محمدرضا ابراهیمی مطرح كرد؛ رهبران انقلاب ایران نهضت خودرا مدیون بانوان دانسته اند

    Home  /  جشن  /  محمدرضا ابراهیمی مطرح كرد؛ رهبران انقلاب ایران نهضت خودرا مدیون بانوان دانسته اند

محمدرضا ابراهیمی مطرح كرد؛ رهبران انقلاب ایران نهضت خودرا مدیون بانوان دانسته اند Image

محمدرضا ابراهیمی مطرح كرد؛ رهبران انقلاب ایران نهضت خودرا مدیون بانوان دانسته اند

به گزارش صد کادو، رایزن فرهنگی ایران در اندونزی اظهار داشت: امام خمینی (ره) ‏در جای جای کلام خویش زنان را پیشگامان انقلاب معرفی می‏ کند و در نهایت می‏ فرماید: ما نهضت‏ خودمان را مرهون زن ها می دانیم.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی با همکاری دانشکده ادب و علوم انسانی و اتاق های ایران، وبینار بین المللی «نقش زنان ایرانی قبل و پس از انقلاب اسلامی ایران» را با حضور رایزن فرهنگی ایران، رییس بانوان اندونزی (کوانی)، استاد دانشگاه پادجاجاران باندونگ، رییس دانشکده ادب و علوم انسانی و استاد دانشگاه تهران برگزار کرد.
محمدرضا ابراهیمی، رایزن فرهنگی کشورمان در ابتدای این وبینار از خانم دکترگیوو، رییس بانوان اندونزی (کوانی) که چند وقت پیش در نخستین کنگره زنان تأثیرگذار جهان در جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کردند، خانم ها إندانگ، رییس دانشکده ادب و علوم انسانی دانشگاه رادن فتاح پالمبانگ و دینا سلیمان، استاد روابط بین الملل دانشگاه پادجاجاران باندونگ تقدیر کرد.
وی مقاله ای را تحت عنوان «بررسی نقش زنان ایرانی قبل و پس از انقلاب اسلامی» ارائه کرد که به تشریح وضعیت زنان ایران قبل و پس از انقلاب اسلامی و مقایسه آن، بیانات حضرت امام خمینی (ره) در مورد زنان، تشویق ایشان به زنان جهت دسترسی به جایگاه های مهم کشور، پیشرفت های زنان همراه با آمار در حوزه های مختلف پرداخت.
رایزن فرهنگی کشورمان در اندونزی با اشاره به این که استعمارگران با شعارهای فریبنده، زن را در لجنزار سیاسی اهداف شوم خویش قرار دادند و از او تنها به عنوان یک وسیله تعیش و ابزار تبلیغاتی ضد اخلاقی بهره جستند، اضافه کرد: جنبشی که در پانزده خرداد ۱۳۴۲ شروع شد، زن مسلمان ایرانی که همچون آتش زیر خاکستر منتظر فرصت بود همگام با مردان در جهاد و مبارزه با طاغوت به حرکت درآمد و هر چه به سال ۱۳۵۷ نزدیک می شد بر تعداد و شدت فعالیت این زنان افزوده می شد.
ابراهیمی اضافه کرد: حضرت امام خمینی (ره) ‏ بزرگ مصلح قرن، در جای جای کلام خویش زنان را پیشگامان انقلاب معرفی می‏ کند و در نهایت می‏ فرمایند: «ما نهضت‏ خودمان را مرهون زن ها می دانیم.» و همین نکته برای بیان نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی از هر کلامی رساتر است.
رایزن فرهنگی کشورمان به خاطرات اوریانا فالاچی، خبرنگار مشهور که در مصاحبه ای با شاه ایران درباب جایگاه زن در ایران پرسید، اشاره نمود و اظهار داشت: فالاچی هم روزی تصور نمی کرد که شاه ایران پاسخ دهد که زن به حساب نمی آید، مگر آن که زیبا و دلربا باشد. ولی در مقابل حضرت امام خمینی (ره) از زن که «قرآن کریم انسان ساز است و زن نیز انسان ساز» یا این که «زن مبدأ خیرات است» باز تعریف جدیدی به دنیا معرفی نمود.
سپس، خانم گیوو درهم با ارائه مطالب خود، تحسین خودرا از جمهوری اسلامی ایران که برای زنان در ایران ارزش قائل است و تجلیل می کند، ابراز کرد. بگفته وی ایران با قانون اساسی اسلامی مترقی خود می تواند الگوی رفتار و احترام همه اقشار و گروه ها با زنان باشد. وی در سخنان خود به تجربه حضور در نخستین کنفرانس زنان تأثیرگذار جهان را برای شرکت کنندگان همراه با تصاویر کارهای آن، به نمایش گذاشت. وی در نهایت از همه شرکت کنندگان دعوت کرد از ایران امروز بازدید و از نزدیک با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران آشنا گردند.
خانم دینا سلیمان، استاد روابط عمومی دانشگاه پادجاجاران در اندونزی، سخنان خودرا تحت عنوان زنان ایران قبل و پس از انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ م ارائه داد. وی با ارائه پاورپونت مشاغل مختلف زنان ایرانی را به تصویر کشاند که شامل معاون رییس جمهور زن، ورزشکاران زن، دانشمند زن و معلم زن بودند.
خانم اندانگ رحمیاتون در سال ۲۰۱۹ هم با ارائه مقاله مفصلی به توسعه کارهای زنان در ایران پرداخت. ایشان سپس از کتاب شهید مطهری جامعه و تاریخ نقل قول کرد و به تأثیر انقلاب اسلامی ایران در حوزه حجاب در اندونزی اشاره داشت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای محمدرضا ابراهیمی مطرح كرد؛ رهبران انقلاب ایران نهضت خودرا مدیون بانوان دانسته اند بسته هستند Date | 17/02/2023