شروع فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر و حاشیه های رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی

    Home  /  جشن  /  شروع فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر و حاشیه های رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی

شروع فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر و حاشیه های رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی Image

شروع فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر و حاشیه های رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی

صد کادو: فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر روز دوشنبه دهم بهمن ماه شروع شد و این روز با حاشیه هایی از رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی همراه بود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، نشست خبری جشنواره فیلم فجر در حالی روز دوشنبه انجام شد که تنها دو روز به شروع این دوره از جشنواره مانده است و فیلم های بخش بین الملل هنوز معرفی نشده اند. مجتبی امینی به عنوان دبیر این جشنواره درباره ی برخی هنرمندان که فیلم در جشنواره دارند اما به حضور در این رویداد تمایل ندارند، اظهار داشت: شاید مسائل اجتماعی دخیل باشد یا شخصی ولی حاشیه ها در بستر عدالت خواهی نمایش فیلم ها تاثیری نخواهد داشت و ملاک ما نظر تهیه کننده است.
از سویی طبق اعلام مسئولان جشنواره فیلم فجر از ساعت ۱۰ بامداد دوشنبه، پیش فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر شروع شد و جدول نمایش فیلم ها نیز به سبب شروع پیش فروش بامدادان دوشنبه در دسترس قرار گرفت. این در حالی بود که اختلالی در سامانه تهیه بلیت وجود داشت و دبیر جشنواره ی فیلم فجر در نشست خبری این رویداد درباره ی این اختلال تایید نمود که به سبب کُندی اینترنت هست.
فرهنگسرای اندیشه هم همزمان با شروع چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر، برنامه اکران آثار سینمایی حاضر در این جشنواره را برای تعدادی از فعالان فرهنگی و رسانه ای برگزار می نماید.

ایستگاه پایانی جشنواره تئاتر فجر
چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر هم روز دوشنبه آخرین روز خودرا پشت سر گذاشت و در آخرین روز از اجراهای صحنه ای خود میزبان ۶ اثر نمایشی بود که دو اثر آن در بخش بین الملل روی صحنه رفتند. این جشنواره شامگاه سه شنبه ۱۱ بهمن با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.

توهین رائفی پور به هنرمندان موسیقی
در صورتیکه کمتر از ۲۰ روز به برگزاری جشنواره موسیقی فجر باقی مانده است، بنظر می رسد این جشنواره توسط دبیرِ خود با حاشیه جدیدی روبه رو شده است. دبیر هنری سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر در آستانه برگزاری این جشنواره مبادرت به بازنشر ویدیویی قدیمی از اظهارات علی اکبر رائفی پور، حاوی لفظی ناشایست و رکیک درباره ی هنرمندان موسیقی، پرداخته و ادامه همکاری با جشنواره را به عذرخواهی رسمی او از اهالی موسیقی منوط دانست؛ در پی انتشار این ویدیو در فضای مجازی با محتوای «توهین به هنرمندان حوزه موسیقی» که با واکنش برخی دیگر از اهالی موسیقی همچون نامه ۳ عضو شورای هنری ارکستر ملی ایران خطاب به وزیر فرهنگ همراه بود، محمد مهدی اسماعیلی دستور پیگیری ویژه را در این زمینه صادر کرد.
در ادامه اخبار جشنواره های فجر هم گفت وگویی با محمدکاظم حسنوند ـ داور بخش نقاشی جشنواره هنرهای تجسمی فجر ۱۴۰۱، داشتیم. حسنوند در مصاحبه اظهار داشت: باید با بهره بردن از برنامه ریزی و تدبیر، تبلیغات و فراخوان مناسب، نظر حرفه ای ها را به جشنواره تجسمی فجر جلب کرد.

از کم نظرترین جشنواره تئاتر فجر تا جشنواره سیاسی شعر فجر
در مجموعه خاطره بازی با جشنواره های فجر، به سراغ یکی از کم نظیرترین جشنواره های تئاتر فجر رفتیم، در گزارشی بیست و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر مرور کردیم. در این جشنواره قسمتی از آثار درخشان نمایشی خودمان در کنار تعدادی نمایش خارجی جذاب روی صحنه رفتند. آنچنان که خاطره اش همچنان دلپذیر است.
خاطره بازی با جشنواره شعر فجر را هم به چهارمین دوره این جشنواره اختصاص دادیم که با نگاهی متفاوت تر از سالهای قبل برگزار شد، در این دوره تعلام شد که فقط شعر بررسی می شود و نه نام. این مساله واکنش هایی بدنبال داشت و برخی هم معتقد بودند که جشنواره از فاز ادبی خارج و بیش از حد سیاسی- دولتی شده است.
یکی از اخبار سینمایی هم مربوط به فروش سینمای چین در تعطیلات سال نو بود. رسانه های دولتی از فروش یک میلیارد دلاری (۶.۷۶ میلیارد یوان) از ۲۱ تا ۲۷ ژانویه و همزمان با تعطیلات سال نوی چینی خبر دادند و این در حالیست که سال قبل که سینماهای چین بطور عادی کار می کردند و این کشور از آمریکای شمالی به عنوان بزرگترین بازار سینمای جهان پیشی گرفت، فروش سال نوی میلادی در این کشور آسیایی به ۷.۸۲ میلیارد یوان رسیده بود
همین طور مراسم یادبود «زنده یاد حسین شهابی» کارگردان سینمای ایران شامگاه (۹ بهمن) توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با همکاری موزه سینما در سالن سینماتوگراف موزه سینمای ایران انجام شد و مسعود سپهر ـ هنرمند باسابقه عرصه گرافیک کشورمان ـ نهم بهمن ماه بعد از دو هفته بی هوشی کامل، در بیمارستان شهدای تجریش از دنیا رفت. همین طور مراسم خاکسپاری مسعود سپهر، هنرمند طراح گرافیک روز چهارشنبه ـ ۱۲ بهمن ماه ـ ساعت ۱۰ بامداد از مقابل خانه هنرمندان برگزار می شود و سپس پیکر ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.

