حجازی مطرح كرد؛ موارد بی حجابی در منطقه فرهنگی عباس آباد اندک است

    Home  /  جشن  /  حجازی مطرح كرد؛ موارد بی حجابی در منطقه فرهنگی عباس آباد اندک است

حجازی مطرح كرد؛ موارد بی حجابی در منطقه فرهنگی عباس آباد اندک است Image

حجازی مطرح كرد؛ موارد بی حجابی در منطقه فرهنگی عباس آباد اندک است

به گزارش صد کادو، مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اظهار داشت: خوشبختانه با تمهیدات مسئولان در عرصه فرهنگی و امنیتی در این منطقه با کمترین موارد بی حجابی مواجه بوده ایم.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، نشست خبری محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد امروز چهارشنبه ۲۵ مرداد اجرا شد.
حجازی در آغاز این جلسه درباره ی آخرین وضعیت خانه موزه نادر ابراهیمی و شایعاتی در خصوص مفقود شدن برخی اشیای این موزه اظهار داشت: من مفقود شدن اشیا را تأیید نمی کنم، اشیایی که شایع شد مفقود شده در حقیقت در نقل و انتقالاتی که داشتیم در آن مقطع مورد استفاده قرار نمی گرفت. اما مفقود نشده بود، ما امانت دار خوبی هستیم و خانواده مرحوم ابراهیمی و سرکار خانم تهرانی همکاری خیلی خوبی با ما دارند.
وی افزود: ما در نظر داریم که برخی برنامه ها را در خانه موزه ابراهیمی در زیرمجموعه خانه شعر و ادبیات برگزار نماییم که هم برخی آثار مرحوم ابراهیمی بیشتر به عموم معرفی شود و هم در نظر داریم در آینده نزدیک برخی آثار نادر ابراهیمی شامل کتاب، فیلم و… را با همکاری خانه شعر و ادبیات یا به چاپ برسانیم یا به مراحل تولید فیلم و… برسانیم.
مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد با اشاره به پروژه های درحال ساخت منطقه فرهنگی و هنری عباس آباد اظهار داشت: در مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرای طرح های ملی و پخته که بتواند برای آینده شهر مثمر ثمر باشد تبیین شده است و در امتداد همین سیاست پروژه های پارکینگ فرهنگ و خانه موسیقی درحال راه اندازی و تا چند ماه آتی آماده بهره برداری است.
وی با اشاره به پیاده سازی طرح گردشگری یکپارچه در مجموعه اراضی عباس آباد اظهار داشت: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد باتوجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای طرح گردشگری یکپارچه در اجرای این طرح نقش آفرین خواهد بود.
حجازی اظهار داشت: زیر ساخت اراضی عباس آباد فرهنگی است و در امتداد همین زیر ساخت برنامه های ملی بسیاری در این منطقه فرهنگی و گردشگری اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تأسیس خانه های خلاق در اراضی عباس آباد اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه در تلاش هستیم تا منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به عنوان کانون نوآوری تبدیل گردد و در امتداد اجرای این تفاهم نامه تأسیس خانه های خلاق و اجرای طرح هوشمندسازی را در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در دستور کار داریم.
مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد با اشاره به این که دو پروژه دیگر نیز در دستور کار منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد قرار دارد و انشاالله تا اواخر ماه آتی به بهره برداری خواهد رسید، اظهار داشت: از این مجموعه ها می توان به مجموعه رواق که یک مجموعه تجاری گردشگریست اشاره نمود. همین طور یکی دیگر از اقداماتی که در چند ماه آتی به بهره برداری خواهد رسید خانه موسیقی است که اواخر امسال قسمتی از این مجموعه به پایان و به بهره برداری می رسد و تکمیل آن به سال آینده موکول خواهد شد.
وی در ارتباط با اجرای طرح عفاف و حجاب در اراضی عباس آباد اظهار داشت: در این رابطه جلسات مختلفی با صاحبنظران امر برگزار کرده ایم اما خوشبختانه با تمهیدات مسئولان در عرصه فرهنگی و امنیتی در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به کار بردند با کمترین مورد بی حجابی مواجه بوده ایم، نمی گویم صفر اما با پایین ترین میزان بی حجابی روبه رو شده ایم.
