رئیس حوزه هنری استان خبر داد: میزبانی آذربایجان شرقی از کاروان هنری روایت حبیب

    Home  /  جشن  /  رئیس حوزه هنری استان خبر داد: میزبانی آذربایجان شرقی از کاروان هنری روایت حبیب

رئیس حوزه هنری استان خبر داد: میزبانی آذربایجان شرقی از کاروان هنری روایت حبیب Image

رئیس حوزه هنری استان خبر داد: میزبانی آذربایجان شرقی از کاروان هنری روایت حبیب

به گزارش صد کادو، آذربایجان شرقی رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی اظهار داشت: در سومین سالگرد حاج قاسم سلیمانی این استان میزبان دومین مرحله برگزاری رویداد ملی کاروان هنری «روایت حبیب» در شمال غرب کشور است.
سید محمد حسین بلاغی پنجشنبه ۱۷آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کاروان هنری روایت حبیب سال پیش با پیشنهاد بنیاد مکتب حاج قاسم و با اجرا و متولی گری حوزه هنری کشور با میزبانی هشت استان آغاز شد. امسال در شمالغرب کشور در دومین کاروان هنری استان آذربایجان شرقی میزبان این رویداد ملی خواهد بود.
وی اظهار داشت: این رویداد امسال به مدت سه روز طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ۲۰ تا ۲۲ آذر با حضور هنرمندان ملی، فرااستانی و استانی در این آذربایجان شرقی برگزار می گردد و برنامه های متنوعی برای آن تدارک دیده شده است.
وی با اعلان اینکه آسایش و آرامش فعلی مردم ایران مدیون رشادت های حاج قاسم سلیمانی در نگهداشتن داعش در خارج از مرزهای کشور است، اظهار داشت: اهمیت شناخت مکتب حاج قاسم به عنوان یک مکتب مردمی مخلصانه در راستای خدمت به مردم خصوصاً قشر مستضعف را باید دانست و با تبدیل آن به یک نظریه و ایدولوژی به تمامی مدیران و کارگزان نظام بازتعریف کرد.
بلاغی، با تأکید بر این که حاج قاسم سلیمانی محور وحدت و انسجام مردم ایران بود، افزود: در وضعیت فعلی با وجود فشار مشکلات معیشتی به مردم و بروز اغتشاشات و فشارهای خارجی برای انحراف از اصالت انقلاب اسلامی، در آستانه شهادت این شهید باید این محور انسجام و محبت ملی باردیگر بازخوانی و جامعه را به اصول تبیین شده از طرف حاج قاسم برگرداند و در میان مردم انسجام و وحدت ایجاد کرد.
وی با اشاره به برنامه های مختلف مردمی و هنری تدارک دیده شده برای این رویداد در این استان، یادآوری کرد: برگزاری برنامه های دانش آموزی و سلسله برنامه های زنگ حبیب در مدارس، ویژه برنامه قصه های خوب برای بچه های خوب، برگزاری گالری سیار آثار فاخر تجسمی با موضوع حاج قاسم در ۲ محور عکس و پوستر در محوطه مسجد کبود با حضور تمامی هنرمندان کشور و برگزاری برنامه سفیر هنری روایت حبیب در فرهنگسرای الغدیر تبریز و شهرستان ممقان طی روز یکشنبه و دوشنبه همچون برنامه های این رویداد است.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، با اشاره به برگزاری کارگاه و ورکشاپ پوستر طی روز دوشنبه در گالری مهر حوزه هنری تبریز با حضور یکی از هنرمندان تجسمی ملی و ۲۰ نفر از گرافیست های این شهر در این رویداد ملی برای خلق اثر، اضافه کرد: اصلی ترین برنامه این رویداد، شب خاطره ملی روایت حبیب طی روز سه شنبه در مصلای اعظم حضرت امام با حضور هنرمندان و راویان ملی و استانی است که در این برنامه نسبت رزمندگان دفاع مقدس و جبهه مقاومت آذربایجان با شهید حاج قاسم سلیمانی تبیین می شود.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای رئیس حوزه هنری استان خبر داد: میزبانی آذربایجان شرقی از کاروان هنری روایت حبیب بسته هستند Date | 08/12/2022