گزارش باكس آفیس آمریكا؛ دلقك استیون كینگ هنوز در اوج است، فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله آن

    Home  /  جشن  /  گزارش باكس آفیس آمریكا؛ دلقك استیون كینگ هنوز در اوج است، فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله آن

گزارش باكس آفیس آمریكا؛ دلقك استیون كینگ هنوز در اوج است، فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله آن Image

گزارش باكس آفیس آمریكا؛ دلقك استیون كینگ هنوز در اوج است، فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله آن

صد كادو: قسمت دوم از فیلم ترسناك آن كه با اقتباس از رمان استیون كینگ ساخته شده است، با اكران در سینماهای آمریكا در سه روز آخر هفته ۹۱ میلیون دلار فروخت.
به گزارش صد كادو به نقل از ورایتی، «آن: بخش دوم» محصول برادران وارنر و نیو لایز با فروش ۹۱ میلیون دلاری كارش را آغاز كرد و در راس باكس آفیس آمریكا نشست. گرچه فروش این فیلم به نخستین اكران «آن» در سال ۲۰۱۷ كه ۱۲۳ میلیون دلار در افتتاحیه اش بود، نرسید اما این فیلم دومین افتتاحیه پرفروش یك فیلم ترسناك در تاریخ را از آن خود كرد و در عین حال دومین فیلم پرفروش در ماه سپتامبر شد و باز هم پشت سر «آن» قرار گرفت. فیلم «آن» پرفروش ترین فیلم ترسناك تاریخ شده و ۷۰۰ میلیون دلار فروخته است. «آن: بخش دوم» به كارگردانی اندی ماشیتی، نیاز كمپانی برادران وارنر برای موفقیت در فصل فروش امسال است برای اینكه این كمپانی با نمایش فیلم هایی چون «آشپزخانه»، «گودزیلا: سلطان هیولاها» و «شفت» تابستان بدی را پشت سر گذاشت. در عین حال «آن: بخش دوم» در دیگر كشورهای جهان نیز ۹۴ میلیون دلار در سه روز اول اكرانش فروخت تا مجموع فروشش را به ۱۸۵ میلیون دلار رسانده باشد. این فیلم ترسناك از درجه R كه ادامه «آن» است البته با نقدهای مثبت به اندازه اولی روبرو نشده و با امتیاز ۶۴ درصد از نقدهای فیلم اصلی كه ۸۷ درصد در سایت راتن تومیتوز بود، فاصله گرفته است. در هر حال مخاطبان هنوز به همان اندازه مشتاق هستند. داستان فیلم ۲۷ سال بعد از اتفاق های فیلم اول را روایت می كند و بچه های باشگاه بازندگان كه حالا بزرگ شده اند، باید بار دیگر با ترس های قدیمی خود روبرو شوند برای اینكه پنی وایز بازگشته است. در همین حال «فرشته سقوط كرده است» در سومین هفته اكرانش به مكان دوم رانده شد و با فروش ۶ میلیون دلار مجموع فروشش در آمریكا را به ۵۳.۵ میلیون دلار رساند. «پسرهای خوب» در چهارمین هفته اكرانش با فروش ۵.۴ میلیون دلار دیگر فیلم سوم باكس آفیس آمریكا شد. این فیلم مجموع فروش داخلی خودرا به ۶۶.۹ میلیون و فروش جهانی اش را به ۸۲.۴ میلیون دلار رساند. «شیر شاه» هنوز در پنج فیلم اول باكس آفیس جای دارد و با فروش ۴.۲ میلیون دلار دیگر، در هشتمین هفته اكرانش در آمریكا ۵۲۹ میلیون دلار و در مجموع در سراسر جهان ۱.۵۹ میلیارد دلار فروخته است. فیلم پنجم باكس آفیس «غلبه كننده» ساخته الكس كندریك است كه با فروش ۳.۷۵ میلیون دلار در مجموع حدود ۲۴.۷ میلیون دلار فروش داشته است. «سریع و خشمگین: هابز و شاو» نیز با فروش ۳.۷۲ میلیون دلار دیگر در بازار داخلی آمریكا فیلم ششم شد و در مجموع ۷۱۹.۸ میلیون دلار در سطح جهان فروش كرده است. این فیلم ششمین جایگاه باكس آفیس را در اختیار دارد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای گزارش باكس آفیس آمریكا؛ دلقك استیون كینگ هنوز در اوج است، فروش ۹۱ میلیون دلاری دنباله آن بسته هستند Date | 09/09/2019