گزارش مهر از آیین افتتاحیه؛ تماشای مقاومت یمن در تهران، سكوت غرب سبب برگزاری نمایشگاه شد

    Home  /  جشن  /  گزارش مهر از آیین افتتاحیه؛ تماشای مقاومت یمن در تهران، سكوت غرب سبب برگزاری نمایشگاه شد

گزارش مهر از آیین افتتاحیه؛ تماشای مقاومت یمن در تهران، سكوت غرب سبب برگزاری نمایشگاه شد Image

گزارش مهر از آیین افتتاحیه؛ تماشای مقاومت یمن در تهران، سكوت غرب سبب برگزاری نمایشگاه شد

صد كادو: سیدمسعود شجاعی طباطبایی معتقد می باشد سكوت رسانه های غربی سبب برگزاری نمایشگاه كاریكاتور و كارتون مقاومت یمن شد تا صدای مردم یمن را به گوش جهانیان برسد.

به گزارش صد كادو به نقل از مهر، نمایشگاه كارتون و كاریكاتور «مقاومت یمن» سه شنبه ۱۶ مهرماه با حضور سردار عبدالرضا آزادی معاون فرهنگی هنری سازمان بسیج مستضعفین، محمد حبیبی سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر این مسابقه و نمایشگاه در مجتمع فرهنگی اسوه راه اندازی شد.
پیش از آغاز نمایشگاه، محمد حبیبی سرپرست بنیاد فرهنگی روایت فتح و سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر مسابقه «مقاومت یمن» در جمع اهالی رسانه درباره این مسابقه و نمایشگاه سخن گفتند.

شجاعی طباطبایی با اشاره به اینكه مردم یمن سه سال درگیر اتفاقات تلخی بودند، اظهار داشت: تجاوز عربستان سعودی به یمن وقایع تلخی را برای مردم یمن به همراه داشت و رسانه های جهانی بابت این تجاوز سكوت كردند و آمریكا نیز تمام امكانات خودرا در اختیار سعودی ها قرار داده بود.
وی درباره هدف از برگزاری این مسابقه و نمایشگاه كارتون و كاریكاتور درباره مقاومت یمن بیان كرد: ما در زمان بسیار كمی، این نمایشگاه را برگزار كردیم به این علت كه رسانه های غربی نسبت به تجاوز عربستان سكوت اختیار كردند. این نمایشگاه را برگزار كردیم تا صدای مردم یمن را به گوش جهانیان برسانیم. به نظر من، هنرمندان كاریكاتوریست، پیاده نظام های فضای مجازی به حساب می آیند و در همین راستا نیز قبلاً نمایشگاه كاریكاتور «ملكه كشتی ربا» را برپا كردیم كه در دنیا بازتاب فراوانی داشت.
شجاعی طباطبایی اشاره كرد: مردم یمن با پهبادهایی كه خودشان ساختند، یكی از بزرگترین تاسیسات نفتی عربستان را مورد به هدف خوردن قرار دادند و این مساله نشانگر این است كه مقاومت قدرتی دارد كه می تواند هر زمانی كه بخواهد جواب عربستان را بدهد.
در اختتام نشست، سردار آزادی، محمد حبیبی و شجاعی طباطبایی، كتاب كارتون و كاریكاتور «مقاومت یمن» را رونمایی كردند. بعد از آن نیز نمایشگاه آثار هنرمندان كارتونیست و كاریكاتوریست درباره یمن راه اندازی شد.

نمایشگاه كارتون و كاریكاتور «مقاومت یمن» كه توسط انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برگزار شده است، شامل ۳۸ اثر از ۱۱ هنرمند است كه به سوژه مقاومت مردم یمن و پیروزی های جبهه انقلاب در مبارزه با تجاوزهای آل سعود می پردازد.
به گفته شجاعی طباطبایی، جیتت كاستانا هنرمند اندونزیایی در این نمایشگاه ۲ اثر دارد.
محمدحسین نیرومند، ناصر مقدم، مازیار بیژنی و ثارالله جعفری همچون هنرمندان كاریكاتوریستی هستند كه آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده است. نمایشگاه «مقاومت یمن» تا ۳۰ مهرماه همه روزه به غیراز ایام تعطیل در مجموعه اسوه واقع در خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان بهار جنوبی، جنب پل روشندلان، پلاك ۴۵۳ میزبان علاقمندان خواهد بود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای گزارش مهر از آیین افتتاحیه؛ تماشای مقاومت یمن در تهران، سكوت غرب سبب برگزاری نمایشگاه شد بسته هستند Date | 08/10/2019