گزارش نشست اعتلا فرهنگ عمومی-۴ سازمان طرح و برنامه اعتقادی به سیاست های ابلاغی رهبر ندارد

    Home  /  جشن  /  گزارش نشست اعتلا فرهنگ عمومی-۴ سازمان طرح و برنامه اعتقادی به سیاست های ابلاغی رهبر ندارد

گزارش نشست اعتلا فرهنگ عمومی-۴ سازمان طرح و برنامه اعتقادی به سیاست های ابلاغی رهبر ندارد Image

گزارش نشست اعتلا فرهنگ عمومی-۴ سازمان طرح و برنامه اعتقادی به سیاست های ابلاغی رهبر ندارد

به گزارش صد کادو، یک نماینده مجلس اظهار داشت: متأسفانه سازمان طرح و برنامه اعتقادی به فرهنگ و حتی ۲۶ سیاست کلیدی ابلاغی مقام معظم رهبری ندارند.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، نشست تخصصی تبیین سیاست های کلی برنامه هفتم با موضوع «اعتلا فرهنگ عمومی» عصر یکشنبه، ۲۷ آذر در مؤسسه پژوهشی انقلاب اسلامی اجرا شد.
امیرحسین بانکی پور نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مساله که از حدود یک و سال و نیم پیش پیوند زیبایی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان برنامه به وجود آمده از یکسال و نیم شروع شده است، اظهار داشت: در این فعالیت ها شاهد این بودیم که در بحث فرهنگ، پژوهش های خوبی انجام شده است. اما نکته ای که مدنظر بوده این است که «خانه داماد عروسیست، در خانه عروس، خبری نیست»؛ یعنی با وجود این که شورای عالی انقلاب فرهنگی با برگزاری کمیته های فرهنگی، پژوهشی، نشست های علمی و تخصصی، اقدامات بسیاری در این عرصه انجام می دهد، از طرف سازمان طرح و برنامه خبری نیست و به هیچ عنوان به موضوع فرهنگ توجه نشده است و اعتقادی به فرهنگ ندارند.
وی اضافه کرد: برای سازمان طرح و برنامه، فرهنگ جزو چالش های پیشرفت، پیشران های پیشرفت و زمینه ساز پیشرفت نیست و اگر در برنامه های شأن مرور نماییم متوجه می شویم که موضوعات کلیدی شأن در سه گروه چالش ها، بسترسازها و پیشران ها دسته بندی می شود و در همه این موضوعات جدی، فرهنگ جزو هیچ کدام از موضوعات نیست.
نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مطالبی همچون رشد علمی، شکوفایی علمی، فضای مجازی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در هیچ یک از برنامه های سازمان طرح و برنامه را شاهد نیستیم. حتی درباب آموزش وپرورش موضوعی را مطرح نکرده اند و این یعنی از نظر سازمان طرح و برنامه، آموزش و پروش نه چالش و نه زمینه ساز تحول است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند که نرم افزاری که ذهنیت جامعه را درست می کند را از دست دادیم و متأسفانه سازمان طرح و برنامه اعتقادی به فرهنگ و حتی ۲۶ سیاست کلیدی ابلاغی مقام معظم رهبری ندارند.
بانکی پور اظهار داشت: نزدیک به ۱۵ سال است که صداوسیما سریال فاخری ندارد درحالی که دو سریال مختار و یوسف در داخل و بین الملل توانست در فرهنگ تحول بوجود آورد. متأسفانه برنامه ریزان ما از اغتشاشات اخیر درس نگرفتند و بجای آنکه از تهدیدها، برای ارتقای فرهنگ کشور فرصت ایجاد کنند را ندیدیم. خوشبینانه ترین تعبیری که برای سازمان طرح و برنامه می توان به کار برد است که آنها در خواب خرگوشی هستند؛ چونکه اعتقادی به فرهنگ ندارند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای گزارش نشست اعتلا فرهنگ عمومی-۴ سازمان طرح و برنامه اعتقادی به سیاست های ابلاغی رهبر ندارد بسته هستند Date | 23/12/2022