روایتی از جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو

    Home  /  جشن  /  روایتی از جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو

روایتی از جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو Image

روایتی از جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو

به گزارش صد کادو، ترجمه رمان های «مأمور سونیا: جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو» نوشته بن مک اینتایر و «ارتقا» نوشته بلیک کراوچ انتشار یافته اند.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، در نوشته پشت جلد کتاب «مامور سونیا» آمده است: خانم برتون در اواخر دهه چهارم زندگی اش و بدنبال پایان جنگ جهانی دوم، همراه با سه فرزند و شوهرش، به دهکده ای زیبا در بریتانیا نقل مکان می کند. ساکنان دهکده از راز بزرگ این زن بی خبرند. رازی که بعد از سالیان دراز آشکار خواهد شد. این زن در حقیقت سرهنگ اورسولا گوژینسکی (۱۹۰۷-۲۰۰۰) است که با نام مستعار «مأمور سونیا» شناخته می شود؛ کمونیستی وفادار، افسر اطلاعاتی شوروی، جاسوسی حرفه ای که ماموریت های مختلفی را در کشورهای مختلف انجام داده و به لطف جاسوسی های اوست که شوروی برای نخستین بار صاحب بمب هسته ای می شود.
«مأمور سونیا» داستان زندگی زنی است که چندین زندگی کامل را با اسامی متعدد، نقش های بی شمار، و هویت های جعلی لایتناهی تجربه کرد؛ کسی که ایان فلمینگ، نویسنده کتاب های جیمز باند، از او با عنوان «ترسناک ترین جاسوس تاریخ» یاد می کند.
نویسنده کتاب، بن مک اینتایر (متولد ۱۹۶۳)، تاریخ دان و روزنامه نگار مشهور انگلیسی و خالق آثار پرفروشی چون «جاسوس و خائن»، «عملیات شکست»، و «قهرمانان سرکش» است. او همین طور مستندهایی برمبنای کارهای خود ساخته است.
رمان «مأمور سونیا: جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو» نوشته بن مک اینتایر با ترجمه فرنوش جزینی در ۴۱۶ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه و با قیمت ۱۸۵ هزار تومان در نشر نون به بازار کتاب راهی شده است.

همین طور رمان «ارتقا» نوشته بلیک کراوچ با ترجمه هادی سالارزهی انتشار یافته است که در نوشته پشت جلد کتاب می خوانیم: « تو قدم بعدی برای تکمیل بشریت هستی…» اگر این حرف درست باشد چه؟
چه می شود اگر تمرکز بهتری داشته باشید، بتوانید در آنِ واحد کارهای مختلفی را با سرعت زیاد انجام دهید، حافظه قوی تری داشته باشید و به خواب کمتری احتیاج پیدا کنید؟ لوگان رمزی درحال تجربه همین اتفاقات است. محیط پیرامون و مهم ترین اشخاص زندگی اش، جلوه جدیدی برای او پیدا کرده اند. شاید توالی ژنتیکی اش هک شده باشد؛ شاید در معرض یک ارتقا قرار گرفته باشد.
میراث خانوادگی رمزی چندین سال است زندگی او را تحت تأثیر قرار داده و امنیت اش را به خطر انداخته است. حالا فرصتی برای او پیش آمد تا با همه گیر کردن ارتقا، سایه این ننگ را از سر همه خانواده اش پاک کند. او برای پیروز شدن در جنگی که بشریت را تهدید می کند، باید به چیزی متفاوت تبدیل گردد… به چیزی خارق العاده. آیا حاضرید نا ممکن ها را تجربه کنید؟
بلیک کراوچ نویسنده خلاق و محبوب برای نخستین بار در ایران توسط نشر نون با رمان «ماده تاریک» معرفی گردید و حالا رمانی دیگر از کراوچ. «ارتقا» همان کتابی ست که مدت ها بعد از خواندن، ذهن تان را به خود مشغول می کند.
رمان «ارتقا» نوشته بلیک کراوچ با ترجمه هادی سالارزهی در ۳۷۶ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۴۹ هزار تومان در نشر مورد اشاره عرضه شده است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای روایتی از جسورترین جاسوس زمان جنگ در مسکو بسته هستند Date | 24/12/2022

categories & tags