وی اضافه کرد: منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد پایین ترین میزان لطمه را در عرصه حجاب و عفاف دارد چون که فضای اراضی عباس اباد فضای خانوادگی است و هر کسی به این مکان وارد می شود می بیند بستر این مکان خانوادگی است و برنامه ها نیز در همین بستر اجرا می شوند.
حجازی درباره ی اجرای برنامه های آئینی ویژه ماه محرم و صفر در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اظهار داشت: از اول محرم تا آخر ماه صفر برنامه دورهمی خانوادگی با بستر فضای تعزیه در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اجرا می شود، این برنامه ها پنج شنبه و جمعه پس از نماز مغرب و عشا تا پاسی از شب تا پایان ماه صفر ادامه دارد.
وی از راه اندازی ایستگاه گردشگری در این منطقه آگاهی داد و اظهار داشت: گردشگری داخلی یکی از اقداماتی بود که پس از تحریم ها در کشور رونق گرفت و اراضی عباس آباد یکی از مکان هایی بود که در امتداد توسعه گردشگری داخلی توانست مفید واقع شود.
مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد با اشاره به بازدید انجام شده از طرف اصحاب رسانه از ۳ پروژه در دستور کار این مجموعه اظهار داشت: پروژه پارکینگ فرهنگ با ظرفیت ۲۴۰۰ خودرو، پروژه راه اندازی خانه موسیقی و تصفیه خانه دریاچه هنر بصورت جدی در دستور کار قرار دارد و برمبنای برنامه ریزی انجام شده به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به پروژه پارکینگ فرهنگ در منطقه گردشگری عباس آباد اظهار داشت: ساخت این پروژه به سرعت در حال انجام می باشد و مورد توجه مدیران شهرداری تهران قرار دارد و برمبنای برنامه ریزی های انجام شده فاز اول این پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ خودرو تا انتهای سال جاری به بهره برداری می رسد.
حجازی با اشاره به راه اندازی پروژه خانه موسیقی در منطقه گردشگری عباس آباد اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده فاز نخست این پروژه در ۳ ماه ابتدایی سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد اظهار داشت: یکی از اتفاقات در پروسه خدمت رسانی به مردم در عرصه سرمایه گذاری، گردشگری در مجموعه عباس آباد است که انشاالله تا یک ماه آتی خدمات خوبی در قالب این حوزه به شهروندان ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به تاکید شهردار تهران در خصوص ارائه خدمات بصورت یکپارچه در قالب گردشگری واحد اظهار داشت: قاعدتاً اراضی عباس آباد در این زمینه نقش آفرینی مؤثری را در سطح شهر تهران خواهد داشت.
حجازی به زیرساخت های اراضی عباس آباد اشاره نمود و اضافه کرد: برنامه ریزی خوبی طی دو سال قبل از مدیریت شهری فعلی برای دو سال آینده در نظر گرفته شده است و اقدامات فاخری را در سطح ملی انجام خواهیم داد. همین طور تعدادی از این اقدامات نیز انجام شده است.
وی با اشاره به برنامه های طراحی شده در ماه محرم و در ادامه ماه صفر اشاره کرد: در این ارتباط پنجشنبه ها و جمعه ها به مدت سه ساعت پس از نماز مغرب و عشاء تا پاسی از شب برنامه تعزیه خوانی را داریم که این برنامه تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.
مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به راه اندازی سوله بحران در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد اشاره نمود و اضافه کرد: در این ارتباط دو مکان جانمایی شده که یکی از این محل ها در کنار گنبد مینا و پل طبیعت است و دیگری که مکانی بزرگ تر است مربوط به محدوده پارک سوار بیهقی است که بعد از به نتیجه رساندن پروسه راه اندازی پایگاه بحران در این محدوده از طرف سازمان پیشگیری و مدیریت بحران رقم خواهد خورد.
