مراسم ترحیم امین تارخ امروز

    Home  /  جشن  /  مراسم ترحیم امین تارخ امروز

مراسم ترحیم امین تارخ امروز Image

مراسم ترحیم امین تارخ امروز

صد کادو: مراسم ترحیم زنده یاد امین تارخ امروز ـ ششم مهرماه ـ انجام می شود.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، مراسم ترحیم امین تارخ که روز دوم مهرماه از دنیا رفت، چهارشنبه، ششم مهر در مسجد پیامبر اعظم (ص) از ساعت ۱۶: ۳۰ تا ۱۸ واقع در خیابان شریعتی جنب مجموعه ورزشی پیام با حضور همکاران و دوستداران این هنرمند برگزار می شود.
امین تارخ، بازیگر باسابقه تئاتر، سینما و تلویزیون روز دوم مهر و بعد از آنکه چند روز به سبب سکته قلبی در بیمارستان بستری بود، در ۶۹ سالگی درگذشت.
او متولد مرداد ماه سال ۱۳۳۲ بود که در طول حدود نیم قرن فعالیت در عرصه بازیگری نقش های ماندگاری را در سینما، تئاتر و تلویزیون خلق کرد و با تاسیس یک موسسه آموزشی هم در زمینه بازیگری چهره های مطرحی را به سینمای ایران معرفی نمود.
همچون آثار تارخ در سینمای ایران به «مرگ یزدگرد» بهرام بیضایی، «پرنده کوچک خوشبختی» به کارگردانی پوران درخشنده، «پاییزان» به کارگردانی رسول صدرعاملی، «سرب» مسعود کیمیایی، «مادر» به کارگردانی علی حاتمی، «مجسمه» ساخته ابراهیم وحیدزاده و «سارا» به کارگردانی داریوش مهرجویی می توان اشاره نمود.
وی در تلویزیون هم در سریال های زیادی بازی کرده که یکی از نقش های ماندگارش در نقش ابن سینا بوده است. «سربداران»، «شیخ مفید»، «آپارتمان»، «سفر سبز»، «معصومیت از دست رفته» و «جراحت» از دیگر سریال های شاخص این بازیگر است که در خاطر خیلی از علاقه مندانش ثبت شده است.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای مراسم ترحیم امین تارخ امروز بسته هستند Date | 28/09/2022