دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

    Home  /  جشن  /  دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران Image

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

به گزارش صد کادو دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با مشارکت ۲ هزار و ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی و عرضه بیشتر از ۲۰۰ هزار عنوان کتاب راه اندازی شد.
به گزارش خبرنگار کتاب ایرنا، آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، عصر شنبه ۲ بهمن ماه، با حضور یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی مشاور وزیر فرهنگ و مدیر کل حوزه وزارتی و علی رمضانی، رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران و مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در تالار عاشوری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد.
علی رمضانی، رئیس نمایشگاه مجازی کتاب تهران در آیین افتتاح این رویداد، از دومین پویش نمایشگاه با عنوان «من هم کتاب خریدم» اطلاع داد و اظهار داشت: از علاقه مندان می خواهیم پس از خرید کتاب از نمایشگاه و به اشتراک گذاری سفارش خود در فضای مجازی هشتک من هم کتاب خریدم را فعال کنند.
وی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا (س) درباره برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اظهار داشت: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران متقارن با سالروز میلاد حضرت زهرا (س) شروع می شود. برپایه برنامه ریزی ها مخاطبان و علاقه مندان به کتاب از سه روز پیش می توانستند برای ثبت سفارش کتاب های مورد علاقه خود به سامانه رجوع کنند.
رمضانی افزود: دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ۲۴ ساعته به علاقه مندان به کتاب خدمات ارائه می کند. دوستداران کتاب می توانند آثار را خریداری و به صورت مجانی از خدمات پستی برای دریافت سفارش های خود بهره مند شوند. همزمان در مرکز پاسخگویی نمایشگاه و در نقطه اوج نمایشگاه، هفتاد نفر پاسخگوی پرسش های مردم هستند. اگر کاربران در جریان ثبت سفارش و دریافت مرسوله خود گرفتار مشکل شدند مرکز پاسخگویی از ساعت ۹ تا ۲۱ از راه شماره تماس ۹۱۰۰۹۸۹۸ آماده راهنمایی آن هاست.
رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اضافه کرد: در این نمایشگاه ۲ هزار ۱۰۰ ناشر داخلی و خارجی بیشتر از ۲۰۰ هزار عنوان را در معرض دید علاقه مندان به کتاب قرار داده اند. ۱۵۰هزار دانشجو، طلبه، استاد دانشگاه و اعضای هیأت علمی موفق شدند فرآیند ثبت نام بن خرید کتاب دومین نمایشگاه مجازی کتاب را به اتمام برسانند. امیدوار هستیم از جانب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور حامیان نمایشگاه میزان اعتبار بن خرید نمایشگاه افزایش پیدا کند.
به گفته رمضانی ۵۰ سازمان همچون سازمان صدا و سیما، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران، بانک صادرات، وزارت کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی. همینطور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه علمیه، شهرداری ها، نهاد کتابخانه های عمومی مجریان برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران را همراهی می کنند.
رمضانی با بیان این مطلب که به یمن تقارن زمان شروع به کار نمایشگاه مجازی کتاب تهران با سالروز میلاد حضرت زهرا(س) بخش ویژه در سامانه این رویداد پیشبینی شده اظهار داشت: آثار در رابطه با حضرت زهرا (س) از جانب ۱۳۰ ناشر دسته بندی و با نام این شخصیت بزرگ دینی متمایز شده است.
رئیس دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران ضمن اشاره به برگزاری برنامه های ترویجی و فرهنگی همزمان با نمایشگاه اظهار داشت: این برنامه ها از جانب ادارات کل استان تنظیم و همزمان با برگزاری نمایشگاه میزبان علاقه مندان به کتاب است. سه پویش مهم همزمان با نمایشگاه برگزار می شود. نخست پویش این کتاب را بخوان با مشارکت ناشران و گروههای ترویجی و تشکل های نشر برگزار می گردد.
وی افزود: در آخرین روز نمایشگاه هم به برگزیدگان این پویش جوایزی هم اهدا خواهد شد. دومین پویش هم با عنوان من هم کتاب خریدم با مشارکت خریداران کتاب برگزار می شود. از علاقه مندان می خواهیم پس از خرید کتاب از نمایشگاه و به اشتراک گذاری سفارش خود در فضای مجازی هشتک من هم کتاب خریدم را فعال کنند.
رمضانی درباره پویش نذر کتاب اظهار داشت: در برگزاری پویش نذر کتاب از همه ناشران و خریداران می خواهیم برای توزیع کتاب در مناطق کمتر برخوردار مشارکت داشته باشند. علاوه بر این از همه دستگاههای و مجموعه های اقتصادی خصوصی و دولتی می خواهیم برای کارکنان و اعضای خانواده خود از نمایشگاه بهره مندی فرهنگی فراهم نمایند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بسته هستند Date | 23/01/2022