پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت جلال مقامی

    Home  /  جشن  /  پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت جلال مقامی

پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت جلال مقامی Image

پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت جلال مقامی

صد کادو: انجمن بازیگران سینمای ایران به مناسبت درگذشت جلال مقامی (هنرمند عرصه دوبله) پیام تسلیتی منتشر نمود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، متن پیام تسلیت انجمن بازیگران سینما بدین شرح است: «بازگشت همه به سمت اوست
در کمال تاسف و تالم هنرمند پیشکسوت و توانا استاد جلال مقامی چهره و صدای دوست داشتنی و ماندگار تاریخ سینمای ایران از میان ما رفت.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران درگذشت این بازیگر و دوبلور بزرگ را به خانواده محترم ایشان، اعضای گرامی انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم، سینماگران و تمام هموطنان هنردوست تسلیت عرض می نماید.»

جلال مقامی که ۵ آبان ماه بر اثر ایست قلبی درگذشت، در دوم مرداد ۱۳۲۰ در تهران و در خانواده ای اهل کاشان متولد شد. فعالیت هنری را از سنین نوجوانی با بازی در تئاتر آغاز کرد و سپس به تشویق حیدر صارمی از سال ۱۳۳۷ وارد عرصهٔ دوبلاژ شد.
مقامی استاد خود در دوبله را هوشنگ لطیف پور معرفی می کند و در سالهای طلایی دوبلاژ، در فیلم های دوبله شده به مدیریت علی کسمایی، محمدعلی زرندی، عطاءالله کاملی، ایرج دوستدار، احمد رسول زاده، سعید شرافت و ابوالحسن تهامی گویندگی کرده است.
همسر جلال مقامی ـ رفعت هاشم پور، هنرمند عرصه دوبله ـ نیز ششم اسفند ماه ۱۴۰۰ درگذشته بود.
مقامی اجرای برنامهٔ «دیدنی ها» را بر عهده داشت. پخش این برنامهٔ تلویزیونی از سال ۱۳۶۲ شروع شد و به مدت ۱۲ سال ادامه یافت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران برای درگذشت جلال مقامی بسته هستند Date | 28/10/2022