وعده دیگر برای اعتلا سینما با احیای یک شورا

    Home  /  جشن  /  وعده دیگر برای اعتلا سینما با احیای یک شورا

وعده دیگر برای اعتلا سینما با احیای یک شورا Image

وعده دیگر برای اعتلا سینما با احیای یک شورا

صد کادو: در جلسه شورای هنر درباره ی پیوست فرهنگی مصوبات دولتی و همین طور وعده درباره احیای شورای عالی سینما سخن گفته شد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، محمد خزاعی، رییس سازمان سینمایی در جلسه شورای هنر ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها، برنامه ها و اقدامات حوزه سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی به اهمیت تحقق عدالت فرهنگی در زمینه سینما اشاره نمود و اظهار داشت: تحقق عدالت فرهنگی، رویکرد اصلی وزارت فرهنگ در دوره ی جدید بشمار می رود که در این جهت به همراه مدیران بخش های مختلف سازمان سینمایی تا حالا به یازده استان کم برخوردار کشور سفر کرده و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای هنرمندان حوزه سینمایی شهرهای مختلف قرار گرفته ایم.
وی در ادامه به احیای شورای عالی سینما اشاره نمود و اظهار داشت: این شورا مقرر است بعد از ۱۲ سال وقفه به همت شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سرگرفته شود و امیدواریم با احیای شورای عالی سینما در دوره ی جدید بتوانیم شاهد اعتلای بخش های مختلف سینمای کشور باشیم.

همچنین روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش کرد که محمدمهدی اسماعیلی در جلسه شورای هنر با تاکید بر بهره مندی از ظرفیت علمی اعضای شورای هنر در «پیوست فرهنگی» مصوبات دولتی اظهار داشت: باید ساز و کاری فراهم گردد تا از نقطه نظرات و دیدگاه های تخصصی اعضای شورای هنر در پیوست فرهنگی مصوبات دولتی استفاده گردد.

جدیدترین جلسه شورای هنر بامداد امروز دوشنبه، دهم مردادماه به ریاست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و دبیری محمدحسین ایمانی خوشخو اجرا شد.

در ابتدای این جلسه، وزیر فرهنگ با بیان خبر الزامی شدن پیوست فرهنگی برای کلیه مصوبات هیات دولت اظهار داشت: بر این اساس هر بخشنامه و لایحه ای که در کمیسیون های مختلف دولت مطرح می شود همزمان برای وزیر فرهنگ به عنوان دبیر کارگروه فرهنگی دولت ارسال می شود تا اقدامات لازم برای پیوست فرهنگی آن صورت پذیرد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد ساز وکار مشخص جهت استفاده از ظرفیت شورای هنر در سیاستگذاری فرهنگی و هنری اضافه کرد: باید ساز و کاری مشخص فراهم گردد تا از نقطه نظرات و دیدگاه های اعضای شورای هنر درباب ظرفیت عظیم «پیوست فرهنگی» در مصوبات دولت بهره مند شویم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر ایجاد هم افزایی میان نهادها و دستگاه های مختلف جهت استفاده بهینه از امکانات حوزه فرهنگ و هنر اظهار داشت: سازمان ها و نهادهای مختلف از سالن های چند منظوره فرهنگی و هنری مجهزی برخوردار می باشند که می توان با ایجاد هم افزایی شرایطی فراهم نمود که به شکل منسجم مورد استفاده اهالی فرهنگ و هنر قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عضویت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شورای عالی شهرسازی اشاره نمود و اشاره کرد: وزارت فرهنگ از نظر پشتیبانی از توسعه فضاهای فرهنگی و اصالت فرهنگی در ساخت و سازها، عضو شورای عالی شهرسازی شده است که متاسفانه در دوره های قبل در این خصوص غفلت شده بود اما وزارت فرهنگ در دوره ی جدید به دنبال تقویت نقش آفرینی در امتداد رویکرد حمایتی از اصالت فرهنگی بناها است.

وی به اهمیت احیای جلسات شورای هنر در دوره ی جدید اشاره نمود و اظهار داشت: اعضای این جلسه باتوجه به جایگاه حقوقی و شخصیت حقیقی که در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار می باشند، مجموعه ارزشمندی برای توسعه حوزه فرهنگ و هنر به شمار می روند که این شورا در کنار تمامی وظایف تعیین شده، می تواند به عنوان اندیشکده علمی جهت توسعه فرهنگ و هنر کشور نقش آفرینی کند.

رئیس شورای هنر کشور در آخر به اهمیت برگزاری منظم جلسات شورا در دوره ی جدید فعالیت وزارت فرهنگ پرداخت و اشاره کرد: همانطور که در جلسه قبل مقرر شده بود، تلاش خواهیم کرد جلسات شورای هنر در دوره ی جدید را به طور منظم و طبق برنامه ریزی با حضور حداکثری اعضا برگزار نماییم تا با بهره مندی از نقطه نظرات کارشناسی اعضا به تعالی حوزه های مختلف فرهنگی و هنری سرعت بخشیم.

همچنین جلسات شورای هنر کشور بعد از سال ها وقفه، در دوره ی جدید وزارت فرهنگ از سر گرفته شده است و بامداد امروز، دومین جلسه این شورا در دوره ی جدید و شصت و هفتمین جلسه آن در ادوار مختلف در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای وعده دیگر برای اعتلا سینما با احیای یک شورا بسته هستند Date | 05/08/2022