داوری مقدماتی به اتمام رسید؛ معرفی راه یافتگان مرحله نهایی دو بخش جشنواره موسیقی جوان

    Home  /  جشن  /  داوری مقدماتی به اتمام رسید؛ معرفی راه یافتگان مرحله نهایی دو بخش جشنواره موسیقی جوان

داوری مقدماتی به اتمام رسید؛ معرفی راه یافتگان مرحله نهایی دو بخش جشنواره موسیقی جوان Image

داوری مقدماتی به اتمام رسید؛ معرفی راه یافتگان مرحله نهایی دو بخش جشنواره موسیقی جوان

۴۳۱ نوازنده و خواننده در دو بخش موسیقی دستگاهی و کلاسیک از میان ۱۵۳۰ شرکت کننده در این بخش ها، به مرحله نهایی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان راه یافتند.

به گزارش صد کادو به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با آخر داوری مرحله مقدماتی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی اعلام گردید.
دبیرخانه جشنواره بعد از آخر کار هیئت های تخصصی داوری مرحله مقدماتی و بررسی ۱۵۳۰ اثر ارسالی در دو بخش موسیقی دستگاهی و موسیقی کلاسیک، اسامی ۴۳۱ نفر برای راه یابی به مرحله نهایی را اعلام نمود.
در این دوره در بخش موسیقی دستگاهی ۱۱۲۰ خواننده و نوازنده، در بخش موسیقی کلاسیک ۴۱۰ نوازنده شرکت کردند که پس از ارزیابی و بررسی توسط هیئت داوران ۲۹۴ نفر در بخش موسیقی دستگاهی و ۱۳۷ نفر در بخش موسیقی کلاسیک انتخاب شدند که اسامی آنها در سایت جشنواره موسیقی جوان قابل مشاهده می باشد.
راه یافتگان به مرحله نهایی می بایست آثار خویش را بر مبنای رپرتوار تعیین شده، از تاریخ ۱۵ تا آخر وقت اداری (ساعت ۱۶) ۲۳ آبان ماه در سامانه بامک بارگذاری کنند. رپرتوار نهایی بخش موسیقی کلاسیک در فراخوان اعلام شده و رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی هم طی روزهای آتی اعلام می شود.
اسامی برگزیدگان بخش های موسیقی نواحی، آهنگسازی و آفرینش در تکنوازی بواسطه تک مرحله ای بودن این بخش ها، در اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان هم زمان با سایر بخش ها اعلام می شود.
در پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان و در بخش موسیقی دستگاهی اساتیدی چون علی اصغر شاهزیدی، مظفر شفیعی، حمیدرضا نوربخش و هنگامه اخوان در بخش آواز، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و بهروز همتی در بخش تار، بهداد بابایی، بهروز همتی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری و حسین علیزاده در بخش سه تار، مینا افتاده، سیامک آقایی، احمد رضاخواه، رضا شفیعیان و مجید کیانی در بخش سنتور، سحر ابراهیم، پریچهر خواجه، ملیحه سعیدی، مینا افتاده و حنانه سعیدی در بخش قانون، نگار بوبان، حسین بهروزی نیا، محمد فیروزی و سعید نایب محمدی در بخش عود، مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، محمد مقدسی، داوود گنجه ای و هادی منتظری در بخش کمانچه، عبدالنقی افشارنیا، سیامک جهانگیری و حسن ناهید در بخش نی، نوید افقه، سیامک بنایی، علی رحیمی، پژمان حدادی، مهدی خاکساران و کامبیز گنجه ای در بخش تنبک وعماد توحیدی، حسین رضایی نیا، فرزاد عندلیبی و زکریا یوسفی داوری آثار را برعهده داشته اند.
در بخش موسیقی کلاسیک هم استادانی چون رافائل میناسکانیان، گاگیک بابایان، فریماه قوام صدری، آرپینه ایسرائلیان و ربکا آشوقیان در بخش پیانو، سیمون آیوازیان، علیرضا تفقدی، پدرام فلسفی و مهرداد پاکباز در بخش گیتار، مجید سینکی، فرشاد شیخی، یاسمن کیمیاوی، آذین موحد، اکبر محمدی و فیروزه نوایی در بخش سازهای بادی، ستاره بهشتی، سیاوش ظهیرالدینی، مرجان قنبری مهر و ابراهیم لطفی در بخش ویلن و ویولا، محسن تویسرکانی، داوود جعفری امید، کریم قربانی، صنم قراچه داغی و نادر مرتضی پور در بخش ویلنسل و کنترباس داوری را برعهده داشتند.
با توجه به شیوع بیماری کرونا؛ پانزدهمین دوره جشنواره ملی موسیقی جوان همانند سال گذشته، به صورت مجازی برگزار می گردد. این در شرایطی است که هرگونه تغییر احتمالی در روند برگزاری جشنواره از جانب روابط عمومی، سامانه رسمی جشنواره اعلام خواهد شد.
پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز سال جاری به دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می گردد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | 0 Date | 12/10/2021

leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *