رییس شورای فرهنگ عمومی خوزستان: حجاب یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی است

    Home  /  جشن  /  رییس شورای فرهنگ عمومی خوزستان: حجاب یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی است

رییس شورای فرهنگ عمومی خوزستان: حجاب یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی است Image

رییس شورای فرهنگ عمومی خوزستان: حجاب یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی است

به گزارش صد کادو، رئیس شورای فرهنگ عمومی خوزستان حجاب را یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی اعلام نمود و اظهار داشت: با اهمیت ترین دغدغه ای که امروز افراد انقلابی و مذهبی دارند، تضعیف سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمد عبدالنبی موسوی فرد بامداد امروز سه شنبه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی خوزستان در سال ۱۴۰۳ که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار گردید، با اعلان اینکه اخلاق یکی از چالش های اساسی در کانون خانواده است، اشاره کرد: با اهمیت ترین دغدغه ای که امروز افراد انقلابی و مذهبی دارند، تضعیف سبک زندگی اسلامی است، بنده بابت برش استانی سند مهندسی فرهنگی کشور که امروز اتفاق افتاد، تشکر می کنم که البته باید زودتر از این رخ می داد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خوزستان اضافه کرد: اگر این اتفاق آثار مشت پُر کنی داشته باشد و به زودی مجموعه فرهنگی استان بتواند از آن اعتبار مالی اش استفاده کنند، خوب است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان «حجاب» را یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی اعلام و عنوان کرد: با نهایت تأسف هر روز و هر لحظه که می گذرد، مسأله حجاب در کشور بغرنج تر می شود؛ بنده از همان ابتدا به شخص رییس جمهور بارها عرض کردم که بحث حجاب را جدی گرفته شود و مهم ترین بخش آن ادارات است.
حجت الاسلام موسوی فرد افزود: ادارات گسترده دولتی وجود دارد، باید قالبی مشخص شود و این قالب اتفاق بیفتد که این امر اتفاق نیفتاد. سال ۱۴۰۱ طرح آماده شد اما اتفاق ناگوار مهسا امینی رخ داد؛ پس با جدیت بیشتری به این مساله حجاب پرداخته شود، هر کجا که برویم این مطالبه جدی رهبر و مردم است.
وی خطاب به حجت الاسلام خسروپناه اظهار داشت: سابقه خوبی در بحث حجاب نداریم، پیش از انقلاب کار به جایی رسیده بود که در شمال کشور، مؤمنان و افراد متدین گله مند بودند به همین خاطر اگر این مساله رها شود بی گمان بدتر از این می شود، آنگاه نمی توانیم آنرا جمع نماییم، پس شما این را به سهم خود و با جدیت دنبال کنید که آثار پوشش اسلامی را به زودی در کشور ببینیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی خوزستان، موضوع دیگر را مسأله فِرَق (گروه ها نظیر وهابی و …) در استان خواند و بیان کرد: بتازگی گزارش بسیار خیره کننده ای رسیده، هفته آتی که خدمت حضرت آقا خواهیم بود به ایشان عرض خواهم کرد، این هم عزم و اراده می خواهد که باید به آن پرداخته شود؛ این مساله بسیار مهمی به ویژه در آموزش وپرورش است، از آقای مخبر خواسته ام به این مساله ورود کنند، در خوزستان هیچ سنی وجود ندارد و بحث وهابیت چالش اصلی است.
به گزارش صد کادو به نقل از مهر، سند برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده ولی فقیه در خوزستان، استاندار خوزستان، دبیر شورای فرهنگ عمومی خوزستان و اعضای شورای فرهنگ عمومی خوزستان رونمایی گردید.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای رییس شورای فرهنگ عمومی خوزستان: حجاب یکی از موضوعات ذیل سبک زندگی اسلامی است بسته هستند Date | 28/03/2024