رفتن به جام جهانی چقدر آب می خورد؟

    Home  /  جشن  /  رفتن به جام جهانی چقدر آب می خورد؟

رفتن به جام جهانی چقدر آب می خورد؟ Image

رفتن به جام جهانی چقدر آب می خورد؟

به گزارش صد کادو، حضور در جام جهانی بیشتر اوقات تعطیلات ارزانی به حساب نمی آید، مهم نیست این رقابت ها در کجا برگزار می شود؛ چون که تقاضای بالا، قیمتها را به حدی بالا می برد که تماشای این رقابت ها را برای خیلی از گردشگران علاقه مند ناممکن می کند.
به گزارش صد کادو به نقل از فوربز، با عنایت به محل اقامت محدود و فقدان انتخابهای جایگزین برای پرواز به دوحه (محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲)، تعداد زیادی از هواداران به جهت هزینه ها از حضور در جام جهانی قطر محروم خواهند شد، فضای اقتصادی کنونی هم بر این مشکلات می افزاید.
باآنکه ریالِ قطر ارزش کمتری نسبت به دلار آمریکا دارد که این خبری خوبی برای آمریکایی هاست، اما این مقایسه برای مسافران همه کشورها خیلی عالی نیست.
شرکت خدمات مالی لهستانی «Conotoxia» می گوید که نه تنها قیمت بلیت های جام جهانی فوتبال، گران ترین قیمت در تاریخ این رقابت هاست، بلکه هزینه سفر و اقامت هم بسیار بالاست.
هزینه بلیت روز مسابقه کمترین نگرانی هواداران است. خود قطری ها می توانند بلیت های تخفیف دار دریافت نمایند، اما برای بقیه، بلیت های مرحله گروهی بین ۷۰ تا ۲۲۰ دلار (به نرخ روز حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) و مسابقات حذفی بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار (حدود ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تا ۵۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان) قیمت دارند. بلیت ها هم اکنون برای بیشتر مسابقات به غیر از چند بازی گروهی فروخته شده است.
بلیت های بسیار کمتری برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نسبت به جام جهانی برنامه ریزی شده سال۲۰۲۶ یونایتد (آمریکای شمالی، مکزیک و کانادا) موجود است. دلیل آن اینست که ورزشگاه های قطر به کوچک ترین ورزشگاه های مجاز طبق معیارهای فیفا نزدیک هستند و همه ورزشگاه ها به جز دو ورزشگاه، گنجایش ۴۵ هزار نفر یا کمتر را دارند اما استادیوم های آمریکا به طور عمده استادیوم های بزرگ فوتبال آمریکایی با ظرفیت عموماً حدود ۷۰ هزار نفر هستند، باآنکه بعضی از استادیوم های کوچک تر در کانادا و مکزیک مورد استفاده قرار می گیرند.
استادیوم ۴۰ هزار نفری الوکره قطر

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای رفتن به جام جهانی چقدر آب می خورد؟ بسته هستند Date | 26/10/2022