امشب از تلویزیون پخش می شود مقاومت مردم پاوه مقابل یکی از خشن ترین جنایت های منافقین

    Home  /  جشن  /  امشب از تلویزیون پخش می شود مقاومت مردم پاوه مقابل یکی از خشن ترین جنایت های منافقین

امشب از تلویزیون پخش می شود مقاومت مردم پاوه مقابل یکی از خشن ترین جنایت های منافقین Image

امشب از تلویزیون پخش می شود مقاومت مردم پاوه مقابل یکی از خشن ترین جنایت های منافقین

به گزارش صد کادو، مستند «تفنگچی های پاوه» هم زمان با سالروز شکست حصر پاوه روز جمعه (۲۸ مردادماه) ساعت ۲۲ از شبکه افق سیما به روی آنتن می رود.
به گزارش صد کادو به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، مستند «تفنگچی های پاوه» به کارگردانی مهدی لارویی محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح است، روایتی از مقاومت مردم غیور پاوه در مقابل خشن ترین جنایت های منافقین و ضدانقلاب آن هم در ماه ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی است.
۲۷ مرداد سال ۵۸ منافقین شهر پاوه را با بیشتر از پنج هزار نیرو به محاصره خود درآوردند و از سویی نیروهای مدافع شهر کمتر از ۶۰ تن بودند که درنهایت با صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۵۸ در خصوص ضرورت شکست حصر پاوه، نیروهای انقلابی و مردم کرمانشاه به سمت پاوه حرکت کردند و هجوم مردم و همینطور رسیدن نیروهایی که از قبل به سمت پاوه درحرکت بودند، سبب عقب نشینی ضدانقلاب شد.
در این مستند تعدادی از مدافعین شهر پاوه به مرور خاطرات خود از جنایت های منافقین، درگیری و حصر کامل پاوه در ایام منتهی به ۲۷ مرداد ۵۸ سخن می گویند و شادی وصف نشدنی که با صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) تمامی پنج هزار نیروی ضدانقلاب از پاوه فرار کردند.

این مستند ۴۵ دقیقه ای به کارگردانی مهدی لارویی محصول گروه مستند بنیاد فرهنگی روایت فتح است، سایر عوامل آن عبارت اند: از تهیه کننده: سیدهاشم موسوی، تصویربرداران: مهدی لارویی و صابر ده پهلوانی، صدابردار: حسین فرمانی، گوینده متن: ابراهیم ربیعی، کارشناس دفاع مقدس: علی رستمی، گرافیست: مهدی متوسلی و تدوین گر: مهدی لارویی.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای امشب از تلویزیون پخش می شود مقاومت مردم پاوه مقابل یکی از خشن ترین جنایت های منافقین بسته هستند Date | 19/08/2022

categories & tags