ازدواج؛ آسان و آسمانی، ۹ راه اندازی خوابگاه متأهلی در دانشگاه زمینه ساز ترویج ازدواج

    Home  /  جشن  /  ازدواج؛ آسان و آسمانی، ۹ راه اندازی خوابگاه متأهلی در دانشگاه زمینه ساز ترویج ازدواج

ازدواج؛ آسان و آسمانی، ۹ راه اندازی خوابگاه متأهلی در دانشگاه زمینه ساز ترویج ازدواج Image

ازدواج؛ آسان و آسمانی، ۹ راه اندازی خوابگاه متأهلی در دانشگاه زمینه ساز ترویج ازدواج

صد کادو: گلستان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان با اشاره به تحصیل بیش از ۵۳۰ دانشجوی متاهل در دانشگاه گلستان بر ضرورت راه اندازی خوابگاه متاهلی دانشجویی در این دانشگاه و سایر دانشگاهها برای ترویج فرهنگ ازدواج تاکید نمود.
مصیب عباسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به این که خانواده با اهمیت ترین رکن جامعه است، اظهار داشت: عمومیت یافتن فرهنگ جهانی و جذابیت زیست فردی، عدم پذیرش مسئولیت اجتماعی و فردگرایی عملی برای کاهش ازدواج و تشکیل خانواده است.

وی با اشاره به این که مسئولیت اجتماعی، تامین نیاز دیگری و قبول تربیت فرزند در زیست فردی وجود ندارد، اضافه کرد: فرار از این مسئولیت ها که عاملی برای عدم ازدواج برخی جوانان است یک تعارض جهانی بوده و خاص جامعه ما نیست.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان با اشاره به این که وجود یک راهنما که بتواند جوانان را از تعارضات فکری خارج کرده و به انسجام فکری برساند از نیازهای جامعه است، اضافه کرد: نداشتن مدل دستیابی برای به دست آوردن حداقل امکانات اقتصادی و تشکیل خانواده گمشده جامعه امروز ما است.

عباسی ناتوانی در کسب درآمد، جهیزیه های میلیاردی و کمرشکن، بحران طلاق و مشکلات ناشی از آنرا از عوامل بازدارنده ازدواج برشمرد و اضافه کرد: نظام آموزشی ما باید به کسب مهارت و دین ختم شود تا فرزندان ما علاوه بر کسب دانش توانایی اداره امور زندگی خودرا داشته باشند.

اهداف نظام آموزش متوسطه مبهم و برخلاف ترویج ازدواج است
وی مبهم بودن اهداف آموزش متوسطه و عالی در کشور را یکی دیگر از موانع ازدواج نام برد و اضافه کرد: از زمان رضا شاه پهلوی تا امروز درحال تدوین سند بنیادین تحول آموزش وپرورش هستیم، داشتن چند مدل تربیتی برای کودکان و بی هدفی و نامشخص بودن اهداف در دوران متوسطه و دانشگاه از موانع آماده کردن جوانان جامعه برای قبول مسئولیت و امر ازدواج است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان داشتن مبانی دینی و تمدنی قوی در امر ازدواج را از ظرفیتهای ازدواج در کشور ما دانست و اضافه کرد: در تمدن اسلامی از گذشته های دور تا به امروز خانواده سالاری حاکم بوده و ازدواج به وقت نیاز با وجود مشکلات مالی در دوره های تاریخی ما بطورکامل محسوس است.

عباسی افزود: در دوره های تاریخی کشور ما جوانان برمبنای باورهای سنتی و دینی خود، با وجود همه مشکلات اقتصادی ازدواج می کردند و تا سن ۳۰ سالگی چندین فرزند داشتند اما امروزه برخی جوانان زیادی در کشور تا سن ۴۰ سالگی هنوز برای ازدواج اقدام نکرده اند.

وی با اشاره به افزایش رشد کسب وکار در فضای مجازی بیان کرد: مهارت کسب درآمد در فضای مجازی، تفاوت های فرهنگی، قوانین پشتیبانی از خانواده و جوانی از ظرفیتهای ازدواج در کشور است که باید باتوجه به این ظرفیت ها و اجرای کامل و تقویت قوانین حمایتی ازدواج به رشد هرچه بیشتر ازدواج جوانان در جامعه کمک نماییم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان با تکیه بر راه اندازی خوابگاه متاهلی دانشجویی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ فقط در دانشگاه گلستان ۱۰۸ دانشجو ازدواج کرده اند و در کلان دانشگاه گلستان ۵۳۰ نفر دانشجوی متاهل داریم که رقم قابل توجهی بوده و نیازمند حمایت هستند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای ازدواج؛ آسان و آسمانی، ۹ راه اندازی خوابگاه متأهلی در دانشگاه زمینه ساز ترویج ازدواج بسته هستند Date | 24/06/2023