اسماعیلی مطرح كرد؛ وضعیت فضای مجازی نامطلوب است

    Home  /  جشن  /  اسماعیلی مطرح كرد؛ وضعیت فضای مجازی نامطلوب است

اسماعیلی مطرح كرد؛ وضعیت فضای مجازی نامطلوب است Image

اسماعیلی مطرح كرد؛ وضعیت فضای مجازی نامطلوب است

به گزارش صد کادو، وزیر فرهنگ در جلسه کمیته راهبری سند صیانت از کودکان در فضای مجازی اظهار داشت: وضعیت فعلی فضای مجازی حتما نامطلوب است و توقع رهبر انقلاب از دست اندرکاران این است این عقب ماندگی ها را جبران کنند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، چهارمین جلسه کمیته راهبری سند صیانت از کودکان در فضای مجازی به میزبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدابوالحسن فیروزآبادی رییس شورای عالی فضای مجازی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام شد که این جلسه به رونمایی از سرویس اینترنت کودک و نوجوان (سرویس ۴۵۶) اختصاص داشت.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در این نشست با تکیه بر این که همه دستگاه های دولتی و حاکمیتی در زمینه فضای مجازی سرباز رهبر انقلاب برای جبران عقب ماندگی ها در فضای مجازی می باشند اظهار داشت: وضعیت فعلی فضای مجازی حتما نامطلوب است و توقع رهبر انقلاب از دست اندرکاران این است که با سرعت این عقب ماندگی ها را جبران کنند.
وی اضافه کرد: ابزارهای نظارتی در زمینه فضای مجازی بسیار اثربخش است و در این عرصه هم چاره ای جز پذیرش دستورالعمل ها نداریم.
اسماعیلی تاکید کرد: این اطمینان را به بخش های مختلف می دهیم که وزارت فرهنگ یار ثابت و همیشگی در پیشبرد اهداف و منویات رهبر عزیز انقلاب و تحقق ماموریت های تکلیف شده است و امیدواریم نتایج مثبت این همراهی و همدلی را به زودی مردم عزیز شاهد باشند.
همچنین عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست اظهار داشت: برمبنای تکالیف در نظر گرفته شده در سند صیانت از کودکان در فضای مجازی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده است تا با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای فرهنگی یک محیط امن در فضای مجازی برای کودکان فراهم آورد تا آنها کمتر در معرض محتواهای نامناسب قرار گیرند.
زارع پور بابیان این که با راه اندازی سرویس اینترنت کودک و نوجوان (سرویس ۴۵۶) سه امکان برای خانواده بمنظور صیانت از کودکان در فضای مجازی فراهم می شود اظهار داشت: این سرویس اینترنت این امکان را برای خانواده ها فراهم نموده تا دسترسی کودکان و نوجوانان خود به اینترنت را متناسب با سن و شرایط هر کدام تعریف و مدیریت کنند.
در این جلسه همین طور از نظام رتبه بندی محتواهای فضای مجازی که توسط وزارت فر هنگ و ارشاد اسلامی تهیه شده بود رونمایی گردید که خروجی آن مقرر است در سرویس اینترنت کودکان و نوجوان ۴۵۶ مورد استفاده قرار گیرد. همین طور سامانه تلوبیون کودک و نوجوان هم در این نشست معرفی گردید که حاوی صدها هزار محتوای جذاب سازمان صدا و سیما و محتواهای تولید برای کودکان و نوجوانان است.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای اسماعیلی مطرح كرد؛ وضعیت فضای مجازی نامطلوب است بسته هستند Date | 09/09/2022