خدمات موکب سلام یا مهدی(عج) در سامرا

    Home  /  جشن  /  خدمات موکب سلام یا مهدی(عج) در سامرا

خدمات موکب سلام یا مهدی(عج) در سامرا Image

خدمات موکب سلام یا مهدی(عج) در سامرا

به گزارش صد کادو، مسئول قرارگاه سامرا و مدیر موکب «سلام یا مهدی (عج)» در شهر سامرا از خدمت رسانی این موکب به زائرین اربعین حسینی اطلاع داد.

به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، در روزهای اربعین ۱۴۰۲ برای دومین سال پی در پی، موکب «سلام یا مهدی (عج)» قرارگاه سامرا، در جوار حرم شریف عسکریین و به همت شهرداری تهران برگزار شده است.

در همین رابطه مهدی قمی، مسئول قرارگاه سامرا و مدیر موکب «سلام یا مهدی (عج)» در شهر سامرا اظهار داشت: اسکان، پذیرایی، مراسم زیارت عاشورا و سوگواری، بسته های فرهنگی، کمک در نظافت و پاکسازی فضای اطراف حرم همچون خدمات این موکب است که با کمک خادمان ایرانی در حال انجام می باشد.

مدیر قرارگاه سامرا اضافه کرد: موکب «سلام یا مهدی (عج)» با مساحت حدود ۳۰۰۰ مترمربع و سه خیمه بزرگ اسکان با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر با تجهیز ۲۵ دستگاه سرمایشی و ۲۰۰۰ متر موکت و فرش، به همراهی ۱۰ خیمه اسکان خادمان، دو خیمه خدمات پزشکی، خیمه ایستگاه صلواتی با دو دستگاه ۸۵۰ لیتری تولید شربت و ظرفیت توزیع ۳۴۰ هزار لیوان شربت، آب خنک و دمنوش گیاهی و همینطور راه اندازی رخت شوی خانه، در روزهای اربعین ۱۴۰۲، در خدمت زائرین اباعبدالله در شهر سامرا جنب مضیف حرم مطهر امامین عسکریین است.

مدیر موکب «سلام یا مهدی(عج)» خاطرنشان کرد: علاوه بر اقامه نماز جماعت، هرشب بعد از نماز مغرب و عشا، نشست آشنایی با تاریخ شهر سامرا، گفتگو در رابطه با شناخت امام زمان (عج)، مراسم زیارت عاشورا و سوگواری هم در این خیمه برپاست.

قمی از دیگر اقدامات این موکب را تولید محتوای رسانه ای از این رویداد مهم جهان تشیع اعلام نمود که با هماهنگی تولیت حرم عسکریین و به صورت روزانه آماده و در شبکه های مختلف صدا و سیما، فضای مجازی و رسانه ها منتشر می شود. تهیه و تولید گزارش تصویری، کلیپ و مستند با موضوعات مرتبط به پیاده روی اربعین و حضور زائرین در سامرا و معرفی بزرگان مدفون در این حرم شریف از دیگر فعالیتهای رسانه ای این موکب است.

او اظهار داشت: علاوه بر اسکان و پذیرایی، بیشتر از ۷۰ خادم و ۱۰۰ پاکبان در فضای اطراف حرم مطهر مشغول خدمت رسانی هستند. موکب سلام یا مهدی (عج) در شهر سامرا، از پنجم ماه صفر فعالیت خویش را شروع کرده است و تا بیستم صفر میزبان عاشقان حسینی خواهد بود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای خدمات موکب سلام یا مهدی(عج) در سامرا بسته هستند Date | 31/08/2023