از تاسف حمید جبلی تا حاشیه موزه هنرهای معاصر

    Home  /  جشن  /  از تاسف حمید جبلی تا حاشیه موزه هنرهای معاصر

از تاسف حمید جبلی تا حاشیه موزه هنرهای معاصر Image

از تاسف حمید جبلی تا حاشیه موزه هنرهای معاصر

به گزارش صد کادو، رونمایی از پوستر نمایش جدید حمید جبلی، زیر و بم فیلم کوتاه در گفتگو با آذرپندار، حاشیه جدید موزه هنرهای معاصر تهران، آغاز تور کنسرتهای مسعود صادقلو در اروپا، آغاز مرمت «پل زمان خان» و ۳۶ بنای دیگر در چهارمحال و بختیاری، خبری از پس فرستاده شدن ۱۱ اثر هخامنشی و ساسانی و کشف مقبره سه هزارساله از اخبار فرهنگی هنری ششم شهریورماه بود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، دوشنبه ششم شهریورماه، پوستر نمایش «سوسمار» در آستانه آغاز اجرای این نمایش با تعجب و تاسف حمید جبلی از وضعیت فعلی تئاتر و اشک ها و خاطرات عزت الله رمضانی فر رونمایی گردید.
در ادامه اعلام گردید که نمایش «پوسیدگی» به نویسندگی و کارگردانی رضا قنبرزاده فرید از نهم شهریور ۱۴۰۲ روی صحنه می رود.
درخواست کاظم نظری برای توجه به نمایش های آیینی سنتی

زیر و بم فیلم کوتاه در گفتگو با آذرپندار
گفت و گویی هم با مهدی آذرپندار ـ مدیرعامل انجمن سینمای جوانان و دبیر چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ـ داشتیم که با تکیه بر این که فیلم کوتاه نباید تحت تأثیر فضای اجتماعی زرد و ترندها قرار گیرد اظهار داشت: امیدوارم در جشنواره سال جاری در رابطه با حوادث سال قبل فیلم داشته باشیم و من هم حتما دفاع می کنم چون اگر فیلمساز به ما اعتراض سیاسی داشته باشد خیلی پذیرفتنی تر است تا این که اعتراضش وارد شاخه های اخلاقی و هنجارهای اجتماعی و خانوادگی شود.

یک برنامه ویژه در جشنواره فیلم ونیز
همینطور جشنواره فیلم ونیز برنامه ویژه ای را تحت عنوان «روزهای اوکراین» شامل نشست هایی جهت بررسی وضعیت این کشور جنگ زده و صنعت سینمای آن برگزار می نماید.

جشنواره مستند کره جنوبی برندگانش را شناخت
و اینکه بیستمین جشنواره فیلم مستند «EBS» در کشور کره جنوبی با برگزاری مراسم اعطای جوایز پایان یافت.
ستاره هایی که مجوز فرش قرمز ونیز را گرفتند
«هری پاتر» حریف «باربی» نشد

روحانی ای که شاعر و بازیگر شد
به مناسب زادروز حسین پناهی زندگی هنری او را مرور کردیم. «حسین پناهی» در ششم شهریور ۱۳۳۵ در روستای دژکوه در استان کهگیلویه و بویراحمد زاده شد و اگر ۱۴ مرداد سال ۱۳۸۳ دنیا را ترک نمی کرد، دوشنبه شمع تولد ۶۷ سالگی اش را فوت می کرد.
بارقه های فلسفی در آثار کودک و نوجوان

حاشیه جدید موزه هنرهای معاصر تهران
گزارشی میدانی هم از حاشیه جدید موزه هنرهای معاصر تهران داشتیم؛ ساختمان موزه هنرهای معاصر تهران خود به مثابه اثری هنری است؛ اثری که علاوه بر قلب تپنده اش که حیات آنرا تضمین می نماید محیط بیرونی آن هم عامل پویایی و حرکتش رو به جلو به حساب می آید. این موزه که چند روزی است با حاشیه «تغییر رنگ سقف های مسی» روبرو شده، با اتکاء به قلب تپنده و بدنه پویای خود در گوشه غربی پارک لاله زندگی می کند.

اساطیر پاپیه ماشه ای به ما نگاه می کنند
همینطور نمایشگاه اسطوره های فراواقعی «امیر مفتون» با نام «سه مقدس» در گالری شریف تهران راه اندازی شد. این آثار که با تکنیک «پاپیه ماشه» خلق شده اند در واقع مجسمه هایی از اساطیر هستند.

علی رهبری با آثار بتهوون در هانچو اجرا می کند
در خبری هم اعلام گردید که علی رهبری در روز جمعه ۱۴ مهرماه به دعوت شهر تاریخی و توریستی هانچو در چین با ارکستر فیلارمونیک هانچو روی صحنه خواهد رفت.

آغاز تور کنسرتهای مسعود صادقلو در اروپا
مسعود صادقلو هم بزودی تور کنسرتهای خویش را در اروپا برگزار خواهد کرد؛ این خواننده موسیقی پاپ در تاریخ ۶ اکتبر مصادف با ۱۴ مهر ۱۴۰۲ در شهر پاریس روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت که در ادامه تور اروپای اوست، بعد از اجرا در شهر های بروکسل، وین، فرانکفورت، نورنبرگ و آمستردام، برگزار می شود.
کنسرت مجانی راغب و دِینی که ادا شد + ویدیو

آغاز مرمت «پل زمان خان» و ۳۶ بنای دیگر
در ادامه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری از مرمت حفاظتی ۳۷ بنای تاریخی در مناطق مختلف این استان همچون پل زمان خان سامان اطلاع داد.

آثار پس گرفته شده‌ی ایران از فرانسه و انگلیس را ببینید
همینطور نمایش آثار تاریخی پس گرفته شده از فرانسه و انگلیس در موزه ملی ایران شروع شد. این مجموعه به صورت غیرقانونی و قاچاق از ایران خارج شده بود که با پی گیری های حقوقی به کشور مسترد شد.

چرا ۱۱ اثر هخامنشی و ساسانی ناگهان پس فرستاده شد؟
و اینکه به دنبال برچیده شدن ناگهانی نمایشگاه آثار زرین و سیمین هخامنشی و ساسانی در همدان، رئیس موزه ملی گفت از انتقال این اشیاء به تهران بی خبر بوده و متعجب شده است. مسؤلان میراث فرهنگی استان همدان تا کنون پاسخگوی تماس ها و پیگیری ها نبوده و هیچ توضیحی را در اینباره عرضه نکرده اند.

کشف مقبره ۳هزارساله
در نهایت این که، باستان شناسان با کاوش در کشور «پرو» به بقایای مقبره چندهزارساله ای دست پیدا کردند که گمان می رود برای یک کاهن ساخته شده باشد.
ازدحام گردشگران صدای مردم را درآورد
داستان کشف مقبره های طلایی
رسوایی موزه بریتانیا

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای از تاسف حمید جبلی تا حاشیه موزه هنرهای معاصر بسته هستند Date | 29/08/2023