تجلیل از انیمیشن كارگردان ایرانی؛ جشنواره فیلم كوتاه پالم اسپرینگز برندگانش را شناخت

    Home  /  جشن  /  تجلیل از انیمیشن كارگردان ایرانی؛ جشنواره فیلم كوتاه پالم اسپرینگز برندگانش را شناخت

تجلیل از انیمیشن كارگردان ایرانی؛ جشنواره فیلم كوتاه پالم اسپرینگز برندگانش را شناخت Image

تجلیل از انیمیشن كارگردان ایرانی؛ جشنواره فیلم كوتاه پالم اسپرینگز برندگانش را شناخت

صد کادو: جشنواره فیلم کوتاه شورت فست پالم اسپرینگز جایزه اصلی خودرا به فیلم غیرقابل بخشش اهدا کرد.

به گزارش صد کادو به نقل از ورایتی، «غیرقابل بخشش» فیلمی از السالوادور جایزه بهترین فیلم را از «شورت فست» بین المللی جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۱ دریافت کرد.
این فیلم ساخته مارلین وینایو درباره قاتلی است که درحال گذراندن حکم زندانش به علت قتل است. جایزه ۵ هزار دلاری برنده در حالی از آن این فیلم شد که فیلم فرانسوی «پالما» نشان تقدیر دریافت کرد.
«قدم به رودخانه» ساخته چین و فرانسه هم بعنوان بهترین فیلم کوتاه انیمیشن فستیوال انتخاب گردید و فیلم فرانسوی «موسیقیدان، نوازنده» ساخته رضا ریاحی نشان تقدیر دریافت کرد. «قدم به داخل رودخانه» ساخته ویجیا ما، لو و وی فیلمی سوررئال درباره سیاست تک فرزندی چین بدین سان جایزه هزار دلاری این بخش را برد.
«ملکه بسکتبال» مستندی آمریکایی درباره بازیکن بسکتبال لوسیا هریس به کارگردانی بن پراودفورت هم جایزه بهترین فیلم کوتاه مستند را دریافت و هزار دلار این بخش را از آن خود کرد. «مصاحبه» ساخته جون میلر و زک روسو هم نشان تقدیر این بخش را از آن خود کرد.
«جنایتکاران» از فرانسه، رومانی و ترکیه به کارگردانی سرهات کاراصلان جایزه بهترین فیلم کوتاه بالای ۱۵ دقیقه را از آن خود کرد و هزار دلار جایزه این بخش را برد. در این بخش فیلمی با عنوان «دخترانی که در شب متولد شدند» از عربستان نشان تقدیر دریافت کرد.
در نهایت فیلم «موهل» از کانادا جایزه هزار دلاری بهترین فیلم کوتاه زیر ۱۵ دقیقه را برد و نشان تقدیر به «آلی» و «خداحافظی طولانی» ساخته چارلز وال اهدا شد.
در بخش مستند کوتاه دانشجویی هم «خلاء درون» ساخته جولین دیتریش محصول مشترک آلمان/ ایران بعنوان برنده انتخاب گردید.
تمام برندگانی که نامشان ذکر شد به صورت مستقیم به بخش رقابت فیلم کوتاه اسکار آینده راه می یابند.
امسال فیلم «کشتار روز تهران» به نویسندگی و تهیه کنندگی حسین تهرانی و کارگردانی حسام حمیدی و «زرد خالدار» ساخته باران سرمد از ایران در بخش رقابتی آثار کوتاه ۱۵ دقیقه و کمتر حضور داشتند.
بیست و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه پالم اسپرینگز از ۲۲ تا ۲۸ ژوئن (۱ تا ۷ تیر) در کالیفرنیا برگزار گردید.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تجلیل از انیمیشن كارگردان ایرانی؛ جشنواره فیلم كوتاه پالم اسپرینگز برندگانش را شناخت بسته هستند Date | 30/06/2021