جشنواره قصه گویی برگزیدگانش را شناخت

    Home  /  جشن  /  جشنواره قصه گویی برگزیدگانش را شناخت

جشنواره قصه گویی برگزیدگانش را شناخت Image

جشنواره قصه گویی برگزیدگانش را شناخت

به گزارش صد كادو بیست و دومین جشنواره بین المللی «قصه گویی» با معرفی برگزیدگان در سه بخش ملی، بین المللی و قصه ۹۰ ثانیه پایان یافت.
به گزارش صد كادو به نقل از ایسنا، مراسم پایانی این جشنواره عصر روز شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار و ازقصه گویان برگزیده در بخش های مختلف قدردانی گردید.
بر این اساس هیات داوران بخش ملی متشكل از بهرام شاه محمدلو، ایرج طهماسب، حمیدرضا شاه آبادی، رویا نونهالی و آزیتا حاجیان در سه گروه زنان و مردان، دختران و پسران ۱۲تا ۱۸ سال و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها برگزیدگان خویش را به این شرح اعلام كردند:
در بخش ملی (زنان و مردان)، حسین كاظمی با قصه «شال و مشت حسن» از استان مازندران بعنوان نفر اول، زهرا دهستانی بافقی با قصه «حاكم نادان و دزد بدجنس» از استان یزد رتبه دوم و فریده محمودی با قصه «دُر صدف» از استان مركزی بعنوان سوم شناخته شدند.
همچنین در این بخش هادی رفیعی با قصه «قصه فیروز» از استان زنجان و احمد عسگری با قصه «یك راه بهتر» از استان همدان بعنوان انتخاب ویژه هیات داوران در این بخش عرضه شدند.
در بخش دختران و پسران هم مریم منصوری با قصه «آقا هزارپا و كفش دوز» از استان كرمان در رتبه نخست ایستاد. مریم بساطی با قصه «رستم و سهراب» از استان ایلام مقام دوم را به دست آورد و رتبه سوم به هانیه اعتمادیان با قصه «دزدی كه خر شد» از استان یزد اختصاص یافت.
همچنین در این بخش مرجان حسینی نشتایی با قصه «بیژن و منیژه» از استان مازندران بعنوان انتخاب ویژه هیات داوران شناخته شد.
در بخش مادربزرگ ها و پدربزرگ ها فاطمه سیدرضایی با قصه «روباه مرغ ندیده» از استان قزوین در رتبه اول جای گرفت و زهرا رضایی طرهانی با قصه «جادوگر سبز» از استان بوشهر و محمد كارگرشوركی با قصه «چلچراغ» از استان یزد به ترتیب رتبه های دوم و سوم این جشنواره را در این بخش به خود اختصاص دادند.
برگزیدگان بخش بین الملل
گیتی خامنه، مرتضی سرهنگی و اشكان خطیبی، هیأت داوران بخش بین الملل بعد از بررسی آثار، برگزیدگان این بخش را معرفی كردند:
ساره قصیر با قصه «جوجه» از لبنان و مهدی محمدیان با قصه «در بهای آزادی» از تهران در این بخش به صورت مشترك به مقام نخست دست پیدا كردند. د
این بخش هیچ اثری واجد دریافت جایزه دوم شناخته نشد. رتبه سوم هم به صورت مشترك به مریم فهیم پور با قصه «این كدوی پیرزن نیست» از خوزستان، كیمیا یعقوبی گودرزی با قصه «بیژن و منیژه» از تهران و سولماز صادق زاده نصرآبادی با قصه «قدم یازدهم» از آذربایجان شرقی اختصاص یافت.
برگزیدگان بخش قصه ۹۰ ثانیه
هیات داوران بخش قصه ۹۰ ثانیه متشكل از گلاره عباسی، رسول صدرعاملی، حبیب رضایی، مسعود فروتن و مهدی رجبی برگزیدگان بخش «قصه زندگی من» را به شرح زیر معرفی كردند:
ساره وفا از استان مركزی با قصه «سیامك و سیاوش» بعنوان نفر اول شناخته شد. منصور خانی از استان تهران هم با قصه «آرزوهای من» در جایگاه دوم قرار گرفت و بیتا شهبازی از استان آذربایجان شرقی با قصه «زندگی من» موفق به كسب مقام سوم شد.
همچنین در فرایند رای گیری انتخاب قصه برتر از نگاه مخاطبان به ترتیب محسن وظیفه پشتكوه با قصه «زلزله تا زلزله» از استان اردبیل، لی لی ناز زین وند لرستانی با قصه «دعای مستجاب شده» از استان خوزستان و آوا عزیزپور با قصه «من و بابام و آجیل» از استان اردبیل بعنوان قصه گوهای برتر در مقام های اول تا سوم قرار گرفتند. دیپلم افتخار این بخش هم به علی بندیمه با قصه «لب، لب ندیده» از قم و مریم ابراهیمی فر از گیلان با قصه «لحظه های شیرین» رسید.
در بخش «قصه كانون زبانی ها»، حسین زنگنه با قصه «پند سعدی» از تهران بعنوان رتبه اول شناخته شد. مریم كریم نژاد رنجبر با قصه «تعارف چیست» از كرمان، فروزان غفاریان با قصه «بهترین دوست» از خراسان رضوی و كاظم خواجوی با قصه «خاطره از مطالعه در كتابخانه ملك» از تهران به صورت مشترك رتبه دوم را به خود اختصاص دادند. همینطور درسا قوام زاده با قصه «پلاستیكی در اقیانوس» از خراسان رضوی در جایگاه سوم، محمد طاها الماسی زاده یاقوتی با قصه «زال و سیمرغ» از بوشهر در جایگاه چهارم و مبینا مسلم یزدی با قصه «باد و خورشید» از یزد در جایگاه پنجم این بخش از جشنواره قرار گرفتند.
در بخش «قصه خبرنگاران»، رتبه اول به سمیه بافتی یزدی با قصه «خاطره آب» از استان فارس اختصاص یافت. شیرین محمدی با قصه «هر اتفاقی حكمتی داره» از ایلام به مقام دوم دست یافت و مهدی عسكری فرسنگی با قصه «قصه» از خراسان رضوی در جایگاه سوم قرار گرفت.
همچنین در بخش «قصه های شهر من» ویژه شهروندان تهرانی، جایزه نفر نخست به وندا زاهدی با قصه «داستان تهران من»، جایزه دوم به كیمیا یعقوبی گودرزی با قصه «مرشد بلقیس» و جایزه سوم به سمانه پورغلامی با قصه «بانوی دستفروش مترو» تعلق گرفت.
جوایز منتخبان آراء داوران نوجوان و انتخاب ویژه رئیس جشنواره
داوران نوجوان بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی متشكل از سجاد اسماعیلی علیایی، زحل موذن، آتنا چراغی، علی سلیقه و سارا پورعبدالله هم مهدی محمدیان با قصه «در بهای آزادی» از تهران و میرهادی احمدوندی فرزانه پور با قصه «عاقبت اندیشی» از آذربایجان شرقی را به ترتیب حائز رتبه های اول و دوم این جشنواره معرفی كردند.
همچنین منیژه واحدقازیانی با قصه «گلبهار» از گیلان و مصطفی جعفری جوزانی با قصه «آلن كوچولو و جعبه ابزار» از اصفهان بعنوان آثار منتخب از جانب محمدرضا زمردیان رئیس جشنواره و معاون فرهنگی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان شناخته شدند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای جشنواره قصه گویی برگزیدگانش را شناخت بسته هستند Date | 24/12/2019