توسط رایزنی فرهنگی ایران انجام می شود؛ سفر مجازی و سه بعدی دانشجویان سارایوو به ایران

    Home  /  جشن  /  توسط رایزنی فرهنگی ایران انجام می شود؛ سفر مجازی و سه بعدی دانشجویان سارایوو به ایران

توسط رایزنی فرهنگی ایران انجام می شود؛ سفر مجازی و سه بعدی دانشجویان سارایوو به ایران Image

توسط رایزنی فرهنگی ایران انجام می شود؛ سفر مجازی و سه بعدی دانشجویان سارایوو به ایران

صد کادو: دانشجویان دانشگاه سارایوو در کلاس درس زبان و ادبیات فارسی از امکان سفر مجازی و سه بعدی به اقصی نقاط ایران به زبان های فارسی و انگلیسی بهره مند می شوند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین و دانشکده فلسفه دانشگاه سارایوو، کلاس درس زبان و ادبیات فارسی در این دانشکده تجهیز و راه اندازی شد.
در مراسم افتتاحیه که با حضور ماشاءالله شاکری، سرپرست سفارت ایران در بوسنی و هرزگوین، کنان شلیوو، رییس دانشکده شرق شناسی، انصاری، رایزن فرهنگی کشورمان، مدیران نهادهای فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین و اساتید و دانشجویان رشته شرق شناسی و کرسی زبان و ادبیات فارسی برگزار گردید، طرفین بر اهمیت تأسیس این اتاق و توسعه همکاری ها تاکید کردند.
در این مراسم، برخی از دانشجویان به خوانش اشعار فارسی و ارائه مطلب درباب مشاهیر ادبیات ایران پرداختند.
کلاس درس زبان و ادبیات فارسی در یکی از پربازدیدترین فضاهای دانشکده تأسیس و مورد مراجعه روزانه دانشجویان از رشته های مختلف، خصوصا دانشجویان زبان وادبیات فارسی خواهد بود و طبق مفاد قرارداد، زین پس به عنوان محلی برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و بزرگداشت مشاهیر ایرانی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
این کلاس درس با تجهیزات کامپیوتری و منابع کتابخانه ای لازم برای دانشجویان و اساتید کرسی زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه تجهیز شده است.
در این اتاق بواسطه پوسترها و اینفوگرافی های نصب شده، دانشجویان با روند گرفتن بورسیه از دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران و روش استفاده از خدمات بنیاد سعدی درباب یادگیری زبان فارسی بصورت ازراه دور و خود آموز آشنا می شوند.
بخش دیگری از این اتاق به موضوع جاذبه های گردشگری و طبیعی ایران اختصاص پیدا کرده است. در این قسمت با نصب نقشه ایران و جانمایی کیو آر کدهای متصل به پایگاه Visit Iran متعلق به وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مخاطبین از امکان سفر مجازی و سه بعدی به اقصی نقاط ایران و آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران به زبان های فارسی و انگلیسی بهره مند می شوند.
کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سارایوو یکی از قدیمی ترین کرسی های زبان و ادبیات فارسی در شرق اروپا با سابقه بیش از هفتاد سال است که با آموزش دانشجویان از مقطع کارشناسی تا دکتری نقش به سزایی در حفظ و نشر ادبیات فارسی در این منطقه دارد.
خبر افتتاح کلاس درس زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه سارایوو در مصاحبه با رایزن فرهنگی کشورمان در تلویزیون سارایوو TVSA اعلام و در سایت دانشگاه سارایوو نیز بازتاب پیدا کرد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای توسط رایزنی فرهنگی ایران انجام می شود؛ سفر مجازی و سه بعدی دانشجویان سارایوو به ایران بسته هستند Date | 14/06/2023