هاشمی مطرح كرد؛ حوزه فرهنگ عملیات موزاییکی می طلبد

    Home  /  جشن  /  هاشمی مطرح كرد؛ حوزه فرهنگ عملیات موزاییکی می طلبد

هاشمی مطرح كرد؛ حوزه فرهنگ عملیات موزاییکی می طلبد Image

هاشمی مطرح كرد؛ حوزه فرهنگ عملیات موزاییکی می طلبد

به گزارش صد کادو، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در حوزه فرهنگ باید به صورت موزاییکی و محلی عمل کنیم؛ چونکه عملیات های شابلونی به طور عمده به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، سومین همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در دولت مردمی با حضور سخنگوی دولت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور استاد حاج حسین یکتا برگزار گردید.
سید محمد هاشمی معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ در ابتدا با تشریح سیاست های کاری با مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و عرضه برخی سفارش ها اظهار داشت: حتما یکی از کار ویژه های مهم ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها ایجاد و یا تقویت حلقه های میانی در استان هاست تا از راه آنها بتوان اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی را راهبری کرد.
وی در ارتباط با مبحث برنامه ریزی و برنامه پذیری ادارات کل استان ها اظهار داشت: معتقدم در حوزه فرهنگ باید به صورت موزاییکی و محلی عمل نماییم تا ابتکار را به دست بگیریم، عملیات های شابلونی در حوزه فرهنگ که تلاش می کند برنامه های قالبی را در همه جا یکسان اجرا کند، به طور عمده به نتیجه نخواهد رسید. باید با دقت نظر و ظرافت نسبت به ظرفیت ها، نیازها و اقتضائات بومی هر منطقه در حوزه فرهنگ، برنامه ریزی نمود و به تقویت ظرفیت های فرهنگی هر استان اهتمام ویژه داشت. همینطور می شود به کاریکاتور در خراسان جنوبی، مستند در بوشهر، انیمیشن در لرستان بعنوان نمونه هایی از ظرفیت های فرهنگی-بومی هر منطقه اشاره داشت.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ با تکیه بر تعامل سازنده و هم افزا کننده با همه ساختارهای مؤثر در مدیریت فرهنگ هر استان اظهار داشت: مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها باید به ارتباط و تعامل سازنده و مستمر با استاندار و نمایندگان استان خود اهتمام جدی داشته باشند.
هاشمی با تکیه بر مساله توجه به کار فرهنگی و کادرسازی در مناطق محروم اظهار داشت: از مدیران کل انتظار می رود حتما به کار فرهنگی و مساله کادرسازی در مناطق محروم اهتمام بورزند و برای آن طراحی و برنامه ریزی های دقیقی داشته باشند.
وی در ادامه ضمن اشاره به ضرورت تغییر ساختارهای فرهنگی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید زیرساخت های انقلابی و پایدار برای آینده بسازد تا خروجی های فرهنگی و هنری تراز انقلاب اسلامی، مستمر و به صورت فزاینده رشد داشته باشد.
معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ در آخر با تکیه بر مساله مهم تولیدات فرهنگی، هنری و رسانه ای، اظهار داشت: فصل جدیدی از کار و عملیات فرهنگی در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها شروع شده است. در این فصل تحول محور در حوزه فرهنگ، ادارات کل استان ها باید تا آن جا که امکان دارد تنور تولیدات فرهنگی را داغ نگه دارند و با طراحی و سیاستگذاری های دقیق به کمیت، کیفیت و خروجی های مطلوب آن بیافزایند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای هاشمی مطرح كرد؛ حوزه فرهنگ عملیات موزاییکی می طلبد بسته هستند Date | 30/11/2022