بهروز افخمی حرفی برای گفتن ندارد!
عبدالحسین فرزاد، در پی انتشار مصاحبه بهروز افخمی با خبرگزاری ایسنا، در نقدی به او نوشت: ایشان و خیلی دیگر از دوستان فیلمساز ظاهرا حالا حرفی برای گفتن ندارند و اگر دارند (که حتما دارند) می ترسند به نقد سیاسی وارد شوند، چون ممکنست موقعیت خودرا از دست بدهند.

بدانند با حذف پلت فرم ها رفته ها به تلویزیون برنمی گردند
مجید مولایی، تهیه کننده ای که آثار مختلفی را در سینما و تلویزیون ساخته است، درباره ی مناقشه اخیر ساترا و یکی از پلت فرم ها بر سر دریافت مجوز نمایش، چنین بیان کرد: مشکل اصلی آنجاست که گروهی اراده کرده اند با همان نگاهی که در تلویزیون آثار نمایشی را تولید و مدیریت می کنند، کنترل همه جانبه ای بر فضای نمایش خانگی داشته باشند. من سال ها برای صداوسیما سریال ساخته و با مناسبات حرفه ای آنجا آشنا هستم. در تلویزیون مدیران رسانه بواسطه آنکه بودجه و هزینه های ساخت اثر را می پردازند، خودرا محق می دانند که اراده خودرا در همه بخش ها اعمال کند؛ بطوریکه عوامل تولید ناچار به پذیرش تصمیمات آنها باشند؛ اما باید به این دوستان گفت مدیریت و نظارت بر تولید آثار نمایش خانگی ساز و کار دیگری را می طلبد.
در ادامه معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا از حضور مشاور دادستان کل کشور برای باخبر شدن از روند تصمیم گیری برای مجوزها در ساترا آگاهی داد.
یکی از خبرهای جالب امروز هم به برخورد حمید لولایی با خبرنگاران برمی گردد. لولایی دوشنبه برای رفتن مقابل دوربین، در لوکیشن سریال «چشم بندی» حاضر شد و بعد از ایفای نقش، به سیاق سابقش حتی در نشستی که به همین دلیل با حضور خبرنگاران برگزار شده بود هم شرکت نکرد. این بازیگر باسابقه سریال های کمدی که اتفاقا پُرکار هم هست، هر بار که در پروژه ای مقابل دوربین می رود، با طفره رفتن از گفت و گو با خبرنگارانِ رسانه های مکتوب و خصوصا غیروابسته به صداوسیما، «نه» ی البته محترمانه می گوید.
در اتفاقی دیگر در این روز اعلام گردید که پیتر دوبروین، استاد بازنشسته ادبیات فارسی دانشگاه لیدن، در سن ۹۲ سالگی و آنی ورشینگ بازیگر آمریکایی که بیشتر برای ایفای نقش در سریال «۲۴» شناخته می شود، درگذشتند.

صندوق ضمانت صادرات ایران برای گردشگری
معاون گردشگری کشور هم آگاهی داد که «تمام خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران به حوزه گردشگری تسری پیدا کرد.» صندوق ضمانت صادرات، یک نهاد دولتی است و زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) فعالیت دارد و صادرات ایران را ضمانت می کند و و کار صدور متنوع بیمه نامه و ضمانت نامه صادراتی بمنظور پوشش ریسک سیاسی و اقتصادی و تجاری صادرکنندگان کالا و خدمات را بر عهده دارد و برای توان افزایی صادرکنندگان کالا و خدمات و کاهش نگرانی بازگشت سرمایه و کاهش ریسک فعالیت صادراتی، تلاش دارد.

جهان در انتظار چینی ها
افزون بر این ها، چین محدودیت سفرهای خارج از مرز را برای شهروندان این کشور کنسل کرده است، با اینحال مقاصد گردشگری محبوب جهان همچنان چشم انتظار این گروه بزرگ از گردشگران هستند.، اگرچه گردشگری در مقاصدی همچون ماکائو، هنگ کنگ، تایلند و سنگاپور بهبود پیدا کرده است، اما دیگر مقاصد همچنان در انتظار ورود گردشگران چینی هستند. مسافران چینی، علاوه بر شمار بالای مبتلاشدن به کرونا در داخل این کشور، با تأخیرهای طولانی در دریافت گذرنامه و ویزا، قیمت بالای پروازهای بین المللی و کمبود ظرفیت پروازها مواجهند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای شروع فروش بلیت های جشنواره فیلم فجر و حاشیه های رائفی پور، حمید لولایی و بهروز افخمی بسته هستند Date | 31/01/2023