قیمت بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر می شود؟

    Home  /  جشن  /  قیمت بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر می شود؟

قیمت بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر می شود؟ Image

قیمت بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر می شود؟

صد کادو: مسابقات فوتبال جام جهانی احتمالاً با قیمتی بیش از فیلم های درحال اکران فروخته خواهد شد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، سازمان سینمایی و اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش بتازگی در نامه ای به مدیران کل فرهنگ و اشاد اسلامی استانها دستورالعملی را برای پخش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر در سینماهای کشور تنظیم کرده است.
در این دستورالعمل طبق پیگیری اختصاصی ایسنا تاکید شده، پخش مسابقات با بهره گیری از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید انجام گیرد و استفاده از شبکه های ماهواره ای ممنوعست.
همین طور تاکید شده باتوجه به اینکه سالن های سینما طبق برنامه بصورت سانس بندی فعالیت دارند، لازم است برای احترام به حقوق سایر شهروندان برای حضور در سالن های نمایش دهنده، ورود و خروج تماشاگران برای دیدن هر مسابقه به سالن سریعا صورت پذیرد و امنیت تماشاگران در فضای درون سینما بر عهده مدیر سینما خواهد بود. دادن شعارهای هنجارشکنانه و غیراخلاقی و جنجال آفرین نیز ممنوعست.
در این نامه قید شده که مدیریت سینما موظف به پرداخت حق السهم تعیین شده ی صاحبان فیلم هایی است که به سبب نمایش فوتبال، حق نمایش فیلم آنها مبتنی بر قرارداد مربوط سلب شده است. میزان محاسبه و نحوه پرداخت توسط شورای صنفی نمایش تغیین و اعلام خواهد شد.
بر طبق این دستورالعمل سینماها باید فقط برمبنای مبلغ تعیین شده فروش بلیت برای نمایش فیلم، مبادرت به فروش بلیت برای نمایش فوتبال کنند اما پیگیری های ایسنا حاکی از این است که شورای صنفی نمایش درحال برررسی قیمت نهایی عرضه بلیت است و بلیت پخش فوتبال با همان مبلغ بلیت فیلم ها فروخته نخواهد شد.
روز گذشته در جلسه شورای صنفی نمایش درباره ی شکل اجرائی پخش مسابقات جام جهانی در سینماها بحث شد و مقرر است کار گروهی با حضور اعضای شورای صنفی نمایش، نمایندگانی از انجمن سینماداران، پخش کنندگان، تهیه کنندگان و سازمان سینمایی به زودی در وزارت ارشاد تشکیل گردد.
هم اکنون سقف قیمت بلیت سینماها در سینماهای مدرن ۴۵ هزار تومان است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای قیمت بلیت تماشای فوتبال در سینما چقدر می شود؟ بسته هستند Date | 12/09/2022