توسط حوزه هنری كودك و نوجوان؛ برنامه بچه محل قهرمانم برگزار می گردد

    Home  /  جشن  /  توسط حوزه هنری كودك و نوجوان؛ برنامه بچه محل قهرمانم برگزار می گردد

توسط حوزه هنری كودك و نوجوان؛ برنامه بچه محل قهرمانم برگزار می گردد Image

توسط حوزه هنری كودك و نوجوان؛ برنامه بچه محل قهرمانم برگزار می گردد

صد کادو: برنامه بچه محل قهرمانم توسط حوزه هنری کودک و نوجوان با موضوع قیام ۱۵ خرداد در جنوب شرق استان تهران انجام می شود.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، «بچه محل قهرمانم» عنوان برنامه ای است که توسط حوزه هنری کودک و نوجوان با همکاری حوزه هنری جنوب شرق تهران و اداره کل بنیاد شهید شهرستان های استان تهران با نگاه قهرمان پردازی میزبان کودکان و نوجوانان جنوب شرق استان تهران است و در اولین گام خود از ۹ تا ۱۳ خردادماه با موضوع «قیام حماسی ۱۵ خرداد» در شهرهای پیشوا، ورامین و قرچک انجام می شود.
«قصه های خوب برای بچه های خوب» بنا دارد در طول سال هر ماه در یکی از استانهای کشور با محوریت برجسته نمودن چهره قهرمان ظرفیتهای اقلیمی را در قالب های مختلف نقالی، نمایش عروسکی، قصه گویی، پرده خوانی و سرود روایت نماید.
این برنامه با محوریت قیام پانزده خرداد با معرفی اسطوره های معاصر شهرستان پیشوا، ورامین و قرچک روایتگر حوادث تاریخی دهه ۵۰ می باشد که با رویکرد معرفی قهرمان های اقلیمی به کودکان و نوجوانان به همت واحد قصه و روایت حوزه هنری کودک و نوجوان راه اندازی.
طبق برنامه ریزی های انجام شده، این رویداد از بامداد امروز سه شنبه ۹ خردادماه در شهرک خورشید هشتم شهر پیشوا کار خودرا شروع کرد و در ادامه این روز از ساعت ۱۷ در شهرک آژینه پیشوا و از ساعت ۲۰ در پارک خانواده این شهر میزبان کودکان و نوجوانان خواهد بود.
«بچه محل قهرمانم» که زیرمجموعه برنامه «قصه های خوب برای بچه های خوب» در عرصه هنری کودک و نوجوان است از فردا چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه نیز بعد از اجرای برنامه های نوبت بامداد خود از ساعت ۱۰ در قلعه نو کهنک شهر پیشوا به کاظم آباد ورامین خواهد رفت از ساعت ۱۷ میزبان کودکان و نوجوانان آن خواهد بود. از ساعت ۲۰ همین روز نیز با اجرای برنامه های محتلف به شهرک مدرس ورامین می رود و میزبان علاقه مندان خواهد بود.
اما در روز پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه «بچه محل قهرمانم» میهمان روستای حبیب آباد پیشوا می شود و از ساعت ۱۰ به اجرای برنامه های خود می پردازد. اما در ادامه از ساعت ۱۷ برای اولین بار به قرچک می رود و در روستای داوود آباد برنامه های خودرا اجرا می کند. بعد از روستای داوود آباد نیز از ساعت ۲۰ نوبت به کودکان و نوجونان باقرآباد قرچک می رسد.
اولین تجربه «بچه محل قهرمانم» که این دفعه به مناسبت شصتمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد مردم ورامین در سال ۱۳۴۲ که نقطه عطفی در شروع انقلاب ۱۳۵۷ به شمار می آید برگزار می گردد در روز جمعه ۱۲ خردادماه ۱۴۰۲ کار خودرا از ساعت ۱۰ در روستای جعفرآباد ورامین شروع می کند سپس از ساعت ۱۷ به محله کهنه گل ورامین می رود و در ادامه از ساعت ۲۰ میزبان علاقه مندان کودک و نوجوان در پایک شقایق ورامین می شود.
آخرین روز اجراهای برنامه «بچه محل قهرمانم» شنبه ۱۳ خرداد ماه در امیرآباد ورامین از ساعت ۱۰ بامداد پی گیری می شود. همین طور از ساعت ۱۷ این روز نیز در خیرآباد ورامین و در آخر از ساعت ۲۰ میزبان کودکان و نوجوانان روستای علی آباد ورامین خواهد بود.
«قصه های خوب برای بچه های خوب» عنوان مجموعه ای هشت جلدی، اثر مهدی آذر یزدی است. این عنوان از سال قبل و به مناسبت سالروز ادبیات کودک و نوجوان تبدیل به رویداد فرهنگی، آموزشی و مفرح با محوریت قصه شده است.
ویژه برنامه «قصه های خوب برای بچه های خوب» با برخورداری از بخش های گوناگون همچون نمایش و نقالی، در ماه محرم با عنوان «قصه ما به سر رسید» به موضوع عاشورا پرداخت و در ادامه با همراهی کاروان «روایت حبیب» به ۱۰ استان کشور سفر کرد و با عنوان «پهلوانان نمی میرند» توانست برنامه های جذاب و دیدنی برای مخاطبان کودک و نوجوان ارائه نماید.
این ویژه برنامه با برگزاری برنامه ای با عنوان «بچه محل قهرمانم» به معرفی و بازخوانی قهرمانان اقیلم که اولین مقصد آن از ۹ تا ۱۳ خردادماه ۱۵ اجرا در محلات کم برخوردار و حاشیه ای با موضوع «قیام ۱۵ خرداد» میزبان کودکان و نوجوانان شهرهای جنوب شرق استان تهران (پیشوا، ورامین و قرچک) می شود تا با معرفی اسطوره های معاصر این منطقه روایتگر حوادث تاریخی دهه ۵۰ باشد.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای توسط حوزه هنری كودك و نوجوان؛ برنامه بچه محل قهرمانم برگزار می گردد بسته هستند Date | 04/06/2023