امامی مطرح كرد؛ سال قبل با همه ارزش ها و لغزش ها سال مردم بود

    Home  /  جشن  /  امامی مطرح كرد؛ سال قبل با همه ارزش ها و لغزش ها سال مردم بود

امامی مطرح كرد؛ سال قبل با همه ارزش ها و لغزش ها سال مردم بود Image

امامی مطرح كرد؛ سال قبل با همه ارزش ها و لغزش ها سال مردم بود

به گزارش صد کادو، دبیر شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: سال قبل سال مردم بود با همه ارزش ها و لغزش ها، حضرت آقا در پیام کوتاه نوروزی شأن (۱۴۰۲)، برای مردم غصه خوردند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با انتشار پیامی فرارسیدن نوروز و ماه مبارک رمضان را تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
سلام به اعضای محترم شورایعالی انقلاب فرهنگی، شورای فرهنگ عمومی کشور و همکارانم در بیشتر از چهارصد شورای فرهنگ عمومی استان ها و شهرستان ها و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و فعالین حوزه مد و لباس
*وَتَرَی الْأَرْضَ هَامِدَةً فَإِذَا أَنْزَلْنَا عَلَیْهَا الْمَاءَ اهْتَزَّتْ وَرَبَتْ وَأَنْبَتَتْ مِنْ کُلِّ زَوْجٍ بَهِیجٍ * (بخشی از آیه مبارکه ۵ سوره حج)
نوروز همیشه عیدی است برای اقامه دو رکعت نماز تفکر که آنرا، در مسجد زمین، به نیت قربت به «حقیقت» و فهم معنای کلمه «زندگی» ادا نماییم. «ذَٰلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَأَنَّهُ یُحْیِی الْمَوْتَیٰ وَأَنَّهُ عَلَیٰ کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ»؛ بخصوص سال جاری که میتوان آنرا در رمضان فکر و لمعان ذکر، با قرائت و تلاوت کلام رحمان و تواصل و صله ارحام آراسته و پیوسته نماییم.
اما بعد، سالی که گذشت پر بود از درس های قدیمی و جدید برای درک الطاف الهی و فهم جامعه و مردم ایران، تغییرات و ثبات حیات مردمی که اهل جهان نوروز اند و شهروند رمضان، متکی به تاریخی سترگ و جغرافیایی آبرومندانه و شیفته اولیای دین و پیشوایان معصوم، وِلایت و وَلایت را از خانواده تا جامعه تجربه کرده اند و از تهاجم، سردرگمی و بحران تمدنی خسته، سال قبل سال مردم بود با همه ارزش ها و لغزش ها، حضرت آقا در پیام کوتاه نوروزی شأن (۱۴۰۲)، برای همین مردم غصه خوردند و همت همگان خصوصاً کارگزاران را برای حال خوش آنها خواستند. از مسئله اصلی مردم گفتند، از نابسامانی و نامعادلات معیشتی، که آتش خرمن سرمایه اجتماعی دولت ها در دهه گذشته بوده است. و کیست که نداند اگر سرمایه و همبستگی قومی، ملی و فرهنگی بیشتری داشتیم، بسیاری چالش ها، اساساً مسئله مند نمی شد، مسائل اجتماعی خلق نمی شوند، برساخت می شوند و سیاستگذاران هم الزاماً آنها را محو و حل نمی کنند، بلکه بر بستری اجتماعی و با سرمایه شناختی، مسائل را تدبیر می کنند. حضرت آقا در پیام شأن به باقیمانده وفاق و تفاهم جمعی مان اتکا داشتند، نوروز یعنی حافظه تاریخی مان، بهار معنویت و شکوه دینداری مان و گلایه و ناخرسندی غیر قابل کتمان مان، باشد که بیشتر برای “مای جمعی مان” وقت و اندیشه صرف نماییم، از وفاداران متشرع مجاهد و پای کار انقلاب تا معترضین با منطق و بی منطق، تا دهه شصتی های برزخ نشین تحول و توسعه، تا نوجوانان ناامید از عقب ماندگی نسلی امثال من، باصداها، بی صداها…همه شما را به بهار قسم می دهم، هوای هستی مشترک مان را داشته باشیم تا وطن، وطن بماند و سالهای مان، نو.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای امامی مطرح كرد؛ سال قبل با همه ارزش ها و لغزش ها سال مردم بود بسته هستند Date | 28/03/2023

categories & tags