوشته اند.
در قسمتی از این کتاب با عنوان «قیافه اش شبیه بابا بود؛ فقط قرار شام گذاشتیم، مگر نه؟» آمده است:
در جلسه‌ی کارکنان دیدم آندرو تکیه داده به صندلی اش. چشم هایش خاکستری تیره بود، مثل پولیورش. داشت لب پایینش را گاز می گرفت و مشتاقانه گوش می داد. همزمان به پسربچه ها و مردان بزرگسال می مانست.
نگاهی به بالا انداخت و دید که دارم نگاهش می کنم. لبخند زد.
فردای آن روز دم دستگاه فتوکپی دیدمش. داشت برمی گشت داخل دفترش. درِ دفتر باز بود و صدای ملایم موسیقی کلاسیک به گوش می رسید و طبیعی بود که استاد دانشگاه موسیقی کلاسیک گوش بدهد.
نوری که از لای درِ اتاقش بیرون می آمد گرما داشت و می شنیدم چطور با نوای ویولن هم خوانی می کند. دنبال دلیلی بودم که بروم داخل و میز و کتاب هایش را ببینم (ص.۴۹).
کتاب عشق مدرن در ۲۴۰ صفحه با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه بتازگی از طرف انتشارات ققنوس روانه بازار کتاب شد.
منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای خرده روایت های واقعی نیویورک تایمز در عشق مدرن بسته هستند Date | 12/03/2022