ایمانی پور مطرح كرد؛ برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است

    Home  /  جشن  /  ایمانی پور مطرح كرد؛ برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است

ایمانی پور مطرح كرد؛ برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است Image

ایمانی پور مطرح كرد؛ برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است

به گزارش صد کادو، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است تا بزودی به امضای طرفین برسد.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدمهدی ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که در رأس هیأتی به منظور شرکت در سومین دور نشست گفتگوی دینی اسلام و مسیحیت کلیسای ارتدوکس به صربستان سفر کرده است، روز سه شنبه ۹ خردادماه با خانم مایاگویکوویچ، معاون نخست وزیر و وزیر فرهنگ صربستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که استانکوبلاگویویچ، معاون بین الملل، خانم دانیلاوانوشیچ، معاون محافظت از میراث فرهنگی، ماریانایوویچ، مشاور وزیر در امور رسانه ها، امیر پورپزشک، رایزن فرهنگی کشورمان، منوچهر رضایی، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در صربستان و خانم زهرا رشیدبیگی، از مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ ها حضور داشتند، وزیر فرهنگ صربستان حضور هیأت ایرانی برای گفتگوی دینی را بسیار مهم دانست و آمادگی وزارت فرهنگ را برای همکاری در همه حوزه ها اعلام نمود.
وی اضافه کرد: من نخستین فردی بودم که بعنوان یک مقام بالای دولتی در صربستان، امکان دو بار سفر به ایران را داشته ام و امیدوارم که برای سومین بار بعنوان وزیر فرهنگ افتخار سفر به ایران را پیدا کنم. امیدوارم توافقنامه فرهنگی میان دو کشور بعنوان سندی معتبر، هرچه سریعتر به امضای طرفین برسد. همینطور برنامه ریزی در حوزه گردشگری بخصوص فرهنگی و دینی را خیلی مهم است و تقویت همکاریهای فرهنگی میان دو کشور برای ما دارای اهمیت است.
برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است
حجت الاسلام ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هم در این نشست، با تشریح فعالیتهای این سازمان در داخل و خارج از کشور اظهار داشت: یکی از مسئولیت های مهم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تنظیم موافقتنامه هایی است که در مجلس شورای اسلامی به قانون تبدیل می شود و در قالب این موافقت نامه ها برنامه هایی را با کشورهای مختلف اجرا می نماییم.
وی ضمن اشاره به حضور فرهنگی ایران در صربستان اضافه کرد: ما بیشتر از ۳۰ سال است که در صربستان نمایندگی داریم و با همکاری وزارت فرهنگ فعالیتهای خوبی در این سال ها صورت گرفته است اما هنوز زمینه های زیادی برای توسعه روابط وجود دارد تا مردم دو کشور بیشتر با یکدیگر آشنا گردند. برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است تا بزودی به امضای طرفین برسد.
ایمانی پور به عرضه تصویری دروغین از ایران در رسانه های خارجی اشاره نمود و اظهار داشت: که توسعه همکاریهای گردشگری میان دو کشور می تواند باعث شناخت و آشنایی هرچه بیشتر با واقعیات ایران شود.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی پذیرش گروههای هنری، همکاریهای سینمایی، تولید مشترک فیلم و حضور فعال در نمایشگاه های کتاب و تداوم گفت وگوهای دینی و برگزاری ماه و یا سال فرهنگی را دارد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشنهاد کرد که با عنایت به وجود آثار هنری و تاریخی ایران در موزه ها و مراکز مختلف صربستان، نمایشگاهی از این آثار هنری در موزه ملی بلگراد برپا شود که این پیشنهاد مورد تأیید وزیر فرهنگ صربستان قرار گرفت.
در پایان این دیدار، جدید ترین انتشارات رایزنی فرهنگی کشورمان شامل «مجله نور» ویژه گردشگری بعنوان مرجع مستند و به روز به زبان صربی، کتاب «اشعار شاعران معاصر ایران» و «فرهنگنامه ساده کودک» و کتاب «همزیستی مسالمت آمیز ادیان در جمهوری اسلامی ایران» از انتشارات مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به وزیر فرهنگ صربستان اهدا شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای ایمانی پور مطرح كرد؛ برنامه مبادلات فرهنگی با صربستان درحال نهایی شدن است بسته هستند Date | 03/06/2023