خونویی مطرح كرد؛ سوگواره آئینی بلندا فرصتی برای تشکیل هیأت های نوجوان است

    Home  /  جشن  /  خونویی مطرح كرد؛ سوگواره آئینی بلندا فرصتی برای تشکیل هیأت های نوجوان است

خونویی مطرح كرد؛ سوگواره آئینی بلندا فرصتی برای تشکیل هیأت های نوجوان است Image

خونویی مطرح كرد؛ سوگواره آئینی بلندا فرصتی برای تشکیل هیأت های نوجوان است

رییس فرهنگسرای خاوران اظهار داشت: سوگواره آئینی بلندا، موقعیتی برای تشکیل هویت هیئتی نوجوان شهر تهران است.

به گزارش صد کادو به نقل از مهر، سومین سوگواره آئینی بلندا، امسال برای سومین بار در شهر تهران ویژه نوجوانان دختر و پسر انجام می شود.
این سوگواره با ایجاد شرایطی جدید برای گروه سنی نوجوان، فرصتی را فراهم نموده است تا نوجوانان هیأت های عزاداری مختص خودرا برپا کنند.
حمیدرضا خونویی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۵ شهر تهران درباب برگزاری سوگواره آئینی بلندا اظهار داشت: این سوگواره با هدف ایجاد فرصتی برای شکل گیری هویت دینی و همین طور ایجاد موقعیتی برای تشکیل هویت هیئتی نوجوان شهر تهران اجرا می شود.
وی افزود: این سوگواره امسال برای سومین سال پی در پی و بعد از اضافه شدن بخش های ویژه ای به این سوگواره، در شهر تهران اجرا خواهد شد.
رئیس فرهنگسرای خاوران با اعلان اینکه این سوگواره بعد از اضافه شدن بخش های ویژه ای امسال نیز اجرا می شود اضافه کرد: با اضافه شدن بخش رقابتی ویژه به این سوگواره نوجوانان دختر و پسر بناست به همراه چند تن از دوستان خود مبادرت به تشکیل هیئت کرده و به همراه تسهیلگران دینی تجربه ای متفاوت از کار گروهی در زمینه آئینی را طی کنند.
وی اضافه کرد: نوجوانان تهرانی علاقمند با حضور در میدان آئینی امام حسین مقابل السلام و نمایشگاه عطر سیب و با مراجعه به غرفه «سوگواره بلندا» ضمن آشنایی بیشتر با این طرح، هیئت خودرا در این رقابت ثبت کرده و بعد از آشنایی با تسهیلگر دینی همراه خود دربرنامه بسته اقلام راه اندازی هیئت را دریافت می کنند.
خونویی اظهار داشت: همین طور نوجوانان می توانند با ارسال عدد یک به شماره ۰۲۱۹۶۶۵۰۰۰۰ در نرم افزار واتس آپ می توانند در این طرح رقابت ثبت نام کنند. همین طور این رقابت تا انتهای محرم سال جاری اجرا می شود و بناست نوجوانان حاضر در این سوگواره در ضمن سال و در مناسبت های آئینی در قالب باشگاه نوجوانان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برنامه های متنوع فرهنگی به تحکیم هویت آئینی و هیئتی خود بپردازند.

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای خونویی مطرح كرد؛ سوگواره آئینی بلندا فرصتی برای تشکیل هیأت های نوجوان است بسته هستند Date | 01/08/2022