جشنواره تئاتر فجر و یک نگاه ویژه به استانها

    Home  /  جشن  /  جشنواره تئاتر فجر و یک نگاه ویژه به استانها

جشنواره تئاتر فجر و یک نگاه ویژه به استانها Image

جشنواره تئاتر فجر و یک نگاه ویژه به استانها

صد کادو: هنرمند هرمزی معتقد می باشد که استعدادهای ناشناخته بسیاری در جای جای ایران نهفته است که جشنواره تئاتر فجر با روندی که در پیش گرفته است، می تواند به شکوفایی آنها کمک نماید.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، بازنگری حضوری آثار صحنه ای ارسال مستقیم چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر چند روزی است شروع شده است. یکی از استان هایی که در این روزها مورد ارزیابی گروه بازنگری قرار گرفته است، استان هرمزگان است.

محمد سلامتی هرمزی کارگردان نمایش «راهنمای عبور از شب» یکی از گروههای نمایشی این استان است که از جزیره هرمز متقاضی شرکت در جشنواره شده است. وی در حاشیه بازنگری نمایش های استان هرمزگان با ابراز خرسندی از برنامه ریزی مدیران جشنواره بمنظور بازنگری حضوری آثار اظهار داشت: نمایش «راهنمای عبور از شب» نوشته ابراهیم پشت کوهی است که ما آنرا جهت شرکت در چهل و یکمین دوره این جشنواره آماده کرده ایم.

سلامتی در معرفی گروه نمایشی خود اظهار داشت: نمایش «راهنمای عبور از شب» که موضوعی معمایی و اجتماعی دارد را ۷ بازیگر و یک گروه هشت نفره موسیقی همراهی می کنند.

این کارگردان اهل جزیره هرمز یکی از با اهمیت ترین دغدغه ها و چالش های پیش روی هر گروه نمایشی در جشنواره را مسائل مالی عنوان نمود و اظهار داشت: «راهنمای عبور از شب» تنها نمایشی است که از جزیره هرمز جهت شرکت در جشنواره تئاتر فجر آماده شده است. قبل از این هم گروه ما در جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال ۹۶ حضور داشته است و ضمن نامزدی دریافت جایزه در چند بخش، بازیگری اول مرد را کسب کردیم. امید داریم تا امسال هم به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا نماییم و برای جزیره هرمز افتخار آفرینی نماییم.

سلامتی با قدردانی از مدیران و سیاستگذاران جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر بخاطر نگاه ویژه به تئاترهای استانی اظهار داشت: نگاه درست و سازنده به ظرفیت ها و توانایی های تئاتر شهرستانی در این دوره از جشنواره مایه دلگرمی هنرمندان استانی و یاری دهنده فرهنگ و هنر سراسر کشور است. بازنگری حضوری آثار و دیدار با هنرمندان شهرستانی از طرف گروه بازنگری و مدیران جشنواره یکی از نتایج نگاه ویژه به تئاتر شهرستانی است که بی گمان اثرات مهمی در آینده هنرهای نمایشی کشور خواهد داشت.

او در آخر با قدردانی از عوامل برگزاری جشنواره اظهار داشت: استعدادهای ناشناخته بسیاری در جای جای ایران نهفته است که جشنواره تئاتر فجر با روندی که پیش گرفته است می تواند به شکوفایی آنها کمک بسیاری کند.

گفتنی است، این بازنگری ها ویژه بخش مسابقه بزرگ نمایش های صحنه ای (ارسال مستقیم) به جشنواره است که از ۱۵ آذر شروع و بصورت فشرده تا ۳۰ آذر ادامه خواهد داشت.

چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر، بهمن ماه ۱۴۰۱به دبیری کوروش زارعی برگزار می شود.

/

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای جشنواره تئاتر فجر و یک نگاه ویژه به استانها بسته هستند Date | 14/12/2022