مدیر حج و زیارت كرمانشاه: آغاز سفرهای اربعین از ۲۷ مرداد

    Home  /  جشن  /  مدیر حج و زیارت كرمانشاه: آغاز سفرهای اربعین از ۲۷ مرداد

مدیر حج و زیارت كرمانشاه: آغاز سفرهای اربعین از ۲۷ مرداد Image

مدیر حج و زیارت كرمانشاه: آغاز سفرهای اربعین از ۲۷ مرداد

به گزارش صد کادو، کرمانشاه مدیر حج  و زیارت استان کرمانشاه از آغاز سفرهای اربعین سال جاری از ۲۷ مرداد اطلاع داد و از زوار خواست حتما در سامانه سماح ثبت نام کنند.
سعید کریمی خو در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به ثبت نام متقاضیان سفر اربعین حسینی بوسیله سامانه سماح، اظهارکرد: ثبت نام برای اعزام به عتبات عالیات در روزهای اربعین بوسیله سامانه سماح به آدرس http: //samah.haj.ir از سوم مرداد شروع شده و تا ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: ارائه خدمات به زوار اربعین هم از ۲۷ مرداد شروع می شود و تا ۲۰ شهریور ادامه پیدا می کند.
مدیر حج و زیارت با اعلان اینکه زائران برای سفر اربعین حتما در سامانه سماح ثبت نام کنند، اظهار داشت: در این سامانه اطلاعاتی همچون مرز خروجی، تاریخ خروج از مرز، مرز برگشت و تاریخ ورود به کشور ثبت می شود.
وی اشاره کرد: در اربعین امسال برای هر مرز در هر روز یک ظرفیت معین برای تردد زوار در نظر گرفته شده و درصورتی که زائری در سامانه سماح ثبت نام نکرده باشد و به یکی از مرزها مراجعه کند، اگر ظرفیت تردد از آن مرز تکمیل شده باشد، باید روزی دیگر یا مرزی دیگر را برای سفر انتخاب نماید.
کریمی اظهار داشت: برای کسانی که در سامانه سماح ثبت نام می کنند، دریافت برخی خدمات مانند دریافت ارز، رزرو بلیط هواپیما و اتوبوس، بیمه، اطلاع از اشیاء و افراد مفقود شده، گذرنامه زیارتی و… وجود خواهد داشت.
وی با اشاره به این که زائران می توانند شخصا در سامانه سماح ثبت نام کرده و یا به ۲۱ دفتر زیارتی استان مراجعه کنند، اشاره کرد: زائرانی که قصد انجام سفر گروهی دارند، می توانند در سامانه سماح بصورت گروهی ثبت نام کنند.
مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه با اعلان اینکه زوار باید برگه ثبت نام در سامانه سماح را حتما به همراه خود داشته باشند، اضافه کرد: به زوار سفارش می شود سفر اربعین خودرا در بازه زمانی حدود یک هفته انجام داده و به کشور بازگردند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای مدیر حج و زیارت كرمانشاه: آغاز سفرهای اربعین از ۲۷ مرداد بسته هستند Date | 07/08/2023

categories & tags