وزیر ارشاد خبر داد: ساماندهی خبرگزاری های دولتی

    Home  /  جشن  /  وزیر ارشاد خبر داد: ساماندهی خبرگزاری های دولتی

وزیر ارشاد خبر داد: ساماندهی خبرگزاری های دولتی Image

وزیر ارشاد خبر داد: ساماندهی خبرگزاری های دولتی

به گزارش صد کادو، مرکزی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه تکالیف بیشتری برای صندوق اعتباری هنر در لایحه دولت و در مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است و صندوق به عنوان یک پشتیبان جدی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه، قرآنی و… قلمداد می شود.
محمدمهدی اسماعیلی که پنجشنبه، ۱۶ آذر بمنظور بررسی مسائل در رابطه با این وزارتخانه و حضور در چند برنامه به استان مرکزی سفر کرده است در بدو ورود به اراک در گفت و گو با خبرنگاران درباب فعالیت صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: در بیش از دو سال اخیر صندوق اعتباری هنر توانسته است میزان پوشش اصحاب فرهنگ و هنر، رسانه ها و فعالان قرآنی را نزدیک به ۴۰ درصد افزایش دهد.
وی با اشاره به عضویت حدود چهار هزار خبرنگار در صندوق اعتباری هنر در گذشته اظهار داشت: هم اکنون این میزان به ۱۲ هزار و ۵۰۰ خبرنگار بالا رفته است. همین طور فعالین قرآنی نیز به بالای ۱۱ هزار نفر رسیده است و حوزه خدماتی این صندوق بسیار گسترده شده است و حتی پیشکسوتان بالای ۶۰ سال که افراد شاخص فرهنگی و هنری هستند از بیمه تکمیلی بصورت رایگان بهره مند هستند.
وی با اشاره به حمایت صندوق اعتباری هنر از کارهای اقتصاد فرهنگ و هنر و تجلیل از شخصیت های فرهنگی کشور اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه نیز تکالیف بیشتری برای صندوق در لایحه دولت و در مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است و صندوق یک پشتیبان جدی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه، قرآنی و… است.
وزیر ارشاد در پاسخ به پرسشی درباب ادغام برخی خبرگزاری ها نیز اظهار داشت: موضوع ادغام خبرگزاری ها مطرح نبود و بنا داریم که خبرگزاری های دولتی به استاندارد لازم دست یابند که در گام اول در معاونت با عنوان جدید امور رسانه ها و تبلیغات فاکتورهای سختگیرانه تری برای صدور مجوز خبرگزاری ها تدوین می شود و بمحض این که به تصویب هیات نظارت و حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برسد، اجرا می گردد.
وی با اشاره به فعالیت چهار خبرگزاری در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ساماندهی خبرگزاری ها ابتدا از خبرگزاری های وابسته به وزارت ارشاد شروع شده است تا بتوان در ادامه آنرا به سایر خبرگزاری ها نیز تعمیم داد.
اسماعیلی با اعلان اینکه موضوع ساماندهی خبرگزاری ها مطرح است، اشاره کرد: منطقی نیست که در کشورهای پیشرفته تعداد معدودی خبرگزاری فعالیت کنند اما در ایران افزون بر ۴۰ خبرگزاری وجود داشته باشد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، افتتاح مجتمع اصحاب هنر و رسانه استان (ماهور)، حضور در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اراک و چند بازدید، همچون برنامه های سفر یک روزه وزیر ارشاد به اراک است.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای وزیر ارشاد خبر داد: ساماندهی خبرگزاری های دولتی بسته هستند Date | 07/12/2023