زیبایی نژاد مطرح كرد؛ امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است

    Home  /  جشن  /  زیبایی نژاد مطرح كرد؛ امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است

زیبایی نژاد مطرح كرد؛ امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است Image

زیبایی نژاد مطرح كرد؛ امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است

به گزارش صد کادو، مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای جشن نوروزی رمضانی دهکده بهار ایران تا ۱۷ فروردین اظهار داشت: امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، دهکده «بهار ایران» ویژه برنامه اداره کل فرهنگی شهرداری تهران است که به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در برخی از پارک های منتخب شهر تهران برگزار می گردد و هر شب، پذیرای عموم شهروندان تهرانی است.
مصطفی زیبایی نژاد مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران درباره ی برنامه های متنوع این جشن که در ۷ بوستان ملت، نهج البلاغه، آزادگان، ولایت، پلیس، لاله و حضرت ولیعصر عج شهرری برگزار می شود، اظهار داشت: اداره کل فرهنگی شهرداری تهران، بوستان ملت را به عنوان پایگاه اصلی برای اجرای ویژه برنامه های جشن نوروز و ماه مبارک رمضان انتخاب نمود و با برگزاری دهکده «بهار ایران»، ویژه برنامه های مختلفی را در آنجا برگزار می نماید. این بوستان از شروع ماه رمضان تا ۱۷ فروردین ماه پذیرای عموم مردم و شهروندان خواهد بود.
وی درباره ی برنامه های اصلی در این جشن رمضانی نوروزی اضافه کرد: هر شب بیش از ۶ ساعت برنامه زنده در استیج بوستان ملت داریم. این برنامه ها از حوالی ساعت ۱۷: ۳۰ شروع شده و بخش اول آن با اجرای گروه سرود و تواشیح تا افطار ادامه دارد. در آستانه لحظات اذان مغرب، قرائت قرآن توسط قاریان ممتاز کشور بصورت زنده صورت می گیرد و به استقبال نماز جماعت و افطار می رویم. باید اشاره کنم محلی برای برگزاری نماز جماعت درنظر گرفته شده و چایخانه نیز به توزیع افطاری ساده می پردازد. این چایخانه هر شب، از بیش از ۷ هزار نفر از شهروندان پذیرایی می کند.
زیبایی نژاد اظهار داشت: بعد از افطار، برنامه های استیج با اجرای گروههای موسیقی اقوام و بین الملل، مسابقه و سرگرمی، شعرخوانی، آیتم ویژه کودکان، نقالی، سخنرانی و … ادامه پیدا می کند. حجج الاسلام برمایی و شهاب مرادی بصورت یک شب در بین سخنرانی دارند. همین طور شعرخوانی توسط شاعران آئینی کشور بخش دیگری از برنامه های این استیج است. تا حالا شاعرانی نظیر سعید بیابانکی، هادی جانفدا و… در دهکده بهار ایران حضور پیدا کرده اند. علاوه براین، هر شب مراسم نورافشانی در بوستان ملت صورت می گیرد.
مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران درباره ی دعوت از گروههای موسیقی اقوام و بین الملل اضافه کرد: خوشحالیم که امسال هر شب میزبان یک گروه موسیقی محلی از اقوام مختلف کشورمان و یک گروه موسیقی بین المللی از کشورهای همسایه هستیم. تا حالا گروههای موسیقی اقوام از لرستان، بوشهر، خراسان و … به دهکده «بهار ایران» مستقر در بوستان ملت آمده اند و همین طور پذیرای گروه هایی از کشورهای ترکمنستان، قزاقستان بوده ایم. این گروه ها با هماهنگی شهرداری منطقه ۳ و سفارتخانه ها به این جشن بزرگ آمده اند.
وی ضمن تشریح مجموعه کارهای ورزشی که در بوستان ملت طراحی شده است، اظهار داشت: یکی از برنامه های پرطرفدار در دهکده بهار ایران، غرفه کارهای ورزشی است که آیتم های متنوعی را در دل خود جای داده است. «ساحل شنی بازی» ویژه کودکان است و در جزیره تفریحی نیز بخش های متنوعی نظیر قایق سواری، درشکه سواری، زیپ لاین، جامپینگ، فوتبال دستی، بازی های کامپیوتری، تیراندازی و … برای عموم مخاطبان در نظر گرفته شده است. باید اشاره کنم که استفاده شهروندان از همه این برنامه ها رایگان و آزاد است.
مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در بوستان ملت آگاهی داد و اضافه کرد: در خلال برنامه های دهکده، نمایشگاه گل و گیاه نیز در بوستان ملت برگزار می گردد که یکی از بخش های پر استقبال برای مخاطبان به حساب می آید. گل های بهاری، رنگ آمیزی زیبایی به این بخش از دهکده بخشیده و پذیرای عموم شهروندان است. باید اشاره کنم که استیج برنامه نیز تزئین شده با فرشی از ۴ هزار گل بهاری است.
وی اظهار داشت: در بخش دیگری از دهکده، دو غرفه برای دختران طراحی شده است؛ یکی از این غرفه ها ویژه عرضه محصولات عفاف و حجاب به دختران نوجوان است. همین طور در آن، جلسات آزاداندیشی و گپ و گفت درباره ی حجاب برگزار می گردد. روبه روی این غرفه، بخش دیگری برای دختر بچه ها طراحی شده تا لحظاتی همراه با بازی های کودکانه سرگرم شوند. البته در خلال این سرگرمی ها سعی شده تا مباحث اخلاقی و دینی نیز به روشی هنرمندانه به کودکان آموزش داده شود.
وی درباره ی میزان استقبال مخاطبان از دهکده بهار ایران در بوستان ملت اضافه کرد: برمبنای برآوردهایی که داشتیم بصورت میانگین هر شب حدود ۹ تا ۱۰ هزار نفر در این دهکده جشن حضور پیدا کرده و از بخش های مختلف آن استفاده کردند. البته انتظار داریم تا پایان تعطیلات این عدد رشد نیز داشته باشد. دهکده «بهار ایران» تا ۱۷ فروردین در بوستان ملت برپاست و هر شب تا ساعت ۱۲ شب اجرای برنامه ها ادامه دارد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای زیبایی نژاد مطرح كرد؛ امکانات ورزشی دهکده بهار ایران برای عموم مردم رایگان است بسته هستند Date | 06/04/2023