تدارك معاونت صدای رسانه ملی؛ رادیو با ۷۴ ویژه برنامه به استقبال شب یلدا می رود

    Home  /  جشن  /  تدارك معاونت صدای رسانه ملی؛ رادیو با ۷۴ ویژه برنامه به استقبال شب یلدا می رود

تدارك معاونت صدای رسانه ملی؛ رادیو با ۷۴ ویژه برنامه به استقبال شب یلدا می رود Image

تدارك معاونت صدای رسانه ملی؛ رادیو با ۷۴ ویژه برنامه به استقبال شب یلدا می رود

صد كادو: معاونت صدای سازمان صداوسیما با معرفی برنامه های مختلف رادیو در شب یلدا از تولید و آماده سازی ۷۴ برنامه ویژه این آیین در مدت زمان ۶۶ ساعت آگاهی داد.

به گزارش صد كادو به نقل از روابط عمومی معاونت صدای سازمان صداوسیما، شبكه های رادیویی در مجموع با ۷۴ برنامه، ۴۱عنوان و به مدت ۶۶ ساعت به سوژه «شب یلدا» می پردازند كه از این میزان برنامه، ۱۶ برنامه در چارچوب ۱۴ عنوان و به مدت ۳۸ ساعت به صورت ویژه خواهد بود.
در توضیحات تكمیلی گزارش ارسال شده از طرف معاونت صدا آمده است:
«شب یلدا یكی از قدیمی ترین رسوم كهن مردمان ایران زمین است كه امروزه به سرمایه ای اجتماعی برای در كنار هم بودن خانواده ها تبدیل شده است، حضور اعضای خانواده در كنار بزرگ ترها و گفتگو درباره گذشته، آداب و سنن پیشینیان در كنار تفأل به حافظ، شاهنامه خوانی و داستان سرایی برای كودكان بر غنای فرهنگی شب پایانی پاییز، افزوده است.
بی شك رسانه های جمعی می كوشند تا با معرفی و استفاده صحیح از این سنت دیرینه، برای افزایش صمیمت و در كنار هم بودن خانواده ها تلاش كنند. رادیو نیز از این قاعده مستثنی نیست و اهتمام خواهدنمود تا با ایجاد لحظاتی شاد و مفرح، همراه با آگاهی قسمتی از داشته های فرهنگی ایرانیان برای تقویت این سرمایه اجتماعی مردم ایران، بهره گیرد.
مهمترین موضوعات اشاره شده در برنامه های شبكه های رادیویی بیان رسم و رسوم شب یلدا از دیرباز تاكنون، ترویج فرهنگ زیبای صله رحم، تأثیر دورهم بودن، همدلی و جمع های صمیمی خانوادگی و دوری از فضای مجازی، یاد كردن از نیازمندان، احسان و نیكی در حق هم نوعان، اهمیت خانواده و استواری آن در فرهنگ ایرانی از دیرباز تا كنون و ترویج فرهنگ صرفه جویی است.»

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تدارك معاونت صدای رسانه ملی؛ رادیو با ۷۴ ویژه برنامه به استقبال شب یلدا می رود بسته هستند Date | 20/12/2019