اعلام بسته مطالعاتی محرم ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد

    Home  /  جشن  /  اعلام بسته مطالعاتی محرم ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد

اعلام بسته مطالعاتی محرم ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد Image

اعلام بسته مطالعاتی محرم ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد

صد کادو: بسته مطالعاتی محرم و اربعین ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام گردید.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، بسته مطالعاتی محرم و اربعین ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام گردید.
بر این اساس ده عنوان کتاب با مشخصات زیر درنظر گرفته شده است:
۱- آفتاب در حجاب
کتاب آفتاب در حجاب اثری از سید مهدی شجاعی از انتشارات نیستان هنر، روایتی از زندگی حضرت زینب سلام الله علیها از کودکی تا زمان وفات این بانو است. روایتی که برمبنای تحقیقات دقیق در زوایای پنهان تاریخی زندگی حضرت زینب سلام الله علیها بیان شده است.
۲- کتاب ضیافت بلا
کتاب ضیافت بلا، مراحل سیر و سلوک را از نظر زیارت عاشورا بررسی نموده است. علاقمندان به مباحث عرفانی و مذهبی مخاطبان آن می باشند. ضیافت بلا اثری از سید مهدی میرباقری از انتشارات تمدن نوین اسلامی است.
۳- کتاب خادم ارباب کیست؟
شامل مجموعه جستارهایی پیرامون امام حسین (ع) و واقعه کربلا است. کتاب خادم ارباب اثر سید علی اصغر علوی از انتشارات سدید است که به علاقمندان و دوستداران مطالعه پیرامون واقعه کربلا پیشنهاد می شود.
۴- بریده بریده
در این اثر پژوهشگر با مراجعه به منابع کهن موجود تا قرن هشتم به تعریف زوایای پنهان و آشکار واقعه کربلا می پردازد. با خواندن این کتاب به شناخت افراد و اسامی مشهور می رسیم که شاید تا امروز به گونه های دیگر از آن یاد می شود. کتاب بریده بریده به قلم علیرضا نظری خرم از انتشارات کتابستان معرفت با زبان محاوره و به شکلی صمیمی و دوستانه به نقل داستان هایی از دل تاریخ می پردازد.
۵- احضاریه
این کتاب برمبنای سفر نویسنده به کربلا و شرکتش در پیاده روی اربعین نوشته شده است. رمانی با مضامین دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حال، روایتی از زندگی یک روزنامه نگار است که برای سفر به کربلا نه دعوت که احضار می شود. احضاریه به قلم علی موذنی ومحصول انتشارات اسم است.
۶- همرزمان حسین (ع)
این کتاب برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که انتشارات انقلاب اسلامی آنرا به چاپ رسانده و شامل ده گفتار در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم(علیهم السلام) می باشد.
۷- کتاب رحمت واسعه
کتاب رحمت واسعه که توسط مرکز تنظیم و نشرآثار آیت الله بهجت به چاپ رسیده است برگرفته از بیانات آیت الله العظمی محمد تقی بهجت می باشد که به بیان خصایص رحمت واسعه خداوند، حضرت سید الشهداء (ع) می پردازد.
۸- کتاب بچه های فرات
کتاب بچه های فرات نام داستانی به قلم لیلا قربانی است که انتشارات جمکران به چاپ رسانده است؛ داستانی مربوط به سال ۶۱ هجری در عراق و کربلا. این کتاب روایت دوستانی نوجوان به اسامی سعد، علی و مالک است که پس از شنیدن خبر آمدن امام حسین (ع) ناگزیر به گرفتن تصمیم می شوند و بعداز چالش های فراوان هرکدام راه خودرا انتخاب می کنند.
۹- کتاب موکب آمستردام
کتاب موکب آمستردام نوشته بهزاد دانشگر از انتشارات عهد مانا است که عشق زوار اروپایی به امام حسین (ع) را به تصویر کشیده است. نویسنده کتاب با خرده روایت هایی هر چند کوتاه، از عشق و ارادت افرادی می گوید که در پیاده روی اربعین حضور داشته اند.
۱۰ – ماه به روایت آه
کتاب ماه به روایت آه نوشته ابوالفضل زرویی نصرآباد از انتشارات نیستان هنر است که روایت او از زندگانی و شخصیت حضرت ابوالفضل العباس (ع) “ماه بنی هاشم” است. نویسنده اهتمام کرده از زبان چندین راوی ناگفته هایی از قبل و پس از شهادت پرچمدار کربلا را با امانت داری، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق روایت کند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای اعلام بسته مطالعاتی محرم ۱۴۰۲ کانون های فرهنگی هنری مساجد بسته هستند Date | 16/07/2023