با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران؛ ارائه سفره ایرانی در برنامه صبحگاهی تلویزیون روسیه

    Home  /  جشن  /  با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران؛ ارائه سفره ایرانی در برنامه صبحگاهی تلویزیون روسیه

با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران؛ ارائه سفره ایرانی در برنامه صبحگاهی تلویزیون روسیه Image

با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران؛ ارائه سفره ایرانی در برنامه صبحگاهی تلویزیون روسیه

صد کادو: بخشی از برنامه صبحگاهی کانال یک بعنوان پربیننده ترین شبکه تلویزیونی روسیه با نام سالم زندگی کن به معرفی سفره ایرانی و غذای سنتی با حضور یک سرآشپز ایرانی اختصاص پیدا کرد.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، بخشی از برنامه صبحگاهی «کانال یک» بعنوان پربیننده ترین شبکه تلویزیونی روسیه با نام «سالم زندگی کن» که در شمار پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیونی است، به معرفی سفره ایرانی و غذای سنتی با حضور یک سرآشپز ایرانی اختصاص پیدا کرد.
در این برنامه که با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه ضبط شد، یکی از سرآشپزان ایرانی در استودیوی ضبط برنامه حاضر شد و آماده سازی غذای ایرانی را به بینندگان و تماشاگران در استودیو آموزش داد.
همچینن، پزشکان حاضر در این برنامه ۲۰ دقیقه ای، توضیحاتی در رابطه با فواید غذا، ویتامین ها و کالری آن عرضه دادند.
این برنامه، ۱۴ دسامبر ۲۰۲۳ مصادف با پنج شنبه ۲۳ آذر از کانال یک تلویزیون در سرتاسر روسیه و کشورهای حوزه مشترک المنافع پخش خواهد شد.
برنامه صبحگاهی سالم زندگی کن که از سال ۲۰۱۰ در این تلویزیون به مخاطبان عرضه می شود؛ توسط خانم النا مالیشوا، پزشک و استاد دانشگاه، بعنوان وارث برنامه ای به همین نام در زمان شوروی که یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین برنامه های تلویزیون روسیه است، کارگردانی و اجرا می شود.
سلامت محور محتوایی این برنامه است که در چارچوب یک مجله تلویزیونی گفتگو به زندگی سالم، غذای سلامت، بیماری ها و راه های درمان آنها پرداخته و تیم پزشکان، مالیشوا را همراهی می کنند.
کانال یک شبکه تلویزیونی اصلی حوزه فدرال در تمام روسیه است. پخش شبانه روزی این شبکه از مسکو مرکز تلویزیون استانکینو در خارج از این کشور هم قابل دریافت است. این کانال تلویزیونی که دارای بیشترین تماشاگر از جمعیت روسیه (۹۸ درصد) است، دارای بخش های مختلف خبری، اجتماعی و فرهنگی است. ۸۲ درصد از جمعیت روسیه این کانال را بعنوان منبع دریافت اخبار بر منابع دیگر ترجیح می دهند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای با هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران؛ ارائه سفره ایرانی در برنامه صبحگاهی تلویزیون روسیه بسته هستند Date | 30/11/2023