نجات جان زائر ایرانی در مکه

    Home  /  جشن  /  نجات جان زائر ایرانی در مکه

نجات جان زائر ایرانی در مکه Image

نجات جان زائر ایرانی در مکه

به گزارش صد کادو، یک زائر ایرانی در مکه با مداخله پزشکی و انجام عمل جراحی قلب باز، نجات یافت.
به گزارش صد کادو به نقل از روزنامه انگلیسی زبان سعودی گازت، یک مرکز بهداشت قلب در مکه، بعد از اطلاع از سکته قلبی حاد به علت تنگی و انسداد عروق کرونر یک بیمار، موفق شد جان این زائر ۶۰ ساله ایرانی را نجات دهد.
وزارت بهداشت عربستان اعلام نمود: پرونده این زائر که از ناحیه قفسه سینه گرفتار درد شدید شده بود به شهرک پزشکی اطلاع رسانی شد. مقامات بهداشتی بلافاصله آزمایش ها و آنالیزهای لازم، سی تی اسکن، اکوکاردیوگرام و کاتتریزاسیون تشخیصی قلب را انجام دادند. نتایج آزمایش ها وجود تنگی و انسداد شریان های کرونری را نشان داد که مداخله فوری جراحی را ضروری می کرد.
این وزارت خانه اظهار داشت که این عمل جراحی پنج ساعته موفقیت آمیز بوده است. تیم پزشکی متشکل از جراحان قلب، تیم بیهوشی و تیم پرستاری عمل جراحی قلب باز و بای پس عروق کرونر را انجام دادند. این زائر به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد و وضعیت او تا ثبات و سلامت کامل مورد پیگیری قرار|گرفت.
پیشبینی می شود سال جاری بیشتر از ۲.۶ میلیون نفر به حج بروند، چونکه بعد از برداشتن محدودیت های کووید-۱۹، تعداد زائرین به سطح پیش از همه گیری بازگشته است.
عربستان در ایام نخست سال جدید میلادی اعلام نمود که بعد از سه سال محدودیت برای مهار همه گیری کرونا، دیگر محدودیتی برای تعداد زائرین حج سال جاری اعمال نخواهد کرد. با این وجود مقامات سعودی تاکید نمودند زائرانی که می خواهند فریضه حج را به جا آورند باید در مقابل کووید-۱۹ واکسینه شوند.
اولویت حج سال جاری با کسانی است که قبلاً در این مناسک مذهبی واجب برای مسلمانان شرکت نکرده اند، چونکه عربستان انتظار دارد در این فصل از حج از بیشتر از دو میلیون زائر میزبانی کند.
در سال ۲۰۱۹، آخرین سال پیش از شیوع همه گیری کرونا حدود ۲.۶ میلیون نفر مناسک حج را انجام دادند، اما عربستان در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تنها به تعداد کمی از ساکنان خود اجازه انجام حج را داد و در سال ۲۰۲۲ هم یک میلیون نفر حاجی خارجی به خاک عربستان وارد شدند.
در حج سال جاری از ایران حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر حضور دارند. اعزام این زائرین از سوم خردادماه شروع شده و تا اول تیرماه ادامه می یابد.
مناسک حج ۲۰۲۳ از تاریخ ۲۶ ژوئن تا اول جولای (۵ تا ۱۰ تیرماه) برگزار می گردد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای نجات جان زائر ایرانی در مکه بسته هستند Date | 19/06/2023