تاکید وزیر ارشاد بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر

    Home  /  جشن  /  تاکید وزیر ارشاد بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر

تاکید وزیر ارشاد بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر Image

تاکید وزیر ارشاد بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر

به گزارش صد کادو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با مدیرعامل و هیأت مدیره صندوق اعتباری هنر بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر و تأمین نیازهای معیشتی و رفاهی آنها تاکید کرد.
به گزارش صد کادو به نقل از ایسنا، محمد مهدی اسماعیلی با حضور در صندوق اعتباری هنر و در نشست با مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران شرکتهای تابعه صندوق ضمن اشاره به نقش و اهمیت این صندوق در عرضه خدمات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه، اظهار داشت: یکی از مهم ترین ارکان حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با جامعه فرهنگ و هنر کشور، صندوق اعتباری هنر است. لازم است این صندوق با برنامه ریزی دقیق و مدون به بالاترین سطح خدمت رسانی نوین به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه برسد و مجموعه وزارت فرهنگ در این خصوص حمایت های لازم را انجام خواهد داد.
وی ادامه داد: هدف دولت مردمی به حداقل رساندن دغدغه های معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر است. در روزهای شیوع کرونا متأسفانه فعالان حوزه فرهنگ و هنر با مشکلات بسیاری روبرو شدند. از آغاز دولت مردمی وزارت ارشاد اقدامات مهمی را برای پشتیبانی از این قشر صدمه دیده انجام داد تا مشکلات به وجود آمده در دوران کرونا را به حداقل برسانیم. یکی از مهم ترین این اقدامات تخصیص اعتبار ویژه به صندوق اعتباری هنر بود که بخش قابل توجهی از این بودجه، در سه مرحله به حساب هنرکارت اعضای صندوق واریز شد.
اسماعیلی در ادامه ضمن اشاره به نقش صندوق در توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر اضافه کرد: مبحث اقتصاد فرهنگ و هنر مبحث بسیار مهم و قابل تأملی است. جا دارد صندوق اعتباری هنر با عنایت به ظرفیت های خود در کنار سایر حوزه ها در اینباره اهتمام ورزد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین اظهار داشت: انتظار دارم صندوق اعتباری هنر با انجام فعالیت در حوزه اقتصاد هنر و اقتصادی، بخش مهمی از منابع مورد نیاز خویش را از راه درآمدهای عملیاتی تأمین و در بخش پشتیبانی از هنرمندان صرف کند. این صندوق از قدرتمندترین سازمان های حمایتی و مالی برای اصحاب فرهنگ و هنر است و باید بزودی با برنامه هایی که دارد بتوانید خیلی از نیازهای منابعی خویش را تأمین کند.
اسماعیلی همینطور تصریح کرد: تمام فعالیتهای صورت گرفته در این صندوق باید طوری برنامه ریزی شود که منجر به پویایی حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر شود تا اهداف متعالی که در چشم انداز عملکرد صندوق اعتباری هنر در دوره جدید ترسیم شده، تسهیل شود.
سید مجید پوراحمدی ـ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ـ ضمن تقدیر از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در صندوق اعتباری هنر با عرضه گزارشی فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته از آغاز دولت مردمی، اظهار داشت: از شروع به کار دولت مردمی با وجود محدودیت های مالی ناشی از تداوم شیوع کرونا، ضمن استمرار و تقویت خدمات گذشته، با بازبینی و اصلاح ساختارها و فرآیندها و استفاده از صاحب نظران این حوزه، طرح ها و اقدامات مناسبی را برای پشتیبانی از هنرمندان صدمه دیده که شعار اصلی این دولت می باشد، برنامه ریزی و اجرا کردیم. در این زمان سعی کردیم فعالیتهای صندوق به صورت شفاف، هدفمند و ضابطه مند به اعضاء عرضه شود.
وی ادامه داد: علاوه بر آن با حمایت های وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه دولت توانستیم با اعطای بسته حمایتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی و عدم افزایش قیمت در سهم پرداختی حق بیمه تکمیلی اعضاء، واکسیناسیون اصحاب فرهنگ و هنر و… اندکی از خسارت های وارده ناشی از تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری را جبران نماییم.
پوراحمدی پالایش اعضاء، تعامل دوسویه با اعضای صندوق، ایجاد معاونت سرمایه گذاری و اقتصاد هنر ایجاد واحد نامداران، افزایش کمی و کیفی عرضه تسهیلات قرض الحسنه (بدون بهره)، پشتیبانی از سیاست جوان سازی جمعیت با اجرای طرح شمیم و جوانه را از دیگر اقدامات صورت گرفته از آغاز دولت مردمی عنوان نمود.
مشاور وزیر در ادامه اظهار نمود: نگاه ما در جهت توانمندسازی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه است. سعی شده است تمام برنامه ریزی ها و اقدامات بر مبنای سیاست رونق بخشی به اقتصاد فرهنگ و هنر تنظیم شود. در مبحث پالایش اعضا برنامه ریزی طوری صورت گرفته است تا هنرمندان فعال شناسایی شوند تا در پروژه های اقتصادی صندوق نقش فعال ایفا کنند.
پوراحمدی تکریم اصحاب فرهنگ و هنر را یکی از مهم ترین اهداف صندوق خواند و اظهار داشت: صندوق با تشکیل واحد نامداران به صورت ویژه وضعیت هنرمندان شاخص را رصد و خدمات ویژه ای را متناسب با شأن و جایگاه نامداران و بزرگان عرصه فرهنگ و هنر به آنها عرضه می کند. همینطور برگزاری جلسات منظم با مدیران ستادی وزارت خانه، روسای انجمن ها و صنوف فرهنگی و هنری و… برای اجرای سیاست ها و اقدامات همچون نگاههای مهم صندوق در دولت مردمی است.
در بخش دیگری از این نشست، منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما به نمایندگی از اعضای هیأت مدیره ضمن تقدیر از همراهی دکتر اسماعیلی به بیان مشکلات و مسائل موجود پرداخت.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بخش های مختلف صندوق اعتباری هنر بازدید و در جریان روند رسیدگی به درخواست اعضای این صندوق و همینطور متقاضیان عضویت قرار گرفت.

منبع:

Author | صدکادو Comments | دیدگاه‌ها برای تاکید وزیر ارشاد بر حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ و هنر بسته هستند Date | 14/07/2022