سروهای آسمانی قم، ۲۱ شهید حسن اسمی خانی فوتبالیستی عاشق خدا

    Home  /  جشن  /  سروهای آسمانی قم، ۲۱ شهید حسن اسمی خانی فوتبالیستی عاشق خدا

سروهای آسمانی قم، ۲۱ شهید حسن اسمی خانی فوتبالیستی عاشق خدا Image

سروهای آسمانی قم، ۲۱ شهید حسن اسمی خانی فوتبالیستی عاشق خدا

صد کادو: قم شهید حسن اسمی خانی از همان ابتدای کودکی، طفلی آرام و با خضوع بود و علاقه زیادی به بازی های ورزشی خصوصاً فوتبال داشت به عضویت تیم دسته یکی صنعت نفت قم در آمده بود.
شهدا نمادهای بزرگ و زنده آزادگی هستند؛ کسانی که در مقابل بیداد قیام کردند و جان شان را در راه اسلام، وطن و اعتقادشان فدا کردند.
سید اهل قلم، شهید مرتضی آوینی، در ارتباط با دادخواهی می گوید: حلقوم ها را می توان برید؛ اما فریادها را هیچ گاه… فریادی که از حلقوم بریده بیرون آید و جاودانه می ماند…
همه شهدا به این جمله ایمان داشتند و ظلم رژیم پهلوی را تاب نیاورند در مقابل خفقان حکومت ظالم شکست نخوردند و صدایشان را در تاریخ ماندگار کردند.
یکی از این الگوها و اسطوره هایی که قیام کرد شهید حسن اسمی خانی است که از سنین نوجوانی برای دفاع از اعتقاداتش مبارزه کرد.
شهید حسن اسمی خانی در اول شهریور سال ۱۳۴۶ در خانواده ای متدین در کوچه سعادتمند (شهید صدقی) در شهر مذهبی قم به دنیا آمد.
از همان ابتدای کودکی، طفلی آرام و با خضوع بود و علاقه زیادی به بازی های ورزشی خصوصاً فوتبال داشت به عضویت تیم دسته یکی صنعت نفت قم در آمده بود و پست دروازه بانی این تیم را به عهده داشت توانسته بود جام های مختلفی را به دست بیاورد.
تحصیلات ابتدایی را در مدرسه خدیوی گذراند و دوران راهنمایی را در مدرسه قطب راوندی پشت سر گذراند و در دبیرستان صدوق یکی از فعال ترین دانش آموزان بود و مسئولیت انجمن اسلامی مدرسه را به عهده داشت. ۱۱ سال بیشتر نداشت که درست تقدیر پدرش را از او گرفت و حسن برای امرار معاش خانواده در کنار درس و تحصیل به کار مشغول شد.

با روحیه شاداب و باطراوت جوانی که دشت در کنار ورزش فوتبال به کوه نوردی و راهپیمای با دوستان و هم تیمی هایش می پرداخت.
در سال ۱۳۶۴ همراه دوستان ورزشی و همکلاسی هایش بری جهاد در راه خدا به جبهه اعزام شد و در همه نامه های هایش همیشه احترام به پدر و مادر و خواندن نماز سفارش می کرد و تاکید داشت که امام را تنها نگذارید و در همه صحنه ها یار و پشتیبان او باشید.
شهید اسم خانی در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۶۵ در عملیات کربلا پنج در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای سروهای آسمانی قم، ۲۱ شهید حسن اسمی خانی فوتبالیستی عاشق خدا بسته هستند Date | 18/10/2022

categories & tags