با هدف ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان؛ صندوق اعتباری هنر تفاهم نامه امضا کرد

    Home  /  جشن  /  با هدف ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان؛ صندوق اعتباری هنر تفاهم نامه امضا کرد

با هدف ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان؛ صندوق اعتباری هنر تفاهم نامه امضا کرد Image

با هدف ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان؛ صندوق اعتباری هنر تفاهم نامه امضا کرد

صد کادو: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و مدیر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در امتداد ارائه خدمات رفاهی به دارندگان هنر کارت تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش صد کادو به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در امتداد اهداف صندوق اعتباری هنر و توسعه ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش بر بستر «هنر کارت» تفاهم نامه ای میان سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، مدیریت پروژه «هنر کارت» و محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برای بهره مندی اعضای «هنر کارت» از خدمات این کانون به امضا رسید.
صوفی در مراسم امضای این تفاهم نامه که در محل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران انجام شد اظهار داشت: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی باتوجه به سابقه تاریخی که دارد به عنوان بخش بین الملل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می کند. خدمات مختلفی در حوزه برگزاری رالی های گردشگری و خانوادگی و صدور گواهینامه بین المللی بوسیله کانون ارائه می شود. همین طور ارائه خدمات گردشگری و اقامتی، برگزاری هفته های فرهنگی، نمایشگاه های گردشگری از دیگر کارهای ماست. بدین سبب در بستر این تفاهم نامه و استفاده از ظرفیت ۲ مجموعه می توان خدمات ویژه ای به هنرمندان سراسر کشور خصوصاً در زمینه بین الملل ارائه داد.
رئیس هیأت مدیره کانون جهانگردی اشاره کرد: یکی از اهداف ما مقابله با پروژه ایران هراسی است. ما می خواهیم با کمک اصحاب فرهنگ و هنر و تعاملات بین المللی آنها ایران زیبا را به جهانیان معرفی نماییم. همه ما تکلیف داریم تا با همکاری یکدیگر زمینه شناسایی قابلیت های فرهنگی، طبیعی ایران را فراهم آوریم.
گزارش جدید آقای مدیر درباره ی «هنر کارت» و مزایای جدیدش
سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر هم در این مراسم با اشاره به خدمات صندوق به اصحاب فرهنگ و هنر اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر یکی از مهم ترین نهادهای حمایتی از اصحاب فرهنگ و هنر است. این صندوق اکنون نزدیک ۱۰۰ هزار هنرمند عضو دارد و خیلی از چهره های نامدار کشور عضو صندوق هستند. قریب به ۵۰ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری نیز تحت پوشش خدمات بیمه ای تامین اجتماعی صندوق هستند و۴۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی صندوق قرار دارند و بیش از ۳ هزار نفر هم در قالب طرح تکریم و کمک مستمری مقرری ماهیانه دریافت می کنند. در این پروسه خوشحالیم که در یک رابطه پیوسته و مبتنی بر اعتماد دو طرفه توانستیم فعالان فرهنگی و هنری را شناسایی نماییم. این در حالیست که با ثبت اطلاعات حرفه ای اعضا حالا بانک اطلاعاتی قابل اتکایی برای توسعه خدمات برای مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم گشته است.

مشاور وزیر فرهنگ اشاره کرد: یکی از اقدامات صندوق اعتباری هنر ارائه «هنر کارت» به اعضای تحت پوشش است. این کارت در درجه اول یک کارت هویتی است. همین طور کارت بانکی است که تمام حمایت های صندوق مانند پرداخت مقرری ماهانه طرح تکریم، کمک مستمری و پرداخت خسارت های درمانی در زمینه بیمه تکمیلی به این کارت واریز می شود. البته یکی از خاصیت های هنرکارت چندمنظوره بودن آنست و می توان خدمات متفاوتی را برروی آن تعریف کرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۸۲ هزار نفر از اعضا دارای «هنر کارت» هستند. ضمن این که در یکسال اخیر سعی کردیم در امتداد حمایت هر چه بیش از اصحاب فرهنگ و هنر علاوه بر خدمات مالی- بانکی این کارت، خدمات رفاهی و تخفیفات نیز به آن اضافه نماییم و خوشبختانه با اقدامات و مذاکراتی که طی ماه های اخیر انجام شده به نتایج خوبی رسیدیم. حالا دارندگان هنرکارت از خدمات هتل های ایرانگردی و جهانگردی با تخفیف ویژه برخوردار می باشند و در ادامه برنامه های حمایتی بزودی تخفیف های سفر، خریدهای فروشگاهی و اقامتی به امتیازات این کارت افزوده خواهد شد. همین طور تفاهم نامه ای همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش منعقد شده تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر طرح ها و جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری را در این منطقه اجرائی نماییم.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اظهار داشت: هنرکارت یک بستر است و وظیفه ماست که این بستر را قوی نماییم تا سازمان های خدمات محور تشویق شوند به جامعه فرهنگ و هنر ما خدمات عرضه کنند. خوشحالیم که در سایه همکاری صندوق با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعضای تحت پوشش از این پس می توانند خدمات این کانون را دریافت نمایند. این تفاهم نامه مزایای زیادی دارد. باتوجه به کارهای بین المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی این تفاهم نامه بستر مناسبی برای تعریف رویدادهای جدید افزون بر خدمات جاری کانون است. می توان برای برگزاری تورها و همایش های بین المللی در زمینه فرهنگ و هنر، اعزام هنرمندان در رویدادهای داخلی و بین المللی، تعاملات فرهنگی با کشورهای همسایه بطور مشترک انجام داد.
مشاور وزیر فرهنگ در آخر اظهار داشت: هدف اصلی هر ۲ نهاد تقویت گروههای مرجع و انتقال فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی است که امیدوار هستم هنرمندان از نتایج مثبت این تفاهم نامه بهره مند شوند.
براساس تفاهم نامه امضا شده، تمامی اعضای صندوق که دارای «هنر کارت» هستند به زودی و بعد از طی مراحل اجرائی و آماده شدن زیرساخت ها برمبنای تعهدات دو طرف از خدماتی شامل تخفیف در امداد خودرو، صدور گواهینامه بین المللی خودرو، دوره های آموزشی کانون اتومبیلرانی، مسابقات رالی خانوادگی هنرمندان، رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی بهره مند می شوند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای با هدف ارائه خدمات رفاهی به هنرمندان؛ صندوق اعتباری هنر تفاهم نامه امضا کرد بسته هستند Date | 24/10/2022