فعالان نشر ایران به نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط فراخوانده شدند

    Home  /  جشن  /  فعالان نشر ایران به نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط فراخوانده شدند

فعالان نشر ایران به نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط فراخوانده شدند Image

فعالان نشر ایران به نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط فراخوانده شدند

صد کادو: خانه کتاب و ادبیات ایران از تمامی تشکل های صنفی نشر، ناشران، نهادها، موسسات و آژانس های ادبی سراسر کشور برای حضور در بیست وششمین دوره «نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط» (۲۰۲۲) دعوت کرد.
به گزارش صد کادو به نقل از خبرگزاری ایرنا از خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط بعنوان یکی از مهم ترین و معتبرترین نمایشگاه های کتاب در زمینه کشورهای عربی هرساله پذیرای خیلی از فعالان نشر است.
با توجه به برگزاری غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب مسقط ۲۰۲۲ از تاریخ ۴ تا ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ توسط بخش بین الملل خانه کتاب و ادبیات ایران، از کلیه تشکل های صنفی نشر، ناشران و آژانس های ادبی سراسر کشور برای ثبت نام بمنظور ارائه برنامه جهت حضور در این نمایشگاه باتوجه به ضوابط و زمان‎های اعلام شده دعوت می شود.
متقاضیان می توانند از تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۳ تا ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ به سایت خانه کتاب و ادبیات ایران مراجعه و ثبت نام کنند.
اختصاص فضا در غرفه ملّی جمهوری اسلامی ایران بمنظور عرضه و نمایش آثار منتخب، هماهنگی و اختصاص فضا جهت برگزاری نشست ها و دیدارهای دوجانبه یا چند جانبه و گرفتن دعوت نامه از نمایشگاه کتاب مسقط همچون امکانات و تسهیلاتی است که در اختیار متقاضیان حضور در این نمایشگاه قرار خواهد گرفت.
تشکل های صنفی نشر، ناشران، نهادها، موسسات و آژانس های ادبی سراسر کشور متقاضی حضور در بیست وششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط باید تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ در سایت ketab.ir ثبت نام کرده و برنامه های خودرا ارایه کنند. لازم است در صورت کسب شرایط حضور حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ تفاهم نامه همکاری را امضا کرده و یک نفر را بعنوان متصدی غرفه بصورت ثابت (contact person) معرفی کنند.
حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ فرصت باقی است تا پیشنهاد و معرفی کتاب های مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه، ارائه شده و تهیه رایت کاتالوگ (مطابق شیوه نامه مربوط) و ارائه ترجمه متن چکیده کتاب ها (ترجیحاً به زبان های عربی و انگلیسی) نیز حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۵ صورت گیرد. انتقال کتاب های منتخب مطابق لیست اعلام شده به محل غرفه نیز باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ صورت گیرد.
بدیهی است برمبنای اولویت های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انتخاب و انعقاد تفاهم نامه همکاری در این خصوص اقدام خواهد شد.
لازم به ذکر است کتاب هایی در بیست وششمین دوره «نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط» قابل عرضه است که مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر و امکان فروش حق نشر (رایت) به ناشران سایر کشورها را داشته باشند؛ کتاب های پیشنهادی باید تالیفی باشند و ارجحیت با کتاب های منتشرشده به زبان های خارجی یا کتاب های دوزبانه به یکی از زبان های دیگر (نظیر عربی و انگلیسی) و نیز کتاب های برگزیده دریکی از جوایز یا جشنواره های ملّی و یا بین المللی است.
جدیدالانتشار بودن کتاب های پیشنهادی (اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن در پنج سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب های پیشنهادی با موضوع نمایشگاه و دارا بودن بروشور و چکیده ۱۵۰ کلمه ای به زبان عربی یا انگلیسی برای کتاب های ارائه شده نیز از دیگر ملزومات عرضه کتاب در این دوره از نمایشگاه مسقط است.
ناشرانی که کتاب هایی به زبان غیرفارسی چاپ کرده و یا حق نشر کتاب های خودرا به ناشران خارجی فروخته اند و ناشرانی که آثارشان جوایز بین المللی دریافت کرده باشد در اولویت انتخاب برای حضور در این نمایشگاه قرار دارند. ارائه برنامه منسجم حضور، قرار ملاقات و آماده سازی کاتالوگ به زبان انگلیسی و ایتالیایی، ارائه برنامه برای معرفی و مذاکره درباره آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران و کوشش برای عرضه آثار در بازار نشر بین الملل همچون موارد حائز اهمیتی است که در انتخاب تشکل های صنفی نشر، ناشران، نهادها، موسسات و آژانس های ادبی برای حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران در بیست وششمین دوره «نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط» موثر است.
پذیرش برمبنای وصول تقاضا و ارائه مستندات در خصوص توانایی اجرای اقدامات متقاضیان و دارا بودن اولویت های مورد اشاره است.
منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای فعالان نشر ایران به نمایشگاه بین المللی کتاب مسقط فراخوانده شدند بسته هستند Date | 03/01/2022