تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم

    Home  /  جشن  /  تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم

تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم Image

تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم

به گزارش صد كادو رئیس اسبق خانه مطبوعات ایران بر این باور است كه تحقق معافیت مالیاتی از كلیه فعالیتهای فرهنگی و هنری، علاوه بر حمایت و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری، بر سبد فرهنگی مردم هم تاثیرات مثبتی خواهد داشت.
به گزارش صد كادو به نقل از ایسنا، خداداد ابراهیمی، رئیس اسبق خانه مطبوعات ایران در مطلبی از استمرار بخشودگی مالیاتی كلیه فعالیتهای هنری استقبال كرد و نوشت:
«زمزمه ی طرح حذف معافیت مالیاتی حوزه های فرهنگی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مدت ها پیش، نگرانی شدید فعالان و دست اندركاران این حوزه را فراهم نموده بود.
اما با پیگیری های مجدانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص استمرار مبحث بند(ل) معافیت مالیاتی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، این نگرانی مرتفع شد و دولت طی بخشنامه ای، استمرار این بند مالیاتی را به دستگاه های ذی ربط ابلاغ و خرسندی و رضایتمندی اهالی این حوزه را فراهم نمود.
در نامه ی جداگانه سیدعباس صالحی خطاب به معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی، نكته حائز اهمیت پیگیری این مهم، آنجاست كه وی با هوشمندی، برخطر توطئه های نفوذ و استحاله فرهنگی دشمنان انقلاب و هم تاثیرات منفی اقتصادی و اجتماعی ناشی از حذف مالیات بند (ل) بر اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را در شرایط حساس كشور، تاكید نموده است.
از منظر نخبگان، تحقق این معافیت مالیاتی، علاوه بر حمایت و تقویت مشاغل فرهنگی و هنری، بر سبد فرهنگی مردم هم تاثیرات مثبتی خواهد داشت. بنابراین در این بزنگاه حساس اقتصادی، موقعیت شناسی، مسئولیت پذیری و حمایت همه جانبه ی وزیر فرهیخته و متعهد فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، درخورحق شناسی و شایسته ی قدردانی است.»

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تاثیرگذاری معافیت مالیاتی فعالیتهای هنری بر سبد فرهنگی مردم بسته هستند Date | 08/12/2019