آهنگساز فیلمهای دیوید لینچ درگذشت

    Home  /  جشن  /  آهنگساز فیلمهای دیوید لینچ درگذشت

آهنگساز فیلمهای دیوید لینچ درگذشت Image

آهنگساز فیلمهای دیوید لینچ درگذشت

به گزارش صد کادو، «آنجلو بادالامنتی» آهنگساز «توئین پیکس » و خیلی از ساخته های «دیوید لینچ» دارفانی را وداع گفت.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، «آنجلو بادالامنتی»، آهنگساز آمریکایی که بیشتر برای خلق موسیقی ماندگار «توئین پیکس»، «مخمل آبی »، «جاده مالهالند» و همکاری با «دیوید لینچ» در چندین فیلم دیگر شناخته می شود، در سن ۸۵ سالگی درگذشت.
این آهنگساز روز یکشنبه و به مرگ طبیعی در منزلش در کنار اعضای خانواده اش درگذشت.
«لینچ » و «بادالامنتی» دوستی نزدیکی با یکدیگر داشتند و در چندین پروژه همچون سریال «توئین پیکس»، «مخمل آبی»، «از ته دل وحشی»، فیلم سینمایی «توئین پیکس: با من در آتش قدم بگذار»، «بزرگراه گمشده»، «داستان استریت» و «جاده مالهالند» با همدیگر همکاری کردند. «بادالامنتی» علاوه بر آهنگسازی تجربه ظاهر شدن در مقابل دوربین را هم داشت و در «جاده مالهالند» در نقش یک گنگستر بازی کرد و در «مخمل آبی» هم با «ایزابلا روسلینی» پیانو نواخت.
«بادالامنتی » که بعنوان یک موسیقیدان کلاسیک آموزش دیده بود با چهره های نامدار حوزه موسیقی همچون «نینا سیمون»، «دیوید بوئی»، «پل مک کارتنی»، «شرلی بسی»، «مرین فیث فول»، «لایزا مینلی» و «پت شاپ بویز» و برای مشعل بازی های المپیک ۱۹۹۲ هم اثری خلق کرد.
«مخمل آبی» که در سال ۱۹۸۶ میلادی خلق شد اولین تجربه همکاری «بادالامنتی» و «لینچ» محسوب می شد. «بادالامنتی» اغلب موسیقی های «توئین پیکس» را بدون این که صحنه ای از آنرا ببیند خلق کرد و در نهایت یک جایزه گرمی و سه جایزه امی را برای موسیقی «توئین پیکس» دریافت کرد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای آهنگساز فیلمهای دیوید لینچ درگذشت بسته هستند Date | 13/12/2022