در برنامه نردبان ؛ محمدحسین مهدویان میهمان شبکه مستند می شود

    Home  /  جشن  /  در برنامه نردبان ؛ محمدحسین مهدویان میهمان شبکه مستند می شود

در برنامه نردبان ؛ محمدحسین مهدویان میهمان شبکه مستند می شود Image

در برنامه نردبان ؛ محمدحسین مهدویان میهمان شبکه مستند می شود

به گزارش صد کادو محمدحسین مهدویان کارگردان و مستندساز میهمان برنامه نردبان است و پرونده بازسازی و فیلم مستند مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

به گزارش صد کادو به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، شصت و سومین قسمت از برنامه تلویزیونی «نردبان» جمعه ۱۶ مهرماه روی آنتن شبکه مستند می رود. این برنامه پرونده «بازسازی در سینمای مستند» را بررسی نموده است.
مهمان ویژه این قسمت از برنامه، محمدحسین مهدویان کارگردان و مستندساز شناخته شده کشور است. او با حضور در نردبان و در گفتگو با حامد شکیبانیا، مجری برنامه درباره تجربه های خود در سینمای مستند صحبت کرده و مروری بر مستندهای «استخوان لای زخم»، «آخرین روزهای زمستان» دارد.
وی همینطور درباره شرایط مستندسازی در کشور و آثاری که در سالهای اخیر ساخته شده است دارد.
محمدحسین مهدویان سابقه زیادی در سینمای مستند داشته و آثار گوناگونی را کارگردانی کرده است. وی هم چنین فیلمهای سینمایی مهمی نظیر «ایستاده در غبار»، «ماجرای نیمروز»، «ماجرای نیمروز: ردخون»، «لاتاری»، «درخت گردو» را ساخته است. او این روزها با ساخت سریال «زخم کاری» در شبکه نمایش خانگی بسیار خبرساز شده است.
در بخش دیگر «نردبان» این هفته، امید بلاغتی به بررسی بازسازی در فیلم مستند پرداخته و مستند «آخرین روزهای زمستان» و فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» را با این محوریت نقد می کند. هم چنین برش هایی از فیلم مستند «استخوان لای زخم» درباره هشت سال دفاع مقدس و «آخرین روزهای زمستان» درباره شهید حسن باقری پخش می شود.
«و اینک مستند» این هفته «نردبان» سراغ فیلمساز بزرگی رفته که فیلم مستند ساخته اند و با این محوریت فرانک کاپ را را معرفی کرده است. این کارگردان مشهور در جنگ جهانی دوم برای ارتش آمریکا فیلمهای مستند زیادی ساخته است.
پیشنهاد مستندهایی با محوریت بازسازی و بسته خبری از دیگر بخش های برنامه است.
«نردبان» مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که تلاش می کند به فیلم و عکس مستند با نگاهی تخصصی توجه کند. این برنامه با اجرای محمد (حامد) شکیبانیا، کارگردانی و تهیه کنندگی اصغر احمدپور و فاطمه بوربور با آیتم هایی متنوع جمعه ها ساعت ۱۸: ۳۰ روی آنتن شبکه مستند می رود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | 0 Date | 08/10/2021

leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *