در راستای دیپلماسی فرهنگی میان دو كشور صورت گرفت سفر هیاتی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق

    Home  /  جشن  /  در راستای دیپلماسی فرهنگی میان دو كشور صورت گرفت سفر هیاتی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق

در راستای دیپلماسی فرهنگی میان دو كشور صورت گرفت سفر هیاتی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق Image

در راستای دیپلماسی فرهنگی میان دو كشور صورت گرفت سفر هیاتی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق

صد کادو: در امتداد دیپلماسی فرهنگی و عمومی میان تهران و دمشق، هیاتی متشکل از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق سفر کردند.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، در دیدار اعضای این هیات با مهدی سبحانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق، وی ضمن تاکید بر اهمیت سفر مشترک روحانیون اهل تسنن و تشیع در این مقطع زمانی، اظهار داشت: ایران عزیز در شرایط کنونی بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همدلی تمام آحاد جامعه و گروه هاست، چون که وحدت مردم بن مایه پیروزی انقلاب اسلامی و رمز تداوم و استقامت آن است و سفر مشترک روحانیون اهل سنت و شیعه نماد همدلی و انسجام درونی مردم عزیز کشورمان است.
او همینطور آخرین وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور سوریه و تبعات و آثار جنگ داخلی در این کشور را برای شرکت کنندگان در این دیدار تشریح کردند.
در ادامه این دیدار، تنی چند از اعضای این هیأت علمایی سخنانی را در تاکید اهمیت وحدت میان مذاهب مختلف اسلامی ایراد کرده و نقش مهم سفارت جمهوری اسلامی ایران در سوریه را در جهت تبادل هیات های متقابل و افزایش ارتباطات در میان و همبستگی میان دو کشور ستودند.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای در راستای دیپلماسی فرهنگی میان دو كشور صورت گرفت سفر هیاتی از علمای اهل تسنن و تشیع استان گلستان به دمشق بسته هستند Date | 29/10/2022