معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب

    Home  /  جشن  /  معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب

معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب Image

معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب

به گزارش صد كادو مجدالدین معلمی دبیر هفته هنر انقلاب از معرفی ۵ نامزد نهایی چهره سال ۹۸ اطلاع داد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، دبیر هفته هنر انقلاب در گفت وگویی درباره انتخاب نامزدهای نهایی چهره هنر انقلاب در سال ۹۸ اظهار داشت: سال جاری هم با جمع آوری آرای تعدادی از مدیران ارشد فرهنگی و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر، ابتدا ۱۴ نفر برای این عنوان نامزد شدند که از آن تعداد، ۵ نفر به مرحله نهایی راه یافتند.
مجدالدین معلمی تشریح کرد: «جواد افشار» برای کارگردانی سریال «گاندو» و واکنش هنری به هنگام به اتفاقات سیاسی روز، «صابر شیخ رضایی» برای طراحی و اجرای دیوارنگاره های ضداستکباری لانه جاسوسی و تولید پوستر برای شهادت سردار سلیمانی، «غلامرضا صنعتگر» برای خوانندگی تصنیف های «قاسم هنوز زنده است» و «آهای ایران»، «محسن کاظمی» برای نویسندگی کتاب «نقاشی قهوه خانه » که بعنوان اثر برگزیده جایزه جلال آل احمد انتخاب|شد و «حسن روح الامین» برای خلق آثاری به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی و لشکر فاطمیون و برگزاری نمایشگاه با مضامین دینی و تاریخی در پاریس، بروکسل و برلین، بعنوان ۵ نامزد نهایی چهره سال هنر انقلاب انتخاب شدند.
او خاطرنشان کرد: از میان ۵ نامزد نهایی، با نظرسنجی از ۱۲۰ نفر از مدیران ارشد و هنرمندان پیشکسوت و برجسته کشور، یک نفر بعنوان چهره سال هنر انقلاب برگزیده و در مراسم اختتامیه معرفی خواهد شد.
معلمی افزود: هنرمندانی چون نرگس آبیار، سعید اسماعیلی، جواد افشار، وحید چاووش، امیر داسارگر، سید محمود رضوی، حسن روح الامین، وجیهه سامانی، مرتضی شعبانی، محمدصابر شیخ رضایی، غلامرضا صنعتگر، محسن عنایتی، محسن کاظمی و زهرا کاردانی، ۱۴ نامزد اولیه کسب این عنوان پارسال بودند.
دبیر هفته هنر انقلاب در مورد ملاک و معیار انتخاب هنرمندان برای این رویداد بزرگ هنری، توضیح داد: دبیرخانه هفته هنر به صورت سالیانه تولیدات عرصه هنر انقلاب را رصد می کند و آن آثار و تولیداتی را که جذب مخاطب بیشتری داشته و از تأثیرگذاری و خلاقیت بالاتری برخوردار باشند، بعنوان نامزد انتخاب می کند.
وی اضافه کرد: در بررسی آثار، سالِ عرضه و نشر آثار، و نه سال تولید آنها، مدنظر قرار می گیرد، ضمن اینکه استقبال مخاطبان هم برای برگزیده شدن تولیدات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چون که امکان دارد آثار خوبی در بازه زمانی مورد نظر عرضه و اکران شده باشند، ولی چون مورد اقبال عمومی قرار نگرفته اند، از چرخه انتخاب خارج می شوند.
معلمی همینطور با اشاره به فراهم شدن امکان برای نظرسنجی مردمی در این اتفاق اظهار داشت: سال جاری علاوه بر آرای مدیران و هنرمندان، رأی گیری مردمی را هم از راه نرم افزار حوزه هنری اضافه کردیم و در یک تناسب درصدی، رأی مردم را هم در جمع بندی نهایی لحاظ خواهیم کرد.
وی با اشاره به این که هفته هنر انقلاب هر سال از ۲۰ تا ۲۶ فروردین ماه مصادف با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی برگزار می شود، تاکید کرد: سال جاری به علت شیوع کرونا و مختل شدن فعالیتهای اجتماعی، برگزاری این رویداد به تعویق افتاد و در تلاش هستیم با بهبود اوضاع و تحت کنترل درآمدن این ویروس، مراسم اختتامیه را به صورت حضوری و در حوزه هنری برگزار نماییم.
معاون هنری حوزه هنری در پایان، هدف از برگزاری هفته هنر انقلاب را مرور و الگوسازی فعالیتهای برجسته ی این عرصه و معرفی کسانی دانست که در این عرصه کارهای عالی و شاخصی انجام داده اند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای معرفی نامزدهای نهایی چهره سال هنر انقلاب بسته هستند Date | 21/06/2020