همچنین در ادامه معصوم بیگی معاون فنی و اجرائی شرکت نوسازی اراضی آباد با اشاره به جزییات پروژه پارکینگ فرهنگ، اظهار داشت: ظرفیت این پروژه پذیرش دو هزار و ۶۰۰ خودرو در فضای ۱۳۵ هزار متری مساحت بنا خواهد بود و بزرگترین پارکینگ در سطح شهر تهران شمرده می شود. همین طور سطح بام پارکینگ به شکلی طراحی شده است که در آینده به پلازای شهری تحت عنوان میدان فرهنگ تبدیل گردد.
وی افزود: این پروژه در دوره گذشته مدیریت شهری با ۹ درصد پیشرفت متوقف شده بود اما هم اکنون برمبنای برنامه و پیشرفت شرایط خوبی را در پروژه شاهد می باشیم و برمبنای زمانبندی انجام شده این پروژه در ۳ فاز به بهره برداری خواهد رسید.
معاون فنی و اجرائی شرکت نوسازی اراضی آباد درباب زمان بهره برداری فاز نخست پروژه پارکینگ فرهنگ، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی انجام شده تا انتهای سال فاز نخست این پارکینگ با ظرفیت پذیرش ۷۰۰ خودرو آماده و تحویل شهروندان تهرانی خواهد شد و دو فاز بعدی نیز برمبنای برنامه ریزی انجام شده به بهره برداری خواهد رسید.
معصوم بیگی با اعلان اینکه کل پروژه پارکینگ فرهنگ در اراضی عباس آباد در یک زمانبندی ۳۰ ماه پیش بینی شده است، افزود: پیش بینی می شود این پروژه زودتر از زمانبندی اشاره شده به بهره برداری برسد و پیش از سال ۱۴۰۴ این پروژه تکمیل و آماده شود.
معاون فنی و اجرائی شرکت نوسازی اراضی آباد درباب هزینه راه اندازی پارکینگ فرهنگ اراضی عباس آباد، اظهار داشت: هزینه این پارکینگ ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده اکنون نیز ۳۵۰ نفر از کارگران در پروژه درحال کار و فعالیت هستند.
وی در ادامه درباب دو پروژه دیگر اراضی عباس آباد، اظهار داشت: این پروژه ها به تصفیه خانه دریاچه هنر بر می گردد که این پروژه نیز از شروع فروردین استارت خورده و هم اکنون پیشرفت ۵۰ درصدی را در این پروژه شاهد می باشیم و برمبنای آخرین تکنولوژی های روز این پروژه راه اندازی خواهد شد.
معصوم بیگی درباب پروژه راه اندازی تصفیه خانه هنر اظهار داشت: این پروژه در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید و با بهره برداری این پروژه بوی نامطبوع دریاچه هنر تا بخش قابل توجهی از بین خواهد رفت.
معصوم بیگی با اشاره به باغ نمایش در اراضی عباس آباد، اظهار داشت: طراحی این مساله نیز در دستور کار است و اجرای آن احیانا برای سال ۱۴۰۳ صورت خواهد گرفت و پروژه خوبی است و برمبنای ضوابط راه اندازی خواهد شد و سه سالن خوب در این مجموعه طراحی و به بهره برداری خواهد رسید.
وی به پروژه دیگر از اراضی عباس آباد اشاره نمود و افزود: این پروژه سرباز وطن یادبود حاج قاسم سلیمانی و سایر شهداست که در مجاورت باغ راه اندازی خواهد شد و المان حدود ۹۰ متری طراحی شده و در دو فاز این پروژه اجرا می گردد.
معاون فنی و اجرائی شرکت نوسازی و اراضی عباس آباد درباب زمان راه اندازی پروژه سرباز وطن، اظهار داشت: پیش بینی می شود از اواخر امسال این پروژه اجرا شود.
گزارش تصویری این جلسه خبری را بوسیله این پیوند مشاهده کنید.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای حجازی مطرح كرد؛ موارد بی حجابی در منطقه فرهنگی عباس آباد اندک است بسته هستند Date | 24/08